Antropologie pro každý den

Antropologie pro každý den https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43231/antropologie-pro-kazdy-den-43231.jpg 5 6 2

Souhrn základních antropologických poznatků o biologických, kulturních a společenských specifikách člověka a o umění žít jako člověk. Kniha představuje antropologii jako mladý vědní obor, který se zabývá studiem člověka a poskytuje podklady pro umění žít. Nenalezneme zde nástin dějin antropologie či teoretické seznámení s tímto oborem, nejedná se ani o souvislý přehled vývoje člověka a lidské kultury. Čtenáři se předkládá široké spektrum nejrůznějších antropologických informací o biologických, kulturních a sociálních aspektech člověka: např. poznatky o anatomii člověka, symbolice čísel a barev, stručný nástin problematiky jazyka, ras, národností, otázka drog, ale také popis významu rodiny, postavení ženy ve společnosti či apelace na dodržování správné životosprávy. Velká pozornost je věnována budoucnosti lidstva, a tedy i umění žít (a stárnout). Antropologie je zde tedy představena na základě konkrétních poznatků, spjatých s praktickým životem.... celý text

Pán rostlin
20.06.2015 5 z 5

Pro mne osobně málo důrazu na symbiózu člověk-rostlina, ale to je asi věc vkusu. Vynikající studie, asi si ji přečtu (taky) znova. 5 hvězdiček.

ksander33
03.07.2014 5 z 5

Skvělá knížka pro ty, kteří se chtějí o antropologii něco dovědět. Knížka se čte velmi dobře. Rozhodně si ji přečtu ještě jednou.

Josef Wolf
česká, 1927 - 2012
1970  90%Poslední svědkové pravěku
1984  88%Abeceda národů
1982  0%Umění žít a stárnout
1966  93%Dějiny Afriky, svazek 1.
2004  97%Antropologie pro každý den

Kniha Antropologie pro každý den je v