Apollo 13

Apollo 13 https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180580/apollo-13-180580.jpg 5 44 9

13. dubna 1970 byli astronauti Jim Lovell, Fred Haise a Jack Swigert na páté americké výpravě k Měsíci, když kosmickou lodí otřásla záhadná exploze. Kabina se zahalila mlhou, vzduch začal řídnout a zhasla mnohá kontrolní světélka. Za chvíli poté byli astronauti donuceni opustit hlavní loď a vtěsnat se do lunárního modulu, konstruovaného tak, aby v něm dva muži přežili dva dny. Teď však byli na palubě tři a od domova je dělily čtyři dny cesty. Všechnu úzkost a napětí s astronauty sdíleli všichni v řídícím středisku v Houstonu i jejich rodiny. Kniha Apollo 13 zachycuje hrdinský boj o záchranu astronautů v celé jeho dramatičnosti a slávě. Podle tohoto románu natočil režisér Ron Howard stejnojmenný film. Původní název knihy byl Ztracený Měsíc.... celý text

KatyM.
26.05.2023

Přečteno v rámci ČV. Kniha se četla dobře.

Kerberos
26.01.2023 5 z 5

Knihy tohoto žánru moc nečtu,ale tahle je skvělá.Četla jsem kvůli čtenářské výzvě a nelituji.

Mira7
17.01.2022 5 z 5

Výborná kniha. Stejnojmenný film jsem kdysi viděl. Jako v podstatě vždy, kniha je lepší. Obrovské umění astronautů v zoufalé situaci. Na Měsíc se sice nedostali, ale Apollo 13 se vlastně stalo podobným symbolem jako Apollo 11. Je fakt, že v té době měla Amerika technologicky a osobnostně nad konkurenty jasně navrch. Jim Lovell kromě toho, že byl skvělým astronautem o tom ještě umí napsat čtivou knihu. Strašně jsem jim fandil, což teda vzhledem k tomu, že jsem výsledek znal předem, asi nehrálo roli, ale i tak. :-)

Pert
02.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji všem které zajímá NASA a program Apollo.

Belisima
13.12.2020 5 z 5

Kniha super. Kolik lidi udelalo maximum, aby je dostali domu. No holt jina doba. Krasna a plna nadeji a snu. Dnes je doba plna nenavisti a strachu. Prijde mi ze i ty nove knizky tomu odpovidaji.

Opatov
28.07.2019 5 z 5

Film znam. Ale už je to dlouho, co jsem ho viděla. Knížka se skvěle četla, technickych detailů tak akorát. Neskutečné dobrodružství, při čtení knihy jim člověk přeje štěstí a drží palce do poslední chvíle.

sgjoli
29.08.2016 4 z 5

Kniha je celkem detailní, když přijde na kosmonautiku a některé technické záležitosti, ale myslím si, že to k tomu patřilo a hodilo se to sem, skvěle to knihu doplnilo – osobně si na to nemohu stěžovat. Myslím, že pokud vás téma kosmonautiky a letů do vesmíru zajímá, určitě vedle shlédnutí filmu doporučuju přečíst si tuto knihu, protože vám dá (jak lze očekávat) něco navíc.

lapagerie
13.05.2016 4 z 5

knížku jsem popadla náhodou v knihovně, ale nelituju. Film samozřejmě znám a přiznávám, že mi pomohl, protože spoustu věcí jsem si díky němu mohla představit. Nejsem totiž technický typ a bez filmové berličky bych určitě různým věcem vůbec nerozuměla. Ale knížka se mi četla dobře, líbily se mi vsuvky o Lovellově dětství, dospívání a působení jako zkušebního pilota. V každém případě doporučuji všem, které zajímá kosmonautika a zároveň mají rádi dobré počtení.

KitFisto
04.11.2012 5 z 5

Tohle asi nebude pro každého. Pokud vás kosmonautika nezajímá do nějakých podrobností, vystačíte si s filmem. Ten je mimochodem po přečtení knihy ještě lepší, než jsem si myslel. Výborný román o neuvěřitelném dobrodružství a co hlavně, který se doopravdy stal.