Antarktida - Zmrtvýchvstání

Antarktida - Zmrtvýchvstání https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29625/antarktida-zmrtvychvstani-novy-temny-svetadil-hruzy-vstup-jen-na-vlastni-nebezpeci-29625.jpg 4 41 12

Podtitul: Nový temný světadíl hrůzy, vstup jen na vlastní nebezpečí Svět zápolí o nárok na nový kontinent. Zemská kůra se vlivem geologických posunů přemísťuje, dochází k přesunům světadílů a umírá spousta lidí. Svět se potýká s globální katastrofou a snaží se postarat o miliardy lidí bez domova. Jako nová naděje se rýsuje Antarktida, která náhle roztála a stala se vzkvétající oázou. Světové velmoci se místo vedení světové války, kterou by žádná země nevydržela, uchylují k soupeření o dosažení centra Antarktidy. Tři vítězové soutěže si kontinent rozdělí.... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

Antarktos Rising , 2007

Hadati
08.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Tahle kniha je jakousi podivnou směskou tří témat, které na sebe postupně navazují. První část se týká přírodní katastrofy celosvětového formátu, která zničí svět k nepoznání a eliminuje miliardy lidí. Je to také nejsilnější část knihy, když se nezabýváte realističností původu katastrofy.

Druhá část je pak ve stylu filmu Milionového závodu (Rat Race), kdy se 11 zbývajících mocností rozhodnou soupeřit o nový kontinent bláznivým závodem. Fakticky se ale závod zaobírá pouze čtyřmi mocnostmi, ostatní nejsou pomalu ani zmíněny. V téhle části mi pak krkem lezly zejména klasicky užité předsudky, kdy Čínu nenapadne nic lepšího, než uvést do vedení svého týmu vojenského a politického politruka, zatímco arabské státy Malé Asie zjevně nemají lepší adepty na soutěž, než sebevražedné atentátníky.

Nemusíte se pak bát, že by soutěž přes Antarktidu byla nudou, protože během pár měsíců zde vyrostl prales plný fauny a flóry, až jsem občas měl pocit, že jsem na První planetě smrti Harryho Harrisona. Zde už jsem opravdu rezignoval na logiku a rozhodl jsem se tento svět brát jako příměr k dobrodružným románům typu Ztracený svět, Cesta do středu země nebo Ztracený obzor.

Musím však říct, že i přesto mě příběh jako takový celkem bavil, dokud nebyl čas na další změnu v příběhu, kdy vás autor nutí do toho, abyste přistoupili na hru, že vše, co je v Bibli, je pravdivé, včetně létajících démonů, tedy padlých andělů.

Kromě toho, že stále jen kroutíte hlavou, co si autor ještě nevymyslí, tenhle díl mu do celkové skládačky nepasuje, kdy si začnete klást hlavní otázku, na co vlastně ti démoni celé věky čekali, když byli tak mocní. A tak autor, který chtěl v jedné knize pojmout hned tři témata – světové kataklyzma, ztracený svět a biblické netvory – díky té poslední ingredienci zkazil celý pokrm.

woita
18.02.2022 4 z 5

Téma Antarktidy a jejího tajemství je bezedné a vděčné téma. V tomto případu tajemství ztracené pradávné civilizace, dávného života pod ledem i záhadných map ukazující kontinent bez ledu. Vhoďte to do kotlíku s přepólováním Země, na které panují nové politické pořádky, hrozba světové války o zdroje a nově uvolněné místo na bývalém jižním pólu, a výjde vám dobrá zápletka, ve které jde krom přežití lidstva na nové Zemi, i rozhřešení záhad minulosti a původu člověka.
A teď se asi ptáte, kde je háček. I přes lákavost zápletky jako z filmu "Den poté" (okolnosti katastrofy) s knihou "Atlantský mor" (civilizace), natrefíte na biblická témata, viz popis uživatele B4LU. V tomto bodu kniha ztrácí na síle, které vyvolalo očekávání, a hází nás do fantasmagorie s oživlými dinosaury a obry.

grizlinka
30.03.2020 4 z 5

Kniha zajímavá, sice tak ve třetině knihy jsem se zastavila a měla jsem pocit, že mě nebude bavit, ale pak začla nabírat spád a dočetla jsem jedním dechem... Když jsem si nakonec shrnula co vše bylo v knize obsaženo, tak to může znít jako slátanina všeho dohromady, nicméně ve knize přicházelo vše plynule a pomalu se to nabalovalo, že to bylo dobře stravitelné.

