Apač, který chtěl být orlem

Apač, který chtěl být orlem https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88802/bmid_apac-ktery-chtel-byt-orlem-XU1-88802.jpg 5 92 28

Příběh pozoruhodného přátelství s Apačem jménem Sky Eyes, které se zrodilo ve vietnamské válce. Stopař speciálních amerických jednotek, z poloviny Indián, z poloviny Skot, s nebesky modrýma očima se stal pro osmnáctiletého válečného reportéra z Francie nejdříve přízrakem a později nerozlučným druhem. Příběh jejich přátelství pokračoval v pařížské džungli začátku sedmdesátých let, ve které byl, jak se později ukázalo, Apač zranitelnější než v té vietnamské. Spirála šíleného dobrodružství končí v Arizoně na území indiánů z kmene Čirikavů. „Jednou budeš vyprávět můj příběh," řekl ve Vietnamu Sky Eyes francouzskému fotografovi, a tak se i po 35 letech stalo.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Garamond

Sky , 2009

Rade
11.12.2015 4 z 5

Hodně drsný pohled na válku ve Vietnamu. A hodně drsný pohled na to, co válka a zabíjení s lidmi udělá a jak jim zcela přeskládá hodnotový žebříček. Tohle není oddechová četba...

Foks
15.04.2014 5 z 5

Díky Patricku, takto vykreslit přátelství se jen tak někomu nepodaří. Ten konec je prostě úchvatný. Doporučuji při něm balík kapesníků.

Dera
24.11.2013 4 z 5

Válka určitě člověka změní, ale Sky byl podle mě svůj a tak trochu jiný i před válkou. Na podobné téma jsem četl spousty knih. Musím ale vyzdvihnout skvělou čtivost, která Vás donutí číst a neodcházet i když máte hlad, žízeň a potřebu navštívit toaletu.

m_myska
14.10.2013 5 z 5

Kniha pojednávající o přátelství mladého válečného fotografa a apače, který bojoval ve válce ve Vietnamu. Příběh ztvárněný v této knize prožil sám autor. Pojednává o surových válečných skutečnostech a doopravdovém přátelství, které vznikne během válečných bojů. Přátelství se přenáší i do normálního světa v Paříží, kde se apač musí vyrovnat s neznámým prostředím, které je natolik rozdílné od toho, ve kterém vyrůstal. Události jsou popsány velmi autenticky.

čertina
09.10.2013 5 z 5

Velice silný příběh o hrůzách války a nasledcích na psychiku mladých vojáků,strojů na zabíjení.Přiznám se,že jsem vynechala asi pět stránek z pasáže o boji v džunli.Neměla jsem na to sílu.

Popluh
05.04.2013 5 z 5

Chauvelovi dlouho trvalo, než tento příběh zapsal a publikoval, ale rozhodně to stálo za to. Některé příběhy potřebují svůj čas a tenhle rozhodně stojí za to. Podobně silné a skvělé jako Válečný reportér, hlavně díky autorově upřímnosti a otevřenosti a samozřejmě - prožitým událostem.

dusin
04.02.2013 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Těžko říct zda-li jsou horší jejich ukradené životy, prožitky z války nebo snahy o začlenění do normáního života. Další kniha, která je strašnou výpovědí, ale nikoli odpovědí proč tohle člověk dělá. Doporučuji a obzvláště těm, kteří si tak rádi hrají na vojáky...

asam
17.01.2012 5 z 5

Kniha o hrůzách války, ale i přátelství na život a na smrt. Apač a fotograf z Paříže jsou spojeni neskutečným poutem přátelství, které vzniklo v krutých bojích ve Vietnamu.
Po návratu v Paříži tehdy „nepochopil nikdo nic“. A tak se Vlk - jak Chauvelovi přezdívali Indiáni z elitní jednotky - začal rvát, pít a těšit se na další války, protože „na doma" si už nikdy nezvyknul. „Byl jsem děsně výbušný, rozdával pěsti, vyzkoušel si basu a nejvíc nesnášel, když se někdo smál.“Trauma z války ne ně doléhá v každé situaci.

Indiáni francouzská literatura autobiografické prvky dobrodružství džungle válka ve Vietnamu (1959-1975)

Patrick Chauvel
francouzská, 1949
2011  90%Apač, který chtěl být orlem
2009  91%Válečný reportér
2013  86%Boty Ricarda Jesuse

Kniha Apač, který chtěl být orlem je v