Aranella, dcera piráta

Aranella, dcera piráta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17162/aranella-dcera-pirata-17162.jpg 4 38 12

Kniha vypráví příběh dcery pirátského kapitána Daniela řečeného Olovo. Jednoho dne se jí podaří zachránit v moři trosečníka jménem Hassan, který umí léčit lidi pomocí tenkých jehel.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Arabelle, mereröövli tütar , 1982

MarcoPolo936
02.04.2023 4 z 5

Parádní víkendová oddechovka, kterou jsem četl už jako kluk. Napínavý příběh a sympatické ilustrace J. Kovaříka.:-)

katerina6763
02.12.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy; vrátila jsem se k ní po téměř třicetipěti letech. Kdysi jsem ji četla na letním táboře po večerech s baterkou pod peřinou. Vůbec jsem si nepamatovala děj, pouze pocit, že se mi kniha líbila. A nezklamala mě ani nyní. I když musím říct, že je poměrně drsná (pro tehdejší sedmileté dítě).

Květinka008
23.05.2022 3 z 5

Knížku jsem potkala u tety v "místní lidové knihovně" na vyřazení, protože dnešní děti o ni nemají zájem. Vzala jsem si ji kvůli podobě názvu s Ronjou, dcerou loupežníka. A při čtení si uvědomila, že jsem ji určitě v dětství četla a že mě bavila stejně jako teď! První polovina byla lepší, protože se v ní objevují důležitá a dnes stále/o to víc aktuálnější témata šikany, když někdo vypadá jinak, házení do jednoho pytle kvůli stejnému jménu, dětské "filozofování" nad tématem smrti - krásně podané! Konec dost drastický pro dítě; dospělý pochopí, dítě podle mého názoru ne, proto ubírám hvězdičku. Taky moc nechápu, proč je do češtiny hrdinka přejmenována na Aranellu, když v originálu je Arabella.

Jara.v
28.01.2022 4 z 5

Pěkný a napínavý příběh. Přečetla jsem v rámci čtenářské výzvy a bylo to i pro dospělého člověka napínavé, poučné, ale také roztomilé. Jsem ráda, že tu knihu mám.

petshopačka
20.03.2021 4 z 5

Aranella má tatínka piráta a žije bez kamarádů obklopená zlými piráty. Z moře zachrání trosečníka, který jí učí a povídá si s ní. Kvůli pirátským pokladům je unesena, ale nakonec si najde kamarády a odejde od pirátů. Bylo to dost napínavé.

fis.rena
02.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla moje první knížka,kterou jsem jako holka četla pod peřinou se světýlkem,když na mě přišla máma,ať už hergot zhasnu a spím. Hodně se mi tenkrát líbila a věřím,že si k ní zase někdy sednu a vrátím se do dětství.

Hospodyňka
22.02.2018 4 z 5

Dlouho mě budila ze spaní. Moc se mi líbila, ale pro druháky to opravdu není.

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Kniha mého dětství

skautkapuding
06.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla ve čtrnácti, ale moc mě bavila. Pro citlivé děti možná trochu drsné, co se týče zabíjení mezi piráty, ale kniha je moc krásná a je v ní i spoustu věcí na uvědomění.

Adla2134
27.12.2017

Je dobrá doporučuji

Alizon
07.11.2014 5 z 5

Tuhle knizku jsem jako dite milovala. Cetla jsem ji nekolikrat.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Tato kniha je pro mě symbolem mého dětství. Četla jsem ji snad 10x, tajně pod peřinou s baterkou. Jedna z nejlepších dětských knih, které jsem četla. Pravda je, že na sofistikovanější hodnocení si ji budu muset přečíst po těch 25 letech znovu :).

pro děti piráti pro dívky dobrodružství pro děti od 9 let dívčí romány

Autorovy knížky

Aino Pervik
estonská, 1932
1988  88%Aranella, dcera piráta

Kniha Aranella, dcera piráta je v