B4LU
13.12.2017 2 z 5

Tahle kniha je téměř definicí 'no-brainer'. Je napsaná tak, že se čte bez obtíží, ale pokud nejste křesťansky založení (což třeba já rozhodně nejsem), pak vám její obsah bude připadat jako naprostá fantasmagorie - ať už se soustředíme na vysvětlení (a i popis) katastrofy, koexistenci lidí a dinosaurů, Noemovu archu, konverzi ateistů ke křesťanství, případně odklon nekřesťanů od těch jejich... křesťané z toho možná můžou být nadšení, ale já ani trochu, protože to je jedno po druhém pořádný blábol. Co se čisté fantastiky v knize týče (nefilové), tam je to lepší, ale protože její podklad je stejně primitivně jednotvárný jako u zbytku ( = bible), nikam výrazně to knihu v mých očích neposouvá.

RiverSong
26.12.2016 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, už jsem jednu od tohoto autora četla a moc se mi líbila. Bohužel jsem ale byla zklamaná. Kniha mě už na začátku nedokázala zaujmout, příliš věcí mi přišlo vylíčených jen mávnutím ruky a celkově jsem měla pocit nedokončenosti a nepropracovanosti. Nemám ve zvyku odkládat nedočtené knihy, ale tuhle jsem po 60 stránkách s lítostí odložila.

Capinka
07.09.2016 4 z 5

Super kniha. Nevěděla jsem, do čeho jdu a příjemně mě to překvapilo. Bylo zde i pár odhalujících a překvapivých momentů. Škoda jen, že není nějaké pokračování :(

Holmwood
19.05.2015

Ťažko hodnotiť. Prvá polovica sa autorovi vážne podarila. Keby sa jej len držal ... dobré nápady, ale pochoval spolu s príbehom v druhej polovici knihy keď sa objavili Nefilovia. Príbeh zrazu ustupuje do pozadia a autor silou mocou na každej strane neustále obhajuje Bibliu a vyzdvihuje vieru v boha až sa z toho stáva únavná kresťanská propaganda. Príbeh zrazu miesto rozprávania začne skákať, ako by autora začal nudiť a chcel ho rýchlo ukončiť. Na scénu prichádzajú otravné náhody v takom množstve, že pohľad viac než na text padal neustále na čísla strán v nádeji že ich už nie je do konca veľa ...
Autor to domrvil viac než sa dalo, ale aj napriek tomu tích prvých 200 strán stálo ozaj za to

Rodaw
29.08.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka, napínavá, chytla mě!

Lenny33
30.07.2013 3 z 5

Z knihy jsem měla dobrý pocit, dobře se četla - až na pár nudných pasáží, - ovšem to vše, do té doby než se objevili nefilové. Nevím, prostě mi to nesedlo, přišlo mi to už moc překombinované, absurdní.

Ronin Roujin
19.06.2013 3 z 5

Nečetlo se to špatně ale zejména na začátku (líčení islámských "závodníků") a na konci se mi knížka zdálo moc propagandistická. Pokud bych bral knihu jako "moderní rodokaps" jako je např. Agent JFK, tak spokojenost. Pokud bych chtěl posuzovat dílo podle přísnějších měřítek "vážného" románu, tak bude moje hodnocení maximálně na průměru. Záleží tedy, co od této knihy očekáváte...

Byra
28.11.2012 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, začátek připomíná filmy typu Den poté apod. ale pak se to otáčí zcela jiným směrem. Hlavní hrdinka je sympatická, stejně jako zbytek týmu, nejvíce jsem ale fandila Vesuviovi :-) můžu doporučit, opravdu zajímavé téma. Knížka se zbytečně nezabývá sáhodloihými popisy prostředí, ale jen tak, aby si čtenář vytvořil představu, kde se hrdinové ocitají

Ivet.Pe
20.06.2012 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá a rozhodně stojí za přečtení. Jedná se o dobrodružnou knihu, ale je zde velmi tajuplná a dramatická atmosféra. Vůbec nelituju, že jsem si ji přečetla, rozhodně patří k těm lepším.

Jeremy Robinson
americká, 1974