Appassionata

Appassionata https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39523/appassionata-39523.jpg 4 4 2

IVANA143
21.04.2020 3 z 5

Pri čítaní som mala veľký problém v udržaní pozornosti. Boli pasáže, ktoré sa čítali dobre, boli zaujímavé, boli smutné, boli vtipné, bavil ma jazyk, všetko bolo fajn. Potom boli pasáže, kde som absolútne nevedela čo sa deje a kde sa nachádzame. Prišlo mi, že autor dosť preskakoval udalosti, niektoré iba načrtol a ako keby nedokončil. (Nakoniec toto bolo spomenuté aj v doslove, takže moje domnienky boli správne. :D ) Niekedy som mala pocit, že zaujímavým udalostiam sa venoval málo, a naopak iné boli dosť zbytočne natiahnuté. Ako absolútny neznalec klasickej hudby som síce mala trošku problém s hudobnou terminológiou, ale aspoň som sa niečo nové dozvedela, a aj som sa pobavila. (Vtipné pasáže boli skvelé, až som chcela dať 4 hviezdičky, ale bolo ich tak málo! :D )

mgeisselreiter
02.07.2017 3 z 5

Na rozdíl od druhé Amendovy knihy Nobel je tato příliš dlouhá, nezáživná, svým způsobem nezajímavá. Tak první třetina se čte krásně, ale později skoro pořád sledujeme Beethovena, jak něco skládá. Samotný život skladatele a jeho osudy jistě zajímavé jsou, ale vše se ztrácí v mnoha nudných stranách románu. 60%, 2.7.2017.

hudba Ludwig van Beethoven hudební skladatelé

Alfred Amenda (p)