Anna ze Zeleného domu

Anna ze Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35672/bmid_anna-ze-zeleneho-domu-Ks4-35672.jpeg 5 1603 351

Anna ze Zeleného domu série

Anna je dívkou, sirotkem s velkým srdcem a doširoce otevřenýma očima. Jede na osrov Prince Edwarda k Marilla a Matějovi Cuthbertovými, kteří si ale poslali pro chlapce. Místo toho však na farmu přijela Anna, upovídaná a energická dívenka. Jak však odmítnout toto dítě, které o sobě říká, že jeho život byl až dosud pohřebištěm nesplněných nadějí? A tak toto okouzlující a upovídané děvčátko zůstává a postupně se učí ovládat svou výmluvnost a temperament a jak vyrůstá, obdařuje své okolí darem radosti a optimismu. Je to kniha pro všechny, kteří mají rádi šťastné konce.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , JEVA , Papyrus

Anne of the Green Gables , 1908

karlaaaTommo
10.01.2022 5 z 5

Oblíbená kniha asi už navždy, příběh byl zajímavý a nikdy jsem se nenudila, vážně užasná, inspirativní. Prostě kniha plná Anniné fantazie a myšlenek, nemám co dodat.

veriszv
08.01.2022 5 z 5

Další dětská, která mě v dětství minula...
Naštěstí i v dospělosti se dá dětská kniha vychutnat a člověku dá možná někdy i víc, než kdyby byl dítě...
Anna je ukecaná tak, že by mě z ní jistojistě bolela hlava, ale fantazii má tak nádhernou, že jí to odpustíte.

Karoley
08.01.2022 5 z 5

Kdysi jsem viděla v televizi kreslený seriál o Anně ze Zeleného domu a některé scény mi utkvěly dodnes. V dospělosti došlo i na knihu. Krásný, dojemný, poetický příběh! Jsem v pokušení si přečíst další díly ;)

ivana7717
27.12.2021 5 z 5

K Anne sa vždy vrátim po niekoľkých rokoch, čítala som ju už asi päťkrát. Ako vždy ju čítam a žasnem ako malá sirôtka dokáže svojou milotou, láskou, húževnatosťou a humorom dosiahnuť, aby si ju ľudia zamilovali. Tiež ma vždy zaujme ako spisovateľka znamenite opisuje prostredie,kde Anna žije. V knihe nechýbajú humorné situácie, u ktorých nie je u Anny núdza. Pre mňa jedna z top kníh.

Weu_94
27.12.2021 5 z 5

Dostala jsem ji jako dárek pro krásné ilustrace Ivony Knechtlové. Vůbec už nejsem cílovka, ale přesto jsem knihu zhltla během pár chvil a zanechala ve mně hřejivý pocit.

Dadulina
26.12.2021

Pohlazení na duši. Knížka dokazuje, že i outsider a sirotek může zvládnout se špetkou lásky cokoli.

domihruzkova
25.11.2021 5 z 5

Přečeno v rámci ČV 2021. Přesně tohle na ČV miluju - přečtu si knihy, ke kterým bych se nejspíš vůbec nedostala.
Milý příběh o zrzce Anně, která se ze sirotčince dostane k sourozencům Matějovi a Marii. Anna vše prožívá naplno a okolí pro to občas nemá pochopení. Moc se mi líbil Annin optimismus a hledání krásy a radostí i v těch nejmenších detailech.

knihomolkaŠárka
24.11.2021

Do knihy jsem šla s nadějí, že objevím nový příběh spadající do klasiky, v němž ocením jazyk a styl vypravování, což se také stalo. Očekávala jsem však něco mnohem poklidnějšího, a ne že budu s každou stránkou protáčet oči nad tím, jak je Anna melodramatická. Příběh byl sice krásný a čtivý, ale já doufala ze strany Anny v nějakou větší pokoru, bez které mi její charakter bohužel vadil. Byl tu však vidět její progres, díky kterému jsem si ji i ke konci knihy více zamilovala a s poslední kapitolou jsem začala litovat, že je kniha u konce.
Konečně jsem tedy měla tu možnost poznat příběh Anny ze Zeleného domu, ale stále jsem z něj poměrně na vážkách. Bylo to milé čtení, ovšem má to svá ale… Já však od klasiky chci především květnaté popisy a jazyk, který nás vrátí v čase. A to tady přesně bylo! Sice to tedy není příběh, který sedne každému, ale já vám knihu můžu i tak vřele doporučit. Má v sobě totiž krásné myšlenky, které dávají ději hloubku, a vy si ho tak toužíte zapamatovat.

