Antonia a její dcery

Krajina protkaná vůní olivovníku, zapadající slunce líbající plody ve vinohradu a silné osudy toskánských žen… Antonia a její dcery je silný román Marleny de Blasi, který se dotkne všech vašich smyslů. Tentokrát vás autorka zavede na rodinnou farmu v srdci žhavé Itálie. Seznámí vás s temperamentní Antonií, pozoruhodnou ženou dohlížející na pořádek a chod domácnosti, ve které bydlí čtyři generace nebojácných a houževnatých toskánských žen. Popíše vám její životní příběh, do něhož se vepsalo běsnění druhé světové války, láska i smutek, hluboká tajemství i doutnající hněv. Uvaří vám. Pokrmy provoněné oreganem, olivami a lahodným kaštanovým medem. Rozesměje vás a zcela nepochybně vás dojme svou vřelostí a spontaneitou. Další z řady „italských“ memoárů od autorky mezinárodního bestselleru Tisíc dnů v Toskánsku přináší krásný i bolestný příběh Antonie, hrdé a dominantní matky rodu, vůdčí osobnosti čtyřgenerační rodiny silných toskánských žen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454005/antonia-a-jeji-dcery-JWw-454005.jpg 316
Vydáno, Jota

Antonia and Her Daughters, 2012

Kniha Antonia a její dcery

menalinda

Za mne nejslabší knížka od spisovatelky.

Eleynee

Začátek nijaký, ale vydržte, příběh se hezky rozvine. Kdo má rád Toskánsko, tamní životní styl a příběhy silných žen, bude si libovat.

PaníColumbová

Já nevím. První kniha, která se mi od autorky upřímně nelíbila... Nejvíce mě iritovaly "skryté narážky" na věřící... Děkuji, stačilo přečíst jen jednou... Škoda, ostatní díla se Marleně podařila! :-)

alnahu

Smutný příběh ze slunného Toskánska ve ,kterém se spřátelí dvě ženy, které se spolu báječně doplňují při vaření a přitom Antonie vypráví Marlen svůj životní příběh z války. Kniha mě připadala příliš vleklá. Ale obálku má velice pěknou.

JanaDor
30.12.2020

Kniha mě uchvátila od okamžiku, kdy začala Antonie vyprávět. Do té části, to bylo tak trochu vleklé. Často tam jsou použita italská slova, jména a to se mi pletlo. Byl to takový normální román, ale od vyprávění Antonie se vše povzneslo na něco úchvatného. Přímo jsem viděla tu ženskou soudružnost u vaření. Cítila ty výborné pokrmy a prožívala s Antonii její život, který je vše, jen ne obyčejný.
Je to nádherný, i když smutný příběh o síle rodiny a přátelství.

evikt
17.11.2020

Krasna ctiva knizka o zivote v Toskansku, vareni, o zenskych sezenich a pratelstvi, od autorky jsem cetla vse a nezklamala.