Annine lásky

Anna Shireyová sa po šťastnom vydaji s Gilbertom Blythom oddane a s láskou stará v novom domove o rodinné šťastie. Ako milujúca matka sa venuje svojim deťom a s pochopením rieši všetky ich detské boliestky. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov. Novými vydaniami kníh o Anne si pripomíname spisovateľku, ktorej dielo sa zaradilo do Zlatého fondu svetovej detskej literatúry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33335/annine-lasky-33335.jpg 4.364

Anna ze Zeleného domu (6.)

Anne of Ingleside (1939)

Vydáno:, Mladé letá

Lessana
13.11.2018

Je obdivuhodné, že si autorka v tomto pokračovaní Anny zo Zeleného domu dala za cieľ vykresliť manželskú idylu s hŕbou roztomilých detí. Ako vzor rodiny pre (malého i veľkého) čitateľa je to dokonalé. Zážitky Anniných a Gilbertových detičiek sú veľmi milé a vykreslenie ich vnútorných svetov sa podarilo na výbornú. Človek sa nevyhne spomienkam na svoje vlastné detstvo... Som rada, že z príbehu nevymizla Annina rojčivosť a prírodné krásy krajiny. No a pri opisoch Zuzaniných kulinárskych výtvorov mi až tiekli sliny :). Trošku slabší bol iba preklad. Za to však autorka, pochopiteľne, nemôže.

Johanka910
10.08.2017

Super kniha

Roselunda 1928
19.04.2017

Bylo mi trošku líto, že Anna už není úplně tou nejdůležitější postavou, ale příběhy jejích dětí jsou naprosto kouzelné a závěrečné dvě kapitoly jsou naprosto dokonalé.

Calwen306
09.03.2012

Autorka opať nesklamala, skvelé pokračovanie príbehov zo života jednej z mojich najobľúbenejších knižných hrdiniek!