Arabská žena

Arabská žena https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158018/bmid_arabska-zena-31J-158018.jpg 4 298 103

Arabská žena série

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska żona , 2010

Ceeva
12.11.2018 4 z 5

Autorka napsala knihu poutavým, čtivým a dle mého názoru i přesvědčivým způsobem, i když román zřejmě vznikl na základě zážitků cizích životů. Poskytuje náhled do dvou diametrálně odlišných kultur a zemí. Dotýká se v čase neustále se opakujících problémů soužití dvou lidí, jejich rodin,
a především téměř nekonečné naivity a současně i přizpůsobivosti hlavní dobromyslné mladé protagonistky, podceňování a potlačování nebezpečných situací s nadějí, že vše může dopadnout lépe, neznalosti poměrů, kam se chystá
a kde původně ani nezamýšlela zůstat (jela tam s dcerou přece jen na chvíli). Sem tam se objevuje i náznak rasové nesnášenlivosti v Polsku a dosti drsné společenské i politické situace v sociálně rozporuplné arabské zemi s prvky objevujícího se terorizmu, a v neposlední řadě důležitost konzulátů, když se někdo cizí nachází v nesnázích. Ovšem ambasády nejsou schopny vyřešit všechny svízele. Vždycky je to spíše o uvážlivosti a osobních rozhodnutích každého člověka v nastalé situaci, z čehož pak plynou různé důsledky.

VeruRomanská
01.11.2018 3 z 5

Jen tři hvězdičky dávám z příšerně psané první poloviny knihy, která mi připomínala stylem spíše dívčí román. Pak už to bylo dost čtivé a zajímavé, takže to mé mínění o této knize dost vylepšilo. Každopádně nic nemění na tom že hlavní hrdinka byla dost hloupá, až se to čtenáři možná nechtělo místy věřit.

Lucai
28.10.2018 3 z 5

Teda na základe recenzií som očakávala niečo viac.....trištvrte knihy ma celkom nudilo, ale posledná štvrtina bola super......teraz váham, či pokračovať druhou časťou...

haski
27.10.2018 4 z 5

Tak trochu jsem čekala o čem to bude, ale snadno jsem se nechala vtáhnout do děje. Někdy máte chuť napovědět:"Nedělej to!" Stejně se asi stane, co se má stát. Už tolikrát omílaný příběh Evropanky, která se ocitne (dobrovolně) mezi Araby, v muslimské zemi..... Tady je dobře popsána hierarchie velké arabské rodiny. Rozdíly mezi bohatými a chudými. Už teď se těším na pokračování.

Denisa_a
07.10.2018 4 z 5

Uf, to teda byli nervy! Hlavně ten konec, napětím jsem ani nedýchala. Chudák holka, tolik si toho musela prožít. Kdyby nebyla tolik naivní ani se to nemuselo stát. Ale když je člověk zamilovaný, vidí věci jinak. Určitě si přečtu další díly. Ten konec mě k tomu úplně navnadil. Až slza ukápla ❤️

eva198
19.09.2018 5 z 5

Wau, dlouho jsem hledala knihu, ktera me bude bavit a zajimat hned od zacatku . precetla jsem ji jednim dechem, libi se mi ze u teto knihy nevite jak skonci konec.. Muzu jen a jen doporucit!!!????????

Rosana
19.09.2018 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla a měla spád. Doufám, že takové budou i další knihy této autorky.

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha o soužití manželů pocházejících ze dvou odlišných kultur.

Brunnetka
17.08.2018 4 z 5

Uaaa. Ta holka je tak naivní a hloupá :D Každopádně knížka opět mění pohled na svět. Netuším, jestli je podle skutečnosti nebo ne, ale je hustá.

