Antický Řím

Antický Řím https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162179/bmid_anticky-rim-unD-162179.jpg 5 5 1

Příručka, napsaná dvěma vynikajícími archeology, se věnuje všem oblastem života ve starověkém Řecku/Římě, a to jak velkým a všeobecným tématům jako geografie nebo vojenství, tak každodennímu životu jednotlivce. Zahrnuje období tří tisíciletí od počátků minojské civilizace na Krétě po konečnou porážku římskou mocí v roce 30 př. Kr. Je uspořádána do deseti kapitol pokrývajících jednotlivá témata jako hospodářství, obchod nebo náboženství, díky čemuž je dobře přístupná pro čtenáře, který potřebuje získat všechny informace o specifickém tématu na jednom místě. Jednotlivé kapitoly jsou dále tematicky členěny a navíc některá témata procházejí několika kapitolami, v nichž jsou pojednávána z odlišné perspektivy. Užitečná příručka pro univerzitní studenty i pro milovníky antiky je vybavena rozsáhlou bibliografií, diferenčním seznamem starověkých lokalit, rejstříkem a 15 mapami.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Slovart (ČR)

Handbook to Life in Ancient Rome

Lucy2211
Lucy2211
15.04.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších odborných knih, jakou jsem kdy četla. Je to poklad v mé knihovně. Vše důležité je v této publikaci obsáhlé a do nejmenšího detailu rozebrané.
Doporučuji nejen zájemcům o období, ale především studentům historie, mezi které se hrdě řadím i já sama :-)