Antropologický slovník

Antropologický slovník https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131495/bmid_antropologicky-slovnik-Qvn-131495.jpg 4 3 2

Kniha obsahuje pouze ukázky hesel. Kompletní slovník s 20 000 hesly je na přiloženém CD. Obsah Antropologického slovníku vychází z celostního rozpětí antropologie. Jeho specifikou je originální koncepce, vymykající se všem obdobným pracím, které byly dosud na toto téma ve světě vydány. Slovník byl programově budován jako integrální databáze poznatků, jichž bylo v oblasti věd o člověku, společnosti a kultuře dosaženo. Na rozdíl od standardních anglosaských slovníků však rozšiřuje tematický záběr o oblast krásné literatury a umění. Jeho součástí se stala komplexní řada hesel věnovaných oblasti umělecké kultury, kterou tradiční antropologie do značné míry opomíjela, takže vydání tohoto slovníku lze označit za příspěvek k rozvoji dosud málo celosvětově zpracované antropologie umění.... celý text

mmouse
mmouse
05.05.2020

Slovník je k dispozici zdarma v on-line verzi na stránkách Masarykovy univerzity.

hellena1523
hellena1523
30.01.2017 4 z 5

Zajímavý doplněk při studiu sociální/kulturní antropologie a příbuzných oborů. Některá hesla bych klidně vyřadila, neboť mi přišla neskutečně triviální, až obtěžující, jiná (v rámci oboru skutečně důležitá) mi naopak scházela, ale během zpracovávání okruhů ke státnicím jsem často využila nejen knihu, ale i CD (třeba pro porovnání interpretací).