Začátek konce

Začátek konce https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248155/mid_apocalypsa-z-zacatek-konce-a5A-248155.PNG 4 317 86

Apokalypsa Z série

Je konec civilizace. Neexistuje internet, televize ani mobilní telefony. Nezbývá nic, co by člověku připomnělo, že je lidským tvorem. Apokalypsa začala. Teď zbývá jediný cíl: PŘEŽÍT! Nestává se často, aby se knize španělského autora podařilo stát bestselerem v anglicky mluvících zemích, ale španělskému novináři Manelu Loureirovi se to povedlo. Jeho kniha se stala kultovní, ještě když vycházela na pokračování na internetu, takže se brzy dočkala knižního vydání a záhy překladů do několika jazyků. V současné době se pracuje na jejím zfilmování.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

Apocalipsis Z: El Principio Del Fin , 2007

iwosh
08.12.2020 3 z 5

Takový standard průměr, nic co by mě nadchlo se tam neudálo, ale četlo se to hezky.

Lenka0805
25.11.2020 5 z 5

Další ze super sci-fi knih včetně druhého dílu Temné dny.
Četla jsem jedním dechem.

KapitánSmrt
12.09.2020 3 z 5

Je to čtivé a rychle to ubíhá. Formálně ani dějově to však není žádná výhra. Nejsilnější a nejpůsobivější je kniha v popisech kolabující společnosti skrze vyprávění postav, televizních zpráv apod. Příběh hlavního hrdiny bych pak srovnal s těmi průměrnějšími díly seriálu Walking dead. Chybí mi tu větší přesah, etická dilemata, paranoia, přemítání nad tím, zda život po kolapsu je stále ještě život. Druhému dílu dám však ještě šanci.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Skvělé postapo.

Psaní formou blogu/deníku bylo fajn, knížka byla velice čtivá a už se těším na další díl.

Nesouhlasím s některými uživateli, hlavní postava mi přišla sympatická a sprostá slova mi nevadila. Spíš to dodávalo autentičnost. Ani vztah hlavní postavy s kocourem mi nepřišel posedlý nebo divný, já bych toho svého taky zachránila, navíc jsem se s tím ještě v knize nesetkala.

Monty196
08.07.2020 5 z 5

Dokonalá kniha ♥♥ Doporučuji přečíst.
Kniha mě pohltila od první stánky a já jen četla a četla, jediné co mě rozčilovalo, byla věta ,,asi z toho zešílím", která se v první polovině knihy objevovala až moc často.
Hlavního hrdinu jsem si zamilovala a i jeho kocoura a ráda si s nimi prožiji i druhý díl.

Ludy1990
22.04.2020 5 z 5

Knihu doporučuji přečíst,zvlášť těm co mají rádi knihy se zombíky.Bylo velice zajímavé právě tuto knížku číst v této době a při představě že tu po celém světě běhají zombíci,mi naskočila husí kůže.Každopádně se mi tato kniha velmi líbila a přečetla jsem ji za pár dní a určitě se vrhnu i na další díly.

andrej0867
10.04.2020 4 z 5

Vymente si virus z Dagestanu za virus z Wuhanu, klamajuce Rusko za klamajucu Cinu a vychutnajte si dobre napisanu zombie apokalypsu.

golfinka1
13.02.2020 5 z 5

Naprostá pecka , poslední dobou člověk přemýšlí o její skutečnosti ,člověk nikdy neví co se kdy stane. Popravdě bych to nechtěla zažít ani nikde kde bych byla v bezpečí. Před hlavním hrdinou smekam, já bych nepřežila ani jeden den. Pro ty co mají rádi napínavé čtení o nemrtvých vřele doporučuji.

Johnnyman
28.01.2020 5 z 5

Skvělý a napínavý přiběh. Doporučuji lidem, co milují zombie svět.

Martass8
29.12.2019

trošku mi to připomíná , nečetla jsem, ale není to jako seroš Walking Dead ?? Díky za odpověd

pavel.2
19.12.2019 3 z 5

Nadšen zdejším vysokým hodnocením jsem se do této knihy pustil s očekáváním něčeho ve stylu Světová válka Z. Což odpovídá, psáno je to v podobném stylu deníku, i když autor je jen jeden. Ale nadšení se u mě nekonalo - je to dobře napsané, ale nakopnutý očekáváním jsem se nakonec spíš trochu nudil... I tak ale jako plus přiznávám dobrý a (na poměry žánru) uvěřitelný příběh, logických chyb ani špatného překladu jsem si nevšiml, příběh odsýpá a hrdinům prostě fandíte. Ale jestli budu číst i pokračování ještě nevím, záleží co se dočtu ve zdejších recenzích :-)

