Antropologie multikulturních společností

od:

Antropologie multikulturních společností

Sborník esejí norského antropologa se věnuje široké paletě témat (etnicita, nacionalismus, kulturní komplexita, politika identit, multikulturní identita, etnický konflikt), která byla v posledních letech aktuální. S nevšední erudicí špičkového společenskovědního badatele se T. H. Eriksen zaměřuje na problematiku společností a zejména pak jejich vztahů v době, kterou charakterizují nejen pojmy jako globalizace a multikulturalismus, ale také termíny jako etnické čistky či střet civilizací. Sjednocujícím elementem jednotlivých esejí je fenomén identity, který se stal i emblematickým termínem celé antologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28191/antropologie-multikulturnich-spolecnosti-28191.jpg 4.58
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
hellena1523
30.01.2017

Perfektně zpracovaný sborník, který jasně a čtivě propojuje teoretické uchopení tématu s konkrétními příklady. Souhlasím s komentářem Sinn, že se některé shodné pasáže mohou stát poněkud rušivým prvkem.

Sinn
20.05.2012

Tato kniha je velmi zajímavá, Eriksen zde poutavým způsobem spojuje teoretické pozadí antropologie s příklady z jeho vlastních výzkumů, především z Norska. Bohužel tím, že se jedná o soubor esejí a ne ucelenou knihu, se zde nachází v jednotlivých esejích několik shodných pasáží, což může být při čtení celé knihy v krátké době dost rušivé a nepříjemné.