Ivanule
01.08.2018 5 z 5

Opět krásná kniha s příběhem,u kterého si člověk může říct,že je rád tam kde žije,i když občas na nějaké situace nadává a nesouhlasí s nima,ale tohle bych já zažít rozhodně nechtěla,už i to,že v některých zemích je to stále aktuální. Obdivuji hlavní hrdinku Dorotu,která si zažila ke konci knihy hodně ošklivé chvilky a taky to jak stále si říkala,že přece její Ahmed není takový,vžďyt v Polsku,když spolu ještě žili tam, takový nebyl,tak proč...Určitě si přečtu pokračování

Aaloha
08.06.2018 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, četla se rychle. I když takových příběhů je hodně tak jsem s příběhem spokojená. Těším se na další díly.

meinita
27.05.2018 3 z 5

Zajímavý příběh, postupem času drsnější a drsnější, až jsem si někdy říkala, proč je ta žena tak naivní...

mario.nette
08.05.2018 4 z 5

Moc se mi to líbilo! Žádný týrání se nekonalo (snad jen když byla v otroctví - ke konci knihy). Ale upřímně - pro mě to byla jen blbka :) pardon, ale to, co on tam udělal a ona po TOMHLE s ním dokázala ještě spát a milovat ho, to sorry :D (nebudu spoilerovat, ti co četli vědí - řeknu pouze jedno - spíž). Mě by se po tomhle chlap tak zhnusil, že bych se ho ani nedotkla. Každopádně - kniha se mi strašně moc líbila, bavilo mě to.

anu7957
03.05.2018

Velice pěkná knížka, příběh mě zaujal ihned od samého začátku. Jak se Dorota seznamuje se svým budoucím manželem, také se mi tam velmi líbily pasáže, jak Dorota vypráví své poprvé s Ahmedem, láska na první pohled! Ovšem konec knihy byl pro mě ten nejlepší. Velice doporučuji

makynka911
26.03.2018 4 z 5

Mně se kniha svým způsobem líbila. Donutilo mě to přemýšlet o tom, jaké středověké metody jsou stále v některých zemích prováděny a trpěny. A také si hodlám rozšířit obzory co se týče tohoto náboženství. Přečtu si také další knihu :)

sabinka19
08.03.2018 5 z 5

Knha se mi velice líbila. Je až obdivuhodné co se děje i ve 21. století.

Schamila
08.02.2018 4 z 5

Tenhle žánr vůbec nečtu, ale je to dárek. Bylo to zajímavé čtení, něco z jiného světa, něco nepochopitelného. Ale pár osob mi děsně pilo krev - naivní blondýna, sprostá matka a děsný manžel. Ovšem tím vším to bylo ovšem ještě zajímavější. Možná časem si přečtu i pokračování, jak to asi dopadne. Zatím ale stačí.

Zlatinka.Emilly
06.02.2018 5 z 5

Velmi pěkný příběh ze života. Líbilo se mě, že v Libyi zůstala Dora dobrovolně, že nešlo o donucení ze strany jejího manžela. Konec příběhu byl však hodně drastický. Rozhodně doporučuji k přečtení. Koupila jsem si pokračování - Arabská dcera. Myslím si, že to bude příběh její starší dcery Marjánky.

Jasmi88
28.01.2018 4 z 5

Typická ukázka toho, že láska je slepá. Hlavní hrdinka mladá naivní holka, životem neotřelá a závislá na manželovi (nebo spíš na jeho lásce). Omlouvala jeho násilné a vulgární chování. Stačilo pár hezkých slov, slibů a vztah pokračoval s "nejlepším" manželem. I přesto, že se takhle choval v Polsku, odcestovala s ním za jeho rodinou, s vidinou krásného vztahu plný lásky. Ovšem skutečnost byla jiná, jenže hlavní hrdinka pořád věřila v lepší zítřky...
Nutno podotknout, že chování místních mužů k ženám je opravdu tristní...
Každopádně kniha se četla velmi dobře a jsem zvědavá až si přečtu Arabskou dceru.

Sotek43
21.01.2018

Moc hezká kniha, pekne psaná. Jen nechápu některé ženy, které se vdaji za muže z těchto zemi. Vím, ze je to i o lidech, ne všichni jsou stejní, ale kolik takových je??? Jsem zvědavá na pokračování Arabské ženy Arabská dcera.