Anna zo Zeleného domu

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22576/anna-ze-zeleneho-domu-22576.jpg 4.6698

Anna ze Zeleného domu (1.)

Anne of the Green Gables (1908)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mladé letá

Kniha Anna zo Zeleného domu

Zboznujuknihy
včera

Čtení jsem si moc užila. Anna mi byla sympatická, taková správně střelená holka s velkou fantazií. Určitě se ke knize budu vracet.

dontbullshitme

Ještě jsem ani nedočetla a musím říct, že ten příběh miluju a je mi úplně jedno, že jde o dětskou knihu. Také doporučuju seriál od Netflixu Anne With an E!

Anežka537

Ani nevím co napsat... Nemám co vytknout. Určitě doporučuji.

Sus2007

Tato kniha je dokonalá. Vždy na ni budu vzpomínat jako součástí mého dětství. Naše rodina ji čte po generacích. Jakéhokoli pohlaví. DOPORUČUJI

meluzena

Milý příběh o tom, jak se ošklivé káčátko stalo bílou labutí.
Anna je sirotek, kterého nikdo nechce - je zrzavá a příšerně užvaněná, ale má ohromnou fantazii a silně nakažlivý optimismus. Navíc je snaživá a dobrosrdečná, a tak není divu, že vyrtoste v sympatickou mladou dámu (která neztratila svůj optimismus a fantazii, ale už tolik neplýtvá slovy).

Knížka pro všechny, kteří potřebují koňskou dávku optimismu.

Dendyna

Moje dětská hrdinka, jejíž příběhy jsem hltala. Líbilo se mi i filmové zpracování. Jedna z nejkrásnějších knih které jsem v životě četla.

heliiinka

Neuvěřitelný příběh. Od první kapitoly mi učarovala. Anna jako smutný sirotek, co našel lásku a přijetí a přitom nikdy neztratil optimismus a nadšení. Mnohokrát jsem cítila slzy v očích a vzápětí se zase zasmála.
Jestli někdy budu mít dceru, tuhle knihu jí dám. Tím jsem si jistá.
(Jsem dospělá a přesto doufám, že v dalších dílech bude Gilbert víc) :D

Angie_Missfit

Moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem si ve čtvrté třídě koupila ve školním bazaru a zamilovala si ji na první přečtení. Věčně optimistickou a veselou Annu s hromadou energie a hlavou v oblacích si nejde neoblíbit. Její síla a optimismus při zdolávání nejrůznějších životních nástrah a těžkostí mi vždycky dodávaly odvahu. Všechny postavy jsou skvělé (kromě Cuthbertových hlavně Diana a Gilbert). Kniha mě mnohokrát rozesmála, mnohokrát dojala a jestli si někdy nějaký knižní hrdina zasloužil šťastný konec, byla to právě Anna. Její vnitřní svět a fantazie jsou úžasné a vždycky mě fascinovalo, že i v pro nás "upjatém" 19. století se našla autorka, která dokázala tak krásně popsat nekonvenčního a svobodného ducha malého děvčátka, z něhož později vyrostla stejně úžasná, svéhlavá a silná mladá žena, kterou ideály nikdy neopustily. Ta kniha je moje srdcovka. Opravdu doporučuji.