Arabská žena

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158018/arabska-zena-158018.jpg 4107
Série:

Arabská sága (1.)

Originální název:

Arabska żona (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Přidat komentář
DeniseMarini
07. června

Kniha se mi velice líbila, mám ráda příběhy z arabského světa. Četlo se to prakticky samo, určitě si přečtu další díla autorky. Určitě by se to hodilo spoustě lidem, aby neviděli arabskou kulturu jenom z té pohádkové stránky :)

miru3059
02. června

Knížku jsem dočetla až na druhý pokus, když jsem začala prvně, tak mne příliš nezaujala, ale nedalo mi to a pustila jsem se do ní znovu a nelituji. Knížka je zajímavá a uvažuji, že si přečtu i její pokračování. Ale musím dát za pravdu všem, že děj je nerovnoměrně rozložený, dlouho se nic moc neděje a na posledních ani ne 100 stránkách se toho odehraje až moc :-)

monte
13. února

Velmi čtivé, už se těším na další díl

Mruskulka
04. února

Wow. Přímo jsem knihu hltala. A to se mi původně do ní nechtělo :-) Perfektně napsaný román o polské dívce, která se zamiluje do Araba. I přesto, že autorka do knihy dala neskutečné množství odposlechnutých příběhů, má příběh hlavu a patu a vypadá to, jako by vše opravdu hrdinka zažila sama. Doporučuji :)

vverisek
18.11.2016

Super knizka, cte se opravdu jednim dechem... moc se mi libila i cetla. Jedine minus- konec mohl byt lepe popsany a nee tak strucny....

starrky
20.09.2016

Zajímavá a čtivá kniha, už se těším na pokračování.

vikaa
02.09.2016

Knihu jsem přetla za pár dní. Zpočátku se mi zdál příběh podobný jako stovky jiných (Bez dcerky neodejdu a pod), ale nakonec jsem se začetla a druhou polovinu knihy jsem zhltala za jednu noc. V knize je dobře popsáno arabské (libyjské) prostředí a moc se mi líbí, jak arabské rodiny drží při sobě. Na druhé straně ani rodinné zázemí nemůže ochránit slabší členky rodiny před násilím a zneužíváním ze strany mužů v rodině. Zatímco arabská matka byla vylíčena jako obětavá a celkem milá žena, na polské matce hlavní hrdinky se autorka opravdu "vyřádila". Dorota byla neskutečně naivní a její předpoklad, že se všechno zlepší až.... se nikdy nenaplnil. Je dobře, že kniha není napsána podle skutečného příběhu, protože Dorotin život bych opravdu nikomu nepřála a v reálném světě by zcela určitě nekončil ani zdaleka happyendem...Pokud se mi do ruky dostane pokračování knihy, ráda si ho přečtu.

KláraJurdová
24.07.2016

Kniha byla čtivě napsaná, ráda si přečtu pokračování...

MartulkaS
09.07.2016

Kniha byla pěkně psaná, dobře se četla, ale určité pasáže mi přišli až moc přehnané, nesmyslné. Dorota byla absolutně naivní, neznala kulturu muže, kterého si vzala, odjela do cizí země aniž by si zjistila jakékoli informace o muslimské víře. Nejhůře bych hodnotila část knihy kde byla Dorota prodána rodině na poušti.

Irča62
08.05.2016

Kniha se mi líbila.myslím,že i ve skutečnosti se to děje.

radka73
25.02.2016

V knize byl nějaký děj, tak se dobře četla. Taková červená knihovna z prostředí islámu.

Jirinamac
17.01.2016

Knižku bych rozdělila na třetiny. 1.a 2. část dost možná by se mohla stát, poslední třetina taková hovadina, jak kdyby to napsala jiná spisovatelka.

Ditules
12.11.2015

Dorota mě celou dobu rozčilovala a skoro vůbec jsem k ní necítila lítost, natož nějaké sympatie. To ženy z Ahmedovy rodiny mi byly daleko sympatičtější.

Lindulinek
14.10.2015

Sice vymyšlený příběh, ale po přečtení reálných Panenek z ráje a Bez dcerky neodejdu, není těžké si představit, že podobné osudy nemají daleko ke skutečným situacím, které se v těchto zemích odehrávají. A možná za pár let budou pro nás Evropany skutečnější, než bychom si přáli.

Kulhavá
05.10.2015

Z této knihy mám velmi rozpačitý pocit,je poměrně čtivá, ale celkový dojem opravdu hodně rozpačitý.Tuto knihu nepotřebuji mít ve své knihovně.