Corso
19.11.2021 4 z 5

Pocuvane ako Audio. Tato kniha je ako kocka domaceho masla. Dobra, jemna, starosvetska, nekonfliktna. Take pohladenie a pohodovka. Babske citanie ale nevadi, ved ja citam aj rozpravky, tak co. Az vytvara kontrast voci tomu, co je popularne v knihach pre mladez dnes. Uprimne, uz mam dost magie, neoriginality, opakovania. Toto je taky domaci kolac babicky, ako Kaja Marik, Maly Bobes, Pipi... Ziadne carovne prutiky, pomsta, kliatby, dedicstvo. Ludske teplo. Asi si to vypocujem znova.

Dani5a
18.11.2021 5 z 5

Moje milovaná knížka z dětství. Teď jsem se k ní vrátila kvůli Knižní výzvě.
Povídání o osiřelé Anně, dívence se spoustou fantazie, musí chytit za srdce každou čtenářku.

cérka
10.11.2021 5 z 5

A já se ptám. Jak je to možné? Proč mi byla tato kniha doposud zatajena? Kdepak jsi byl milý Ježíšku celá ta léta? To jsou pořád měkké dárky a pak to tak dopadá :) :) :).
Skvělé!!! Já se tak dobře bavila!!! Celičkou dobu jsem myslela na svou babičku. Tato knížka by ji nesmírně potěšila. Asi bychom se u ní dojímaly spolu.
Knihu jsem poslouchala ve skvělém podání Kláry Sedláčkové-Ottové. Už navždy bude na mě Anne promlouvat tímto hlasem :). Doporučuji všemi dvaceti! Skvělé!

kacaabba
06.11.2021 5 z 5

Přáli jsme si i holčičku... A kdyby se byla narodila, jmenovala by se Anna. Takže jistě pochopíte, že mi tahle upovídaná chytrá snivá holčička byla blízká od prvního seznámení!
P.S.: všude se teď chlubím, že jsem si přečetl knížku pro holky, a nejen, že jsem jí přežil, ale dokonce si jí náramně užil. :-)

annes
03.11.2021 5 z 5

Ach Anna...Tolik fantazie nemá snad nikdo! Myslím, že patří mezi knihy, které by si mělo přečíst každé děvča už jen kvůli Anině optimismu a hledání dobrých stránek snad ve všem.

Klarkare
19.10.2021 5 z 5

Pekná kniha, páči sa mi Annina bujná predstavivosť.

simona5r
17.10.2021 4 z 5

Mé 10 leté já by si knihu maximálně užívalo. Mé 30 leté já, které plní čtenářskou výzvu, je rádo, že už má knihu přečtenou. Knížka jako taková je fajn, ale už bohužel nejsem zdaleka cílová skupina.

iLuciferie
06.10.2021 3 z 5

Milý i když tak nějak místy i náročný příběh - musím říct, že mě z Anniných monologů občas bolela hlava.

MiLiška
05.10.2021 4 z 5

Annu ze Zeleného domu jsem si koupila před třemi lety, kdy se mi narodila moje Anna. Zkusila jsem ji číst, ale po několika stranách jsem ji zase odložila. V rámci Čtenářské výzvy 2021 jsem po ní opět sáhla a tentokrát jsem se začetla, možná i proto, že také moje Anna je tak upovídaná! Mou nejoblíbenější postavou byla však mrzutá Marilla.

Mermaid
22.09.2021 4 z 5

Mix Dětí z Bulerbynu, Pipi a trochu i Alenky.
Prostořeká An-na se svojí fantazií ovládne městečko Avonlea. Je hyperaktivní, extrovertní a mimo prvních pár kapitol jsem se o její osud rozhodně nebála (což je možná trochu škoda).
Cílovou skupinu bych viděla především jako Young adult (girl), ale kniha potěší v každém věku.
A trocha zamyšlení na závěr...samozřejmě, že v románu bylo vše až moc růžové, ale mám pocit, že více pravidel bylo nám, lidem, ku prospěchu.

janka2000
22.09.2021 5 z 5

Ach. To je vám tak krásná knížka! Příběh neobyčejné zrzky, kterou si adoptují na přelomu 18. a 19. st. dva sourozenci v Kanadě, vypráví, jak Anna rostla a jaké příhody zažívala. Její radostný až fantastický pohled na svět vás donutí se usmívat a zlepší náladu. To, jak milovala přírodu, která celou knihu obohacuje, vás nutí si udělat výzdobu z květin. Nejdůležitější, co však kniha přináší, je čistá láska, a to jak přátelská, rodinná, tak i ta poslední, milostná.
Velmi doporučuji seriál, který je věrnou adaptací.

Hobitka
14.09.2021 5 z 5

Tahle knížka je tak moc pěkná. To se ani nedá jinak říct. Po dočtení ve mě zůstává příjemný klid, a zároveň touha po dalších dílech :)

Vydání které jsem četla jako první má jen 34 kapitol, zatímco jiná jich mají až 38. Nakldatelství Albatros vydalo nové kompletní vydání, navíc doplněné o kouzelné ilustrace - doporučuji :)