nehodnoceno
"Kde som to vlastne, kde sú moje sny?" - Memoriálna výstava Imre Madácha Dolná Strehová https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453319/bmid_kde-som-to-vlastne-kde-su-moje-sny--qhU-453319.jpg 0 0 0

"Kde som to vlastne, kde sú moje sny?" Táto bolestivá otázka zaznie v polovici 19. storočia v dedinke Dolná Strehová. Jej autorom je strehovský zemepán Imre Madách, ktorý ju premietol na papier v Tragédii človeka, v jednom z najvýznamnejších diel maďarskej literatúry, ktoré sa dostalo k vzdelanej čitateľskej obci na celom svete už v takmer 50 prekladoch a v stovkách vydaní, a stalo sa tak duchovným vyslancom maďarskej kultúry.... celý text

maďarská literatura spisovatelé Maďaři výstavy a veletrhy katalogy výstav Imre Madách, básník, 1823-1864

Autorovy knížky

Anna Kovács
maďarská
2014  0%"Kde som to vlastne, kde sú moje sny?" - Memoriálna výstava Imre Madácha Dolná Strehová

Kniha "Kde som to vlastne, kde sú moje sny?" - Memoriálna výstava Imre Madácha Dolná Strehová je v