Annapurna – 50 let expedic do zóny smrti

Annapurna – 50 let expedic do zóny smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31037/annapurna-let-expedic-do-zony-smrti-31037.jpg 5 32 7

V roce 1950 se podařil francouzské expedici, vedené Mauricem Herzogem, výstup na první osmitisícovku. Byla to Annapurna v nepálském Himaláji. Padesát let po tomto průkopnickém výkonu vede na „Bohyni úrody“, jak hoře říkají domorodci, tucet různých tras, na Annapurně stanulo i několik českých horolezců. Reinhold Messner, který jako první vystoupal na Annapurnu po obtížné severozápadní stěně, vypráví napínavý příběh zpřístupnění této nebezpečné osmitisícovky a uveřejňuje poprvé seznam všech dobyvatelů Annapurny. 32 s. barev. obr. příl.... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Brána

Annapurna. 50 Jahre Expeditionen in die Todeszone. , 2000

HŠ
18.04.2019 5 z 5

Úžasné, ničím nepřikrášlené, Messner nesoudí, jen popisuje.

KAREL6725
KAREL6725
26.02.2018 5 z 5

Messner v té nejlepší formě , kniha o zdolávání Annapurny. Poutavě napsaná kniha , navíc doplněna mnoha fotografiemi. Za mě plný počet hvězd , takových knih kdyby bylo víc. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení.

Pazdy
Pazdy
03.06.2016 4 z 5

Jedna z kvalitnějších horolezeckých knih. Messner, jako sám skvělý horolezec, dodává knize dobrou představu vysokohorského lezení. Navíc umí psát napínavě a z historických faktů udělat poutavý příběh.

konicekbily
konicekbily
29.02.2016 5 z 5

Annapurna - historie dobývání se zvýrazněním klíčových momentů.

Damato
Damato
11.01.2016 5 z 5

Ne snad z lásky ke sportu, ale z důvodu neschopenky, která vás dostane na pár dní do naprostého nicnedělání jsem doma sáhla po čemkoli co bylo ke čtení a byla jsem nadšená, a dalších24 hodin jsem strávila bez jakýchkoli výčitek,že ležím- naopak, z bezpečí teplé peřiny a naducaného polštáře za zády se tato kniha o překonávání sama sebe četla jak kouzelná pohádka.

vitek.sk
vitek.sk
13.09.2015 5 z 5

Vynikající horolezecká kniha popisující 4 z nejvýznamnějších expedic na nejtěžší horu světa. Nejprve je zde obsáhle vylíčeno první dobytí osmitisícovky Francouzskou expediíc v roce 1950, následuje první průstup Himálájské stěny v roce 1970, Messnerova expedice v roce 1985 a Československá polozapomenutá expedice v roce 1988. Všem kdo se zajímají o horolezectví mohu doporučit, dozvíte se řadu zajímavých informací.

david.petr
david.petr
02.06.2012 4 z 5

Opět strhující příběh z jedné z mnoha expedic.