mareksevc
09.12.2019 5 z 5

odporúčam každému milovníkovi zombie tématiky

Artep5244
19.11.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si přečetla něco se zombie tematikou a o konci světa a trochu si tak zase rozšířila obzory. Jinak kniha je čtivá, napínavá a místy dost děsivá. Některé pasáže jsou opravdu pro silné povahy.
Mrzí mě, že jsem se za celou dobu nedozvěděla jméno hlavního hrdiny. Každopádně jsem panu XY fandila, stejně tak i jeho milému zrzavému kamarádovi Lúculovi a tvrďákovi Pritčenkovi.

PS: Je zajímavé číst knihu v tramvaji. Obzvláště pak ty kapitoly, kdy postavy v knize zápasí s oživlými mrtvolami. Musím přiznat, že jsem se pak na své spolucestující místy koukala trochu podezíravě :-)

JaniisB
23.10.2019 4 z 5

Zajímavé čtení, těším se na pokračování.

Marketplace
12.10.2019 5 z 5

Nevím jestli mám smůlu, ale pořádných knížek se zombie tématikou jsem moc nečetl. Tahle kniha je však naprosto strhující. Kniha je od prvních stran velice čtivá a vyprávění formou deníku poutavé. Mnozí píší, že je v knize několik nelogičností, ale to se dá odpustit. Brzy se vrhnu na druhý díl a budu doufat, že bude vydán (přeložen) díl třetí.

ivana02
05.10.2019 4 z 5

Na zombíky nejsem, ale anotace mě zaujala, protože se vlastně jedná o postapokalyptický román. Hlavní hrdina zůstane sám v domě, kde se zabezpečil. Všude kolem se ale pohybují nemrtví a on se rozhodne připojit k tzv. bezpečným zónám, kam byli lidé evakuováni. Vydá se na cestu a postupně se začíná bát, jestli vůbec někdo v bezpečných zónách přežil...

martin2250
22.09.2019 5 z 5

Dost dobrá kniha. Děj sviští a zaujme. Pár nesrovnalostí a "chybek" se dá prominout. Styl psaní se mi dobře četl a bavil jsem se.

Excalibur73
16.09.2019 4 z 5

Výborná postapo kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Super spád. Kvalitu srážejí jen občasné hrubky a nelogičnosti typu: narval jsem dva barely na zadní sedačky auta, zastavil jsem a otevřel kufr, ze kterého jsem vyndal barely. Při útěku z domu upadla brokovnice, pak vešel do domu, kde se paní brokovnicí zastřelila a nechal jí tam v klidu ležet. Náboje 7.62 x 51 do samopalu. Nejsou do samopalu ani do běžných automatických pušek. Používají se do odstřelovaček a kulometů.... Jinak ok. Dvojka už byla vláčnější...politikaření a horší spád.

etranger
28.08.2019 4 z 5

Stokrát zpracované téma tentokrát ve španělském kabátu. S odstupem se celek jeví jako slepenina tří povídek - opuštění domu a cesta do Viga, dobrodružství ve Vigu, nemocnice. Obzvlášť traumatickým zážitkem je zničení záhadného kufříku bez jakéhokoliv vysvětlení, nebo náznaku, co mohlo být jeho obsahem, což znicotní nějakých 100 stran textu. Na druhou stranu má děj patřičný spád, popisy a dialogy nemají výrazné chyby, zkrátka jde o dílo nadaného spisovatele, který se v dalších dílech série určitě vypíše ze začátečnických chyb.

Vlk.kh
09.08.2019 3 z 5

Očekával jsem oddechové béčko a to jsem také dostal, přesto bych měl pár výhrad. Když pominu nešťastné označení netvoři, kterým autor - nebo překladatel - označuje klátící se mrtvoly, tak mě po celou dobu četby iritovalo nadužívání slova peklo. Jak se apokalypsa rozjede, je to samé peklo, Dantovo peklo, peklo na zemi, pekelné.... bylo to peklo, pak už mi z toho pomalu cukal koutek oka. Z některých situací, např. finální návštěvy nemocnice mohl autor vytřískat mnohem víc, v takovém prostředí se to přímo nabízelo. Ale to je jen můj osobní názor. Celkově to nebylo špatné, ovšem Světová válka Z, nebo Kronika konce světa je lepší. Další díl už číst nebudu.

španělská literatura zombie postapokalyptické romány

Manel Loureiro
španělská, 1975