1casper
12.07.2015

Další kniha z prostředí Islámu. Dá se dopředu předpokládat, jak vztah Evropanky a Lybijce dopadne......kniha se mi četla dobře.

daninnka
22.05.2015

I když je příběh smýšlený, líbil se mi:-)

jasm05ína
11.04.2015

Jsem na začátku a asi knihu odložím.Myslela jsem,že se jedná o skutečný příběh jedné osoby,ale jelikož je to slátanina různých osudů,což jsem vyčetla zde,tak asi pokračovat nebudu,hlavně proto,že mě příběh moc nechytl a připadá mi divný,nejspíš proto,že Dorota je hodně jednoduchá,když se rozhodne odjet s manželem do jeho vlasti po zkušenosti,kdy ji škrtil.Jestli opravdu existují takové husy v reálu,pak je lepší o nich nevědět.

vertunka
05.03.2015

Knihu jsem přečetla za dva dny. Je napsaná dobře, jediné co musím vytknou je to, že příběh se vleče 300 stránek pořád stejným tempem, a na posledních sto stranách se odehraje to nejdůležitější a je to popsáno mnohdy jen okrajově. Více by se mi líbilo kdyby tomu bylo naopak.
O síle příběhu asi nemusím mluvit, neboť všechny knihy s touto tématikou jsem stejné. Děs a hrůza.

Petruše90
28.10.2014

Silný životní příběh. Sice mi moc neseděl ten styl psaní, Dorota byla až moc naivní, což mi někdy vadilo, ale láska udělala svoje... Úplně mě šokovalo, že se tohle opravdu děje...Že je to pro někoho denní chleba, ale myslí si, že je to normální, protože tohle přece hlásá jejich náboženství... Strašný.

mejca88
20.08.2014

Knížka se mi strašně dobře četla. I když některé zvraty byly nesmyslné. Hlavní hrdinka tolik let ví, co se kolem ní děje ale stále vyčkává. Ke konci se dostává k "moci" ale stejně se rozhodne čekat dále (např. práce, přátelé, peníze .... vše poté zahodí aby ....). Každopádně doporučuji, je nemyslitelné, že se něco takového může dít kór v dnešní době.

orinka3
07.08.2014

Dost špatná kniha. Jednu hvězdičku dávám kvůli tomu, že ke konci pobytu skutečně trpěla a že to přežila. Ale psát to měl radši někdo jiný. Pořád dokolečka jedno a to samé. Nepochopitelné jednání hlavní hrdinky. Na vlastní oči vidí kruté zneužívání švagrové, přesto je s manželem dál jakoby se nechumelilo. Od poloviny příběhu jsem jen listovala, abych zjistila, že píše stále totéž. Děvče se mi zdá trochu jednoduché, pudové, to se pak holt nedá nic jiného čekat, než život v průšvihu. K četbě neradím, ztráta času.

vendul_
02.06.2014

Knihu jsem přečetla jedním dechem, i když jsem místama měla chuť Dorotě jednu fláknout. Naivnější holku jsem neviděla, i když láska je slepá, že? Každopádně kniha je velmi dobře napsaná a čtivá.

Rup
05.02.2014

Patrně proto, že měla autorka možnost se podrobně seznámit s blízkovýchodními reáliemi, zasadila tam i děj románu. Jinak se hlavní linie - tyranie, domácí násilí - táhne dějinami i kulturami odnepaměti. Není to napsané až tak špatně, ale: za prvé jsou některé pasáže opravdu nudné a o ničem, a za druhé mladá naivní holka z které hloupost přímo kape se najednou změní v inteligentní ženu aby se vzápětí zachovala jako totální idiot. Možná je to zapříčiněno tím, že, jak autorka sama přiznává, je vyprávění poskládané z mnoha různých zážitků a vyprávění.

mi-nul-o
30.01.2014

Knížka mě nebavila, dle mého je velmi špatně napsaná.

jitkalata
24.01.2014

Kniha mě úplně pohltila, už se nemohu dočkat dalšího pokračování...

malazluta
24.01.2014

Z první poloviny knihy jsem byla poněkud rozpačitá, ale to bylo dáno tím, že jsem od děje čekala něco jiného a taky hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická, vlastně mi z postav nebyl sympatický nikdo. V druhé polovině knihy mě už něj naprosto pohltil, autorka skvěle popisuje běžný život v Libyi, vzájemné vztahy v rodině i mimo ni a některé pasáže byly opravdu hodně silné. Přiznávám, že arabskému pojetí života zrovna nerozumím, ale je mi jasné, že ne všichni jsou sadisti a tyrani. Toto je spíš problematika ortodoxního náboženství a to se týká nejen muslimů, ale i židů, křesťanů atd.

Evulka Matli
01.01.2014

Nevíte kdy mají ty knihy vyjít ty tři díly.?.:)

kikina28
17.11.2013

Opět kniha z prostředí islámu a opět strašné. Nechápu jejich kulturu, jejich náturu a jejich "Smysl pro rodinu". Zvrácené. Ale kniha samotná je napsaná moc dobře, jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Už koluje po celé rodině.

bookcase
25.10.2013

Taky jsem čekala zpověď napálené Evropanky, ale byla jsem překvapená Je to román, autorka čerpala ze svého okolí - pracovala několik let v diplomatických kruzích v arabských zemích. Co se týče stylu, je román napsaný čtivě, dialogů je tam docela dost, je psán v ich formě - vyprávění Doroty, takže působí hodně autentičně.