Aprílová škola

Aprílová škola https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134075/aprilova-skola-Iss-134075.png 4 236 51

Veselá básnická sbírka Jiřího Žáčka nás opět rozesměje a potěší jazykovým vtipem, se kterým autor zachycuje čas i nečas soudobého světa. Ve svých verších pro děti vychází z jejich nápadů a pocitů. ...

cukrovka
11.03.2024 5 z 5

Milé, vtipné, hravé. Jednoduché verše, které dokáží pohladit po duši.

Filomena1961
11.03.2024 4 z 5

Autor si svými humorně pojatými a snadno zapamatovatelnými básničkami získal širokou čtenářskou obec. Básničky pro děti i dospělé rozesmějí a potěší na duši. Nadčasová poezie. Doporučuji.

Sitting-Bull
13.02.2024 4 z 5

Mladšímu synkovi se líbí vtipné veršovánky, tak jsem vytáhla dvě ze svých starých Žáčkových knih a synek si je hned zamiloval. Bonusem pro mě bylo pak zjištění, že paní učitelka, kterou mají v první třídě, s nimi ve škole řadu Žáčkových básniček nazpívala, takže synek byl potěšen, že i tyto zde našel a já zase, že kantoři stále dokáží dětem předávat lásku ke knihám. :-)

IvcaIva
17.06.2023

Uzasneho pana Zacka uplne zboznuji. Knihu jsem dostala s venovanim pri ukonceni 1. tridy ZS v r. 1987!!! Nadtesti zadne tendencni knihy,ale tento poklad s venovanim od nasi tr.ucitelky. Do ted ji mam, obe moje deti ji cetly, stale je to inspirujici a vtipne. Ilustrace od p. Borna jsou nepřekonatelné. Kniha je nas domaci poklad a verim,ze ji jednou pobavim i sva vnoucata. Doporucuji! I letos, v r. 2023, se dokonce hodila pro recitacni soutez. Proste stale " trendy".

mataaskorice
21.07.2021 4 z 5

Sbírka básniček pro děti, z nichž mnohé jsou dnes už zlidovělé, známé z čítanek a dětských časopisů. V textech hraje prim humor a slovní a významová hříčka.

MilackovaN
03.05.2021 5 z 5

Knížka co nezklame, myslím, že i dnes je mezi dětmi velmi oblíbená. Díky knížce jsem se vrátila do svého dětství :-)

Pippi
12.04.2021 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. Budu ji muset koupit svým dětem.

ThrisaManx
31.12.2020 5 z 5

Knihu jsem četla synovi, když to bylo ještě úplně malé miminko. Vydržel u ní opravdu hodně dlouho, líbily se mu obrázky (ostatně stejně jako mně) a četli jsme ji stále dokola. Možná i proto knihy miluje do teď :) Básničky byly krásné, vtipné a tak mile úsměvné, místy až skoro geniální, troufám si napsat. Tenkrát jsme ji měli půjčenou z knihovny, ale až syn ještě maličko povyroste, určitě mu ji pořídím do knihovničky.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

jiri77
07.10.2020 5 z 5

Krásné a veselé básničky s krásnými obrázky od Adolfa Borna. Básně Jiřího Žáčka jsem měl vždy rád ,pro snadnou zapamatovatelnost .

4xbabča
29.09.2020 5 z 5

Moc hezké a veselé básničky, které pohladí po duši každého, děti i dospělé. A navíc ilustrace pana Borna, krásná knížka.

Lucieopice
24.09.2020

Je to super kniha básní, která každýmu zvedne náladu!!!

hzd
24.09.2020 5 z 5

Krásné a vtipné básničky a navíc nádherné obrázky od Adolfa Borna. Moc milé čtení.

Skallarix
16.09.2020 4 z 5

Jak vidno, stále básničky Jiřího Žáčka baví malé (a v rámci nostalgie i větší) čtenáře. Milá vzpomínka na první roky základní školy. :)

Laurinka1000
11.07.2020 5 z 5

Zábavné básničky

Katka2382
27.05.2020 5 z 5

Taky jsem ji v dětství měla.Za mě je to nejkrásnější kniha dětských básniček a s ilustracemi pana Borna je každá stránka pohlazení po duši.

DádazPrahy
19.03.2020 4 z 5

V knížce najdeme 54 rozverných básniček Jiřího Žáčka, doprovázených veselými, černobílými ilustracemi Adolfa Borna - roztomila knížka, která přinese dobrou náladu. Doporučuji.
Dovolte mi zde ocitovat dvě básničky:
" Když prší
Když prší,
kvetou paraplíčka.
Když prší voda do ticha,
poslouchej déšť a zavří víčka.
Když prší,

31.12.2019

Básničky z dětství.

elenai
07.12.2019 4 z 5

Jak jen obdivuju fantazii a hru se slovy pana Žáčka! Jsou to krásné básničky, hodně jsem se jich učila ve škole. Při čtení mi zase naskakovaly a já mohla některé z nich přeříkat zpaměti. A úplně se mi vybavily některé příjemné momenty z dětství, které jsem s nimi měla spjaté.

poezie pro děti

Jiří Žáček