Arabská krev

Arabská krev https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376855/mid_arabska-krev-Jxp-376855.jpg 4 71 30

Arabská žena série

V časech Arabského jara pokračuje příběh Doroty a Miriam. Islámský svět prochází bouřlivými otřesy a čtenáři mohou vše sledovat očima Evropanky, která si myslela, že už viděla vše. Ovšem osud jí do cesty přináší další a další důkazy o lidské krutosti a bestialitě války. Podaří se jí a její rodině konečně uniknout z kolotoče násilí, nebo skončí jako další tragická poznámka pod čarou dějin?... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska krew , 2012

vklaskova
07.10.2022 3 z 5

Dvě předchozí knihy se mi moc líbily, po přečtení tohoto třetího dílu jsem se vrhla na čtvrtý, ale jen proto, abych dočetla celou sérii. Příběhy Doroty i Marijánky se mi líbí, ale tato přehnaně dlouhá kniha byla o hodně slabší, jak předchozí. Takřka 600 stran popisu Arabského jara. Velmi mě štvalo opakování z druhého dílu. Ne, že by některé situace autorka popsala v jednom odstavci (pro připomenutí čtenáři). Ona tam vloží komplet několik stran v průběhu celé knihy!
Souhlasím také s některými komentáři ohledně někdy otravného a dětsky umanutého způsobu jednání dospělé Miriam. Doufám, že čtvrtý díl se vrátí k původnímu svižnějšímu tempu vyprávění.

Cher
05.07.2022 4 z 5

Třetí díl je trochu jiný. Je to spíš pohled na válku v Libyi. Jsou tu popsány všechny možné hrůzy, které se ve válce děly. A v knize se dozvídáme více či méně smutné osudy členů arabské rodiny Marjánky.

podko_lenka
20.06.2022 1 z 5

Po třech naposledy čtených knihách, které jsem četla rychle jen proto, že mě nebavily a chtěla jsem začít něco jiného, tuto rozečtenou odkládám. Ráda čtu vyprávění v minulém čase, přítomný taky zvládnu, ale velmi mi vadí střídání vyprávění v minulém i přítomném čase, tím spíš, když se to mění po větách. Co ale rozhodlo je, že po čtvrt přečtené knížce se stále opakují pasáže z druhého dílu, které vydají i na dvě, tři stránky a to přepsané doslova. Takže po přeskočení těchto stran mám pocit, že kdybych začala číst rovnou čtvrtý díl, o nic nepřijdu.
Na spravení chuti teď vezmu do ruky literaturu faktu.

Simirekdudkovic
01.06.2022 5 z 5

Po predchozim dile jsem se do ni s chuti pustila, ale bavila me asi cca do půlky, potom už bylo vše strašně zdlouhavé a dokola a už mě to vlastne ani tak moc nebavilo.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Třetí díl jsem četla opět s chutí, i když po prvních dvou jsem už stránky tak nehltala. Přesto mě bavil, dočetla jsem a s chutí se pustila i do čtvrtého.

pavlina0821
08.11.2020 4 z 5

Po poměrně nezajímavém prvním díle a vlažném druhém díle jsem třetí ani nechtěla číst. Nějak mě to nelákalo. Začala jsem číst jen díky tomu, že se se v současné situaci uzavřely knihovny a já ještě nemusela knihu vracet :-) A musím říct, že toho nelituji. Třetí kniha byla fakt skvělá a to od začátku do konce. Místy jsem byla naprosto konsternovaná tím, jaké hrůzy rodinu potkaly. Nejvíc mě zasáhlo, co se stalo Chadžídže. Kolik zla dokáže přinést válka :-( Kniha je sice dlouhá, téměř 600 stran, ale nepřišlo mi to zbytečně natahované. Hned jak to půjde, vrhnu se i na arabskou princeznu.

Meggie7
29.07.2020 4 z 5

třetí volné pokračování, dle mne, zajímavých knih. dobré na dokreslení příběhu všech postav, ale na mne už dost války a problémů..

TereVy
19.02.2020 3 z 5

Na mě už příliš zdlouhavý 3. Díl, který mě nebavil, tak moc, jako ty předchozí dva, ale stejne pořád super

Acquenta
13.01.2020 3 z 5

Kniha by mohla mít o 100 stran méně, válka byla opravdu hrozná a je mi líto všech těch lidí, ale čtení už bylo zdlouhavé a nekonečné. Stále nepochopím, jak se může někdo dobrovolně rozhodnout žít v téhle zemi....

Jiřina18
05.12.2019 5 z 5

Válka v Libii je zde popisována opravdu barvitě. Se všemi hrůzami, které přináší

danka13
04.12.2019 5 z 5

Třetí díl je hlavně o válce v Libyi a naštěstí pro hlavní hrdinku a její mámu vše dobře dopadlo.

Maki21
09.11.2019 5 z 5

Velice zajímavé pokračování knížní trilogie, tentokrát o válce v Libyi. Velmi zajímavý pohled na válku očima obyčejných lidí. Trochu mě zamrzel konec, příběh graduje čeká co se stane a konec. Předpokládám že bude pokračování při tak otevřeném konci.

Arsi
02.09.2019 3 z 5

Další setkání s Dorotou a její rodinou. Bylo to dost drsný, ale každá válka je zlá.

eva198
13.07.2019 5 z 5

I 3.dil byl perfektni. Ctive, napinave. Na konci me spise zajimalo jak to dopadne s Marjancinym tehotenstvim a manzelem. Mohl by vyjit i 4.dil :-D

nicole1990
05.07.2019 5 z 5

Opět super knížka i když tentokrát hodně o válce v Libyji.

JIVaJaH
06.05.2019 5 z 5

Třetí setkáni s osudem Doroty a také její starší dcery. Z počátku se mi zdálo, že se toho v knize stalo už tolik a strany neubývají. Není zde nouze o napětí, bohužel "prokletí"rodiny pokračuje, naštěstí se občas zaleskne i radost.

Allla9
06.05.2019 5 z 5

Další pokračování života arabského rodu Salimiových. Tentokrát převážně Doroty a její starší dcery Marjánky. Krutosti války jsou zde popisovány velice drsně a bestiálně.

-markéta-
25.04.2019 2 z 5

Na třetí díl jsem se hodně těšila, avšak mě lehce zklamal. Myslím, že kniha byla zbytečně dlouhá a roztahaná - četla se rychle a sama, ale podle mě by se dala zkrátit.
Co se týče děje, tak většina se týkala politické situace a vztah mezi hlavními postavami mi přišel vedlejší, což mě zamrzelo.
Nicméně na poslední díl se určitě těším a snad to bude tak, jak se říká "to nejlepší na konec".

PetaZ
03.03.2019 5 z 5

Uff, bylo to teda hodne drsne cteni, ale cetlo se to skvele a rychle.. Tak snad vyjde i ten posledni dil...

Adelka188
02.03.2019 5 z 5

bylo to krásně napsané a čtivé až do konce, i když místy to bylo dost drsné a smutné, ale bohužel to k těmto zemím patří. Nejvíc mě ale naštval konec a už teď se nemůžu dočkat jestli bude pokračování.

polská literatura

Tanya Valko