Arabská princezna

Arabská princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435055/bmid_arabska-princezna-hoz-435055.jpg 3 29 11

Arabská žena série

< 4. díl

Pokračování bestsellerových románů Arabská žena, Arabská dcera a Arabská krev. Tanya Valková popisuje další životní osudy Doroty, Polky, která si v mládí vzala Libyjce, a její dospělé dcery Miriam, jež se sama stala matkou Nadji. Tentokrát se jejich cesty propojí se spletitým osudem saúdské princezny Lamii. Arabská princezna je román zkoumající tajemství lidské povahy, formované islámským právem šaría. Tato kniha postihuje krutosti, násilí, vraždy, znásilnění, vášně a city, ale také se zaměřuje na psychologické pozadí lidských činů a odhaluje skutečný život v arabské zemi. Ta je přitom popisována nejen očima Evropanek, ale také rodilých Arabek. Příběh představuje pokusy arabských žen o emancipaci a o nalezení místa v mužském světě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska księżniczka , 2013

Cher
27.03.2023 5 z 5

Tohle se čte samo, i když první a druhý díl byly zajímavější.
Ženy v těchto státech nemají žádná práva, pokud se stanou oběťmi sexuálního násilí, jsou za to trestány ony. Životní osudy některých hlavních hrdinek jsou neuvěřitelné. Bohužel, někdy jsou tyto osudy způsobené jejich naivitou a často až hloupostí.

vklaskova
16.10.2022 4 z 5

Tento čtvrtý díl byl lepší, než třetí. Souhlasím ale s velmi nepříjeně useknutým koncem, který mě vůbec neuspokojil. Velká škoda.

Alevyta
04.07.2022 3 z 5

... na tento díl jsem se moc těšila, ale zklamal mě konec. Nečekala jsem happy end, ale bylo to takové urychlené, useknuté.

pavlina0821
02.05.2022 3 z 5

Oproti předchozím dílům poměrně zdlouhavé, to co bylo na 530 stránkách by se v pohodě vešlo tak do 150. Ale s přeskakováním stránek se to dalo přelouskat. Marjančiny studijní úspěchy, nebo Lamiiny š*kací večírky opravdu není potřeba číst do detailů:-D Nicméně pořád se nedokážu ztotožnit s autorčiným puberťáckým stylem psaní, který se projevuje od prvního dílu.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Velmi dobře napsaná, opět jsem se dozvěděla něco z reálií arabského světa a kultury. Některé osudy žen jsou až neuvěřitelné, vzhledem k tomu, že se jedná u této autorky o téma, které zpracovává na základě osobní zkušenosti s životem v arabské kultuře. Kniha mě vedla k dlouhému zamyšlení, nad osudem žen, které nemají téměř žádná lidská práva. Smutné.

japam
30.12.2021

Pěkně napsaná kniha,ale na první dva díly nemá.

Kira283
16.11.2021 3 z 5

Arabskou princeznu jsem četla jen kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Líbí se mi, jak ho autorka popisuje. Barvitým popisem se přenesete do Saúdské Arábie a až máte touhu se tam podívat a vidět vše na vlastní oči.

Co se týče příběhu jako takového, je dost předvídatelný a někdy až přitažený za vlasy. Hlavní postavy už na mě působí dosti nesympaticky, jednoduše, někdy až hloupě. Záměr autorky je mi asi jasný, ale moc se jí vývoj postav nedaří a dialogy působí až moc afektovaně.

Když od knihy a postav neočekáváte žádnou vyšší dívčí, chcete si trochu oddychnout od náročnější literatury a zároveň si přečíst a třeba se i něco málo dozvědět o arabské kultuře, touto knihou neprohloupíte. :)

-markéta-
18.03.2021 2 z 5

2 hvězdičky pouze za konec, kdy se konečně začalo něco dít, jinak by to bylo pouze na 1.
Jsem doopravdy zklamaná. Na tuto knihu jsem se velmi těšila a byla jsem smutná z toho, že se její překlad tolik táhl, ale už chápu proč. Byla to doopravdy slátanina a chápu, že to nikdo nechtěl překládat.
Kniha se hezky a sama četla, to se musí nechat, ale co se děje týče, tak to bylo doopravdy o ničem.
Konec napovídá, že bude další díl, ale bude to opět to samé, co bylo v prvních dílech, takže si myslím, že už si další díl nepřečtu. Celý děj se dal napsat do 120 stran a ne do zbytečných skoro 600.
Do toho mi Marjánka začala neskutečným způsobem vadit.

Schamila
05.01.2021 4 z 5

Byť nejsem milovníkem žánru "pro ženy", tak tuhle sérii můžu. Určitě proto, že není ani sladká, ani americká, ale taková ze života a ještě k tomu hodně odlišného od toho našeho a ve kterém bych se rozhodně nikdy nechtěla ocitnout.....Za mě - doporučuji...

xena2711
24.09.2020 4 z 5

Předešlé díly i tato kniha se moc hezky četly. Bohužel se mi taky zdálo, že autorka chce psát další pokračování a už nemá moc o čem. Vzhledem k otevřenému konci to vypadá, že bude pátý díl:-)

TereVy
19.09.2020 3 z 5

Cetla se sice dobre, stejne jako vsechny predchozi, ale obsah mi prisel jiz trosku slabsi, jakoby autorka uz nevedela o cem ma psat

romantika Arabové

Tanya Valko