Anna ze Zeleného domu

Anna ze Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35672/bmid_anna-ze-zeleneho-domu-Ks4-35672.jpeg 5 1605 351

Anna ze Zeleného domu série

Anna je dívkou, sirotkem s velkým srdcem a doširoce otevřenýma očima. Jede na osrov Prince Edwarda k Marilla a Matějovi Cuthbertovými, kteří si ale poslali pro chlapce. Místo toho však na farmu přijela Anna, upovídaná a energická dívenka. Jak však odmítnout toto dítě, které o sobě říká, že jeho život byl až dosud pohřebištěm nesplněných nadějí? A tak toto okouzlující a upovídané děvčátko zůstává a postupně se učí ovládat svou výmluvnost a temperament a jak vyrůstá, obdařuje své okolí darem radosti a optimismu. Je to kniha pro všechny, kteří mají rádi šťastné konce.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , JEVA , Papyrus

Anne of the Green Gables , 1908

uzivatel9126
30.03.2023 5 z 5

Miluji ten příběh

Alisstarší
27.02.2023 4 z 5

Velmi milá a laskavá kniha,přečetla jsem ji na jeden zátah,když jsem nemohla chodit´. Velmi mi zvedla náladu. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale hned jsem ji objednala vnučce k narozeninám. Dávám všech 5 hvězdiček

Zorka
19.02.2023 3 z 5

Milá kniha, pro mě taková trochu Pipi Dlouhá punčocha.

Alaglesia
09.02.2023 4 z 5

Krásná a laskavá kniha o zrzavém děvčeti ze sirotčince. Je pravda, že knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu na Netflixu Anne with E. Seriálové zpracování se mi moc líbilo a myslím, že je to případ, kdy se filmové zpracování vyrovnává knize. Knihu jsem předčítala osmileté dceři a moc se nám to líbilo.

Štěpánka_010
04.01.2023 5 z 5

Tuto knihu bych mohla číst stále dokola. Je to krásný příběh o mladé dívce, kterou si osvojí dva postarší sourozenci, Cuthembertovi. Anna Shirleyová není jen tak nějaká obyčejná dívka, naopak, má velkou fantazii, která ji dělá každý další den v Zeleném domě ještě krásnější. Procítěnost a květnatost jejích projevů dělá za mě příběh ještě pozoruhodnějším.

werick
30.12.2022 5 z 5

Krásné, úsměvné čtení...četla jsem ji naposledy snad jako devítiletá holka, a po těch letech opět nezklamala. Vše krásně detailně popsané, že si to i čtenář bez fantazie barvitě představí

Bustedka
26.12.2022 5 z 5

Anna na mě v posledním roce vykukovala neustále na instagramu. Nová titulka, ilustrace udělaly svoje a já se v rámci čtenářské výzvy a bodu - autor, který zažil 1. světovou válku - do knihy pustila. Bylo to nádherné, popisy tak přesné, že jsem měla někdy pocit, že jsem se do Zeleného domu sama přemístila. Tohle není jen kniha pro děti, ale i pro dospělé.

martina.culik
19.12.2022 5 z 5

V knize je poměrně zajímavý kontrast mezi příběhem psaným pro děti a Anninou mluvou, která je květnatá a ukazuje její fantazii. Nevím, jak se s tím vyrovnají mladší čtenáři, ale já jsem byla nadšená.
Vždy, když Anna mluvila, měla jsem tendenci číst rychleji a v hlavě jsem téměř slyšela její (někdy i otravné) štěbetání.
Knihu mohu doporučit jako nenáročnou oddechovou četbu pro zpříjemnění všedních dní.

kikizubik
17.12.2022 5 z 5

Přiznávám, že mě dokopala až adaptace z 80. let, kterou jsem si zamilovala, abych si knihu přečetla. Nelituji ani sekundy strávené četbou této nádherné knihy. Tolik krásných myšlenek, ta atmosféra, postavy. Rozhodně si co nejdříve musím přečíst i další díly!

Nofar197
08.12.2022 5 z 5

Přečetla jsem kdysi všechny tři díly a po letech jsem Annu doporucila i své dceři. Jen mi v českém vydání vadil překlad jmen do češtiny.

Nofar197
08.12.2022 5 z 5

Sixtinka144
27.11.2022 5 z 5

Konečne i já jsem se dostala k tomuto nádhernému příběhu. Musím se přiznat, že jsem první viděla seriál, který se mě dotknul a nadchnul natolik, že jsem si objednala i knihy, které mají teď nové, krásné vydání. Kniha má po celou dobu nádhernou atmosféru, na to, že už jí je přes sto let, se čte nádherně a troufla bych si tvrdit, že to na ní ani není poznat. Příběh Anny musí chytit za srdíčko snad úplně všechny. Ty její krásné pocity, myšlenky a představy... Všechno to má své krásné kouzlo. Jsem stejně spokojená, jak jsem předpokládala, i když je knižní předloha ve spoustě věcech od seriálu jiná, obě verze se mi líbí a mohu je doporučit. A jsem taky ráda, že vycházejí další díly, protože jsem se hned do druhého po přečtení prvního pustila, nešlo odolat.

