Apatykář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román s detektivní zápletkou. Po studiích a dvouleté praxi v otcově pražské lékárně se František vydal za prací do Štramberka. Tíží ho zdravotní problémy a tajemství, která mu nedají spát. I ve zdánlivě poklidném městečku, kde se chtěl věnovat studiu přírody a zotavit se, však narazí na znepokojivou záhadu. Pronásleduje místní bohatou rodinu kletba, nebo jde o zločin?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402479/apatykar-Zka-402479.jpg 3.754
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno · Motto
Počet stran:216
Jazyk vydání:český
ISBN:9788026714545
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Apatykář

Přidat komentář
Ehwaz
20. září

Nikdy jsem si nemyslela, že tohle o knize napíšu, ale tohle se vážně nedá číst... jednu hvězdu za pěkný obal

a.k
19. září

Mladý lékárník František opouští Prahu a nastupuje do apatyky ve Štramberku. S sebou si nese temnou minulost, která sžírá jeho duši.
Román je zasazený do počátku 20. století, moc pěkně se čte a dýchá starosvětskou atmosférou. Bavily mě postavy i celková zápletka. Rozluštění záhady až detektivního záběru jsem dopředu neodhalila. I přes temnou auru okolo postav a děje to bylo velmi příjemné čtení.

KudrnatáHolka
10. září

Po přečtení anotace jsem se na knihu hodně těšila. A to možná byla chyba, protože anotace mi přišla nakonec poutavější než kniha sama. Čekala jsem prostě víc a do knihy se mi nepodařilo se tak nějak správně začíst. Prostředí lékárny je kouzelné samo o sobě, mám ho ráda a bylo v knize hezky vylíčeno, hlavně příprava léků. Příběh i postavy mi ale jinak přišly nedotažené, spíš jen načrtnuté tužkou jako ve skicáři hlavního hrdiny. Lehká chuťovka třeba na dovolenou. Neurazí, trochu potěší, ale velké nadšení, aspoň za mě, se nekonalo.

Kalina
09. září

Příjemné čtení, které dle mého názoru trošičku zavání červenou knihovnou. Ovšem příběh je zajímavý a poutavě napsaný. Také mne okouzlilo nářečí používané v tamním kraji. Knihu doporučuji přečíst.

eva3992
05. září

Příběh Františka, který se vydal z lékárny svého otce z Prahy, aby utekl před svou minulostí. Začne pracovat ve Štramberku v malé lékárně, kde se snaží zapomenout na nepříjemné události, které ho tíží.
Jeho zálibou jsou zkameněliny a při výpravách do nedalekého lomu si najde přítele, který se mu snaží pomoci v jeho trápení.
Rozplétání Františkových problémů Vás nakonec určitě překvapí.
Dalším příběhem v knize je záhada u nejbohatšího muže ve městě, kterému umírají děti a nikdo neví proč. Je to kletba nebo jde o zločin? Vyřešení záhady je určitě zajímavé.
Příběh hezky plyne, je pěkně napsaný. Stále Vás udržuje v napětí a nutí Vás číst dál.
Velice mě bavilo vyprávění z lékárny - všechny bylinky, tinktury, výroba mastí, léků i jedy.
A i seznámení se s tradicemi na venkově kolem roku 1910 bylo moc zajímavé, některé jsem vůbec neznala.
Ač je příběh smyšlený, dočtete se v něm i o reálných postavách, např. T.G. Masaryk, Sigmund Freud, Gustav Hell....
Příjemné čtení, doporučuji.

rozarada
25. srpna

Celkem nízké hodnocení mě odrazovalo se do čtení pustit. Nehledejte žádnou hloubku, trochu tajemný, čtivý příběh na víkend, který končí happyendem. Bavilo mě to.

knihovnička007
21. srpna

Nebýt umístění knihy fo Štramberku, asi bych hodnotila jinak, ale zdejší kraj mám ráda, stejně jako se ráda toulám po Opavě. Příběh byl nakonec zajímavý, konec mne překvapil, ale připadal mi hodně uspěchaný. Je zajímavé, jak se za poměrně krátkou dobu změnilo tolik věcí...
Něco mi chybělo, ale příběh se mi líbil.

Kalima206
17. srpna

Hoooodně pomalý rozjezd. V jednu chvíli sem chtěla knihu i odložit, ale když se sáhla po jiné, začalo mě zajímat, jak to teda s Františkem celé dopadne.
S určitostí vím, že si knihu znovu nepřečtu, ale pro někoho to bude fajn oddechovka, mě nezaujala :(

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Lucie Hlavinková
česká, 1974

všech 9 knih autora

Kniha Apatykář je v

Právě čtených3x
Přečtených68x
Čtenářské výzvě14x
Doporučených1x
Knihotéce57x
Chystám se číst93x
Chci si koupit18x
dalších seznamech4x