Arabská krev

Arabská krev https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376855/mid_arabska-krev-Jxp-376855.jpg 4 73 30

Arabská žena série

V časech Arabského jara pokračuje příběh Doroty a Miriam. Islámský svět prochází bouřlivými otřesy a čtenáři mohou vše sledovat očima Evropanky, která si myslela, že už viděla vše. Ovšem osud jí do cesty přináší další a další důkazy o lidské krutosti a bestialitě války. Podaří se jí a její rodině konečně uniknout z kolotoče násilí, nebo skončí jako další tragická poznámka pod čarou dějin?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska krew , 2012

Radka1911
26.02.2019 4 z 5

Z celé Arabské ságy je tento třetí díl nejrozsáhlejší a nejvíce se věnuje popisu arabského jara a občanské války. Nejvíce mne zaujala Arabská žena, v tomto díle bylo na mne už moc krve a smrti.

Zlatinka.Emilly
02.02.2019 5 z 5

První polovina knihy byla slabším odvarem pokračujícího příběhu Doroty a její dcery, pak se příběh začal více otevírat v oblasti tamní občanské války a její hrůzné dopady. Poklidná Libye se za pár dní změnila v bojiště, kde si svým životem nemohl být nikdo jistý. Jak málo stačí, aby se lidský život změnil od základů a člověk usiluje pouze pak o záchranu svého života. Tady si můžeme uvědomit, jak na ničem jiném nezáleží a jak je naivní a nicotné lpět na materialismu. Líbilo se mi, jak rodiny jsou soudržné, i co se týká vzdálených příbuzných, škoda jen, že tohle nepreferuje naše kultura. Konec příběhu v knize je otevřený, který rozplete poslední kniha této tetralogie.

Jarka1206
24.01.2019 4 z 5

Na tuto třetí knihu jsem se moc těšila po přečtení dvou předchozích dílů. Ale více bych řekla, že je nutné ji vnímat jako dokument politických a mentálních faktů tamní společnosti než jako pokračování příběhu.
Jinak čtivá a líbila se mi.
Snad bude brzy přeložený další díl

Aaloha
16.01.2019 3 z 5

První dvě knihy jsem hltala, ta třetí už je taková nějaká moc překombinovaná. Už to není ono. Moc politiky, moc války, naivita matky i dcery. Příběh je až moc vymyšlený. Ale za přečtení stojí. Konec otevřený připravený na pokračování.

Schamila
06.01.2019 4 z 5

Tak i tento příběh mi sedl. Místy jatka, krásně popsané trable této rodiny, hlavně chování dcery a matky v krajních situacích, tak to mě hrozně vytáčelo - ta jejich naivita, ovšem tohle vše bylo právě zajímavé a dodávalo domu šmrnc, no a problémy společnosti a hodně jiné prostředí.. Co víc si může člověk přát. Jen si o tom číst, žít bych tam teda nechtěla. Takže doporučuji a těším se na Arabskou princeznu.

haski
07.12.2018 5 z 5

Třetí díl. Tentokrát byl začátek trochu zdlouhavý, ale od půlky už se nedalo odtrhnout. Pěkné, čtivé. Někdy se nedalo pokračovat, jak to bylo děsivě realistické. Doporučuji, ale začít od 1. dílu.

Ivanule
14.11.2018 4 z 5

Začátek se mi líbil,kdy bylo setkání dcery s matkou,jejich hledání cesty k sobě,ale poté bylo i opakování z dřívějších knih,což mi přišlo trošku zbytečné,ale pro někoho,kdo to čte po delší době to není špatné.Jinak kniha byla hodně o válce,což já moc nemusím,ale na druhou stranu proč si o tom nepřečíst,ale jinak mi docela vadilo to popisování hrůzných obrázků co jak vypadalo když se .... Ještě teda musím říct,že mi na této knize vadilo,že tam bylo tolik postav,že jsem až někdy musela přemýšlet,kdo to vlastně je...Jinak se těším na závěrečný díl,který tuším bude o Marjánce a jejím manželovi bych tak řekla:)

Danago
09.11.2018 3 z 5

Líbil se mi začátek asi 200 stran, ale války a politiky v Libyi tam bylo moc. Kdyby měla kniha o 200 stran méně asi by jí to jen prospělo. Na první dva díly nedosahuje, což je velká škoda.

picapica
20.08.2018 odpad!

zklamání,působí to,jako by autorce šlo o to,popsat co nevice stran

helcab
09.08.2018 3 z 5

Pro mě dlouho očekávaná kniha, ale nakonec až moc politiky. Na úkor lidských příběhů, to mě trochu zklamalo. Takže celkově hodnotím jako průměr.

polská literatura

Tanya Valko