Knižní střípky
27.10.2022 5 z 5

Příběhy o Anně jsou jedny z těch knih, po kterých sahám pokaždé, když je mi ouzko, když potřebuji něco, co mě pohladí po duši. A to knihy této kanadské autorky rozhodně jsou. Anna se svou pusou, kterou snad nikdy nezavře, se svým originálním pohledem na svět, je tak moc inspirativní osůbka. Kéž by každý z nás měl v sobě kousek Anny.

Leonora
17.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Jako dítě jsem to četla od a do z, to už teď teda nešlo a musela jsem vždycky všechno to Annino žvanění přeskočit. Ale to by mi nevadilo, napsané bylo konec konců kvalitně. Vadilo mi spíš, že úroveň knihy v druhé polovině prudce klesá. Nemám ráda prodlužující se časové skoky. Značí to, že si autorka s postavou neví rady a nejraději by už knihu ukončila oznámením, že se vdala, a letopočtem, kdy zemřela. Vůbec nechápu, jak k tomu mohlo vzniknout pokračování.
Psychologický vývoj Anny je taky příšerně odfláknutý, prostě se konstatuje, že přestala věčně kdákat a ani sama neví proč. To bylo až trapné...
Je to psané dost jednoduchým až dětinským jazykem, který příjemně kontrastuje s květnatou Anninou fantazií.
První půlce dávám pět hvězdiček, druhé půlce tři.

Arisu3
09.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Četla jsem ji v originále, takže nevím, co přesně se skrývá pod "lehce upraveným vydáním" v češtině, ale překvapilo mě, jak jednoduše se četla. Ale to tak asi bývá, když sklouznu k žánru určeném pro jinou věkovou kategorii.
Neubráním se srovnáním se seriálem Anne with an E, díky kterému jsem se ke knížce vůbec dostala. Líbí se mi, že obě díla jsou na svou dobu progresivní. V knížce hlavně co se výchovy a přístupu ke vzdělání u žen týkalo, seriál zase zrcadlí problémy našich časů:)
Trochu mě mrzelo rozložení děje a chybějící spád. Naprostá většina knížky byla zalita optimismem, ale na úplný závěr se na nás autorka rozhodla naházet smrt Matthewa, výrazné zhoršení zraku Marilly, (skoro) prodané Green Gables a z mého pohledu zničení Anniny cesty za vzděláním. Přišlo mi to strašně líné a myslím si, že navrstvit to šlo podstatně lépe. A zatímco v seriálu se mi vývoj postavy Anne líbil, v knize mi přišlo, že ji autorka strašně rychle oškubala o všechny její dětské výstřednosti a udělala z ní dospělejší, ale méně zajímavou a plochou postavu. Také jsme byli ochuzeni o jakoukoliv scénku s Gilbertem a to přitom ve školních letech měla k vybudování přátelství mezi nimi tolik příležitostí.
Takže za mě skvělý námět, postavy a styl vyprávění, ale novodobé zpracování u mě přece jen vyhrálo (a to se opravdu moc často nestává) a maličko se bojím číst dál, jelikož se zase vzdálím od toho dokonalého začátku, který mě na tom tak bavil.

sasenkaaa
03.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Úžasná a nádherná kniha, přesně to co mám ráda. Jedna z mých nejoblíbenějších, už od začátku mě hodně zaujala a proto jsem jí docela rychle přečetla. Když jsem si knihu četla prožívala jsem to všechno s Annou. S mladou dívkou ze sirotčince, která si našla domov a přátele. Kniha je určena nejspíš pro mladé čtenáře ale myslím si že by se mohla líbit skoro všem. Vybrala jsem si ji podle doporučení od kamarádů a rozhodně můžu také doporučit. Možná si ji někdy přečtu znovu.

Pert
27.09.2022 4 z 5

Dobrá kniha, ale bylo tam hrozně překlepů, takže za to jednu hvězdu strhávám.

Miunka15
24.09.2022 5 z 5

Tak nádherná kniha se četla sama. Určitě se ní zase jednou vrátím.

ZuzullaM
18.09.2022 5 z 5

Anna je Anna. Po dlhej dobe som sa k nej opäť vrátila, vďaka čtenárskej výzve a zase ma úplne dostala. Annu mam hrozne ráda. Poriadne som sa nasmiala.
Niektoré pasáže, napr. ta o stráte Mateja, ma teraz dostala viac ako v minulosti, autorka tie slova napísala akoby mi pozerala do vnútra. Smútok zo straty blízkej osoby je rovnaký v minulosti aj dnes.
Teším sa na ďalšie knihy zo série :-)

smardice
19.08.2022 5 z 5

To je tak nádherný příběh, který mě v mladí bohužel minul, proto jsem neskutečně ráda, že jsem si ji mohla poslechnout aspoň nyní. Má v sobě nadčasové poselství - lidskost, lásku, citlivost a obsahuje tolik krásy a dojemnosti, že snad musí, ve všech, kteří ji četli, či poslouchali, zanechat úžasný pocit čistoty duše této dívenky.