nehodnoceno
Apoštolský list daný motu proprio Misericordia Dei : o některých aspektech slavení svátosti smíření https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421302/mid_apostolsky-list-dany-motu-proprio-m-uvo-421302.jpg 0 0 0

Z milosrdenství Božího, Otce, který nás se sebou smiřuje, se v nej-čistším lůně blahoslavené Panny Marie stalo Slovo tělem, aby spasilo "svůj lid z jeho hříchů" (Mt 1,21) a otevřelo mu "cestu věčné spásy".1 Sv. Jan Křtitel toto poslání potvrzuje a označuje Ježíše za "beránka Božího, který snímá hříchy světa" (Jan 1,29). Veškeré dílo a kázání Předchůdce je jedním silným a vroucím voláním k pokání a obrácení a jejich znamením je křest udělený v Jordánu. Tomuto obřadu se podrobil sám Ježíš (srov. Mt 3,13-17), ne však proto, že by zhřešil, ale protože "se dává započítat mezi hříšníky; už je ‚Boží beránek, který snímá hříchy světa' (Jan 1,29); už předjímá ‚křest' své krvavé smrti."2 Spása je tedy především vykoupením ze hříchu, který zabraňuje přátelství s Bohem, a osvobozením ze stavu otroctví, v němž se nachází člověk, který podlehl pokušení zla a ztratil svobodu Božích dětí (srov. Řím 8,21).... celý text

Literatura světová Náboženství
Vydáno: , Sekretariát České biskupské konference

Misericordia Dei , 2002

katolická církev Jan Pavel II., papež, 1920-2005 zpověď, svátost smíření učení katolické církve

Kniha Apoštolský list daný motu proprio Misericordia Dei : o některých aspektech slavení svátosti smíření je v