Anna ze Zeleného domu

Anna ze Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204198/mid_anna-ze-zeleneho-domu-anna-ze-zelen-tIb-204198.jpg 5 1603 351

Anna ze Zeleného domu série

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of the Green Gables , 1908

meluzena
08.04.2019 4 z 5

Milý příběh o tom, jak se ošklivé káčátko stalo bílou labutí.
Anna je sirotek, kterého nikdo nechce - je zrzavá a příšerně užvaněná, ale má ohromnou fantazii a silně nakažlivý optimismus. Navíc je snaživá a dobrosrdečná, a tak není divu, že vyroste v sympatickou mladou dámu (která neztratila svůj optimismus a fantazii, ale už tolik neplýtvá slovy).

Knížka pro všechny, kteří potřebují koňskou dávku optimismu.

Dendyna
06.04.2019 5 z 5

Moje dětská hrdinka, jejíž příběhy jsem hltala. Líbilo se mi i filmové zpracování. Jedna z nejkrásnějších knih které jsem v životě četla.

heliiinka
01.04.2019 5 z 5

Neuvěřitelný příběh. Od první kapitoly mi učarovala. Anna jako smutný sirotek, co našel lásku a přijetí a přitom nikdy neztratil optimismus a nadšení. Mnohokrát jsem cítila slzy v očích a vzápětí se zase zasmála.
Jestli někdy budu mít dceru, tuhle knihu jí dám. Tím jsem si jistá.
(Jsem dospělá a přesto doufám, že v dalších dílech bude Gilbert víc) :D

Angie_Missfit
27.03.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem si ve čtvrté třídě koupila ve školním bazaru a zamilovala si ji na první přečtení. Věčně optimistickou a veselou Annu s hromadou energie a hlavou v oblacích si nejde neoblíbit. Její síla a optimismus při zdolávání nejrůznějších životních nástrah a těžkostí mi vždycky dodávaly odvahu. Všechny postavy jsou skvělé (kromě Cuthbertových hlavně Diana a Gilbert). Kniha mě mnohokrát rozesmála, mnohokrát dojala a jestli si někdy nějaký knižní hrdina zasloužil šťastný konec, byla to právě Anna. Její vnitřní svět a fantazie jsou úžasné a vždycky mě fascinovalo, že i v pro nás "upjatém" 19. století se našla autorka, která dokázala tak krásně popsat nekonvenčního a svobodného ducha malého děvčátka, z něhož později vyrostla stejně úžasná, svéhlavá a silná mladá žena, kterou ideály nikdy neopustily. Ta kniha je moje srdcovka. Opravdu doporučuji.

AgnessN.R.
15.03.2019 5 z 5

Knížku jsem si naprosto zamilovala. V levných knihách mě zaujala svojí krásnou obálkou, takže jsem si ji musela koupit. A přestože jsem doma měla spoustu knížek, které jsem měla dočíst, Anna mi nedala:D.
Annin skvělý charakter a představivost si musí každý zamilovat, v knížce se pořád dělo něco zajímavého a vtipného - od Anniných zelených vlasů až po Gi... ostatní kluky.
No jo, jak říká moje babička, nejlepší knížky jsou ty, které vás ze srdce rozesmějí a zároveň si u nich popláčete. Anna splňuje obojí, ale svým způsobem.
Knížku rozhodně doporučuji, nebudete litovat!!!

olmal
08.03.2019 5 z 5

kniha mého dětství...

haki34
22.02.2019 5 z 5

Anna je obľúbenou knihou i milovanou hrdinkou mojej babičky..a tak akonáhle som sa dopracovala čitateľsky do veku Anny, voľba bola jasná (časom doma v knižnici pribudli všetky diely, i ďalšie Príbehy z Avonlea a podobne, ale Anna je iba jedna...)
Získala si i mňa a knižku som tiež zaradila medzi svoje obľúbené, a Annu a jej vernú kamarátku Dianu medzi obľúbené hrdinky...samozrejme, niektoré pasáže boli v dnešnej hektickej dobe až úsmevné (napríklad "boje" medzi dievčatami a chlapcami, Annin vzťah ku Gilbertovi, "hrdosť", či zaujatosť Dianinej mamy, tlak na vhodné správanie sa....) , často som až tak nedokázala pochopiť a oceniť Annino "rojčenie"...
ale celkovo...Anna je presne tá kniha, kde máte pocit, že sedíte na parapete okna (v izbe záclonky, tapety, biely drevený nábytok), slnko pomaly klesá, je leto, okolo 18:00, a vy sa kúpete v jeho lúčoch, a pred vami sa rozprestierajú zelené zvlnené pasienky a kolíše sa čerešňa....
Povinná literatúra :)

magdalena0650
20.02.2019 5 z 5

Top kniha mého dětství, spolu s dalšími dvěma díly Anna v Avonlea a Anna v Redmonde (ale i ty ostatní, hlavně Annina dcéra Rilla, kde jsou nenápadně, a přitom sugestivně vykresleny hrůzy první světové války, stojí za to). Čteno mnohokrát. A to jsem ji prve, když ji teta přinesla, málem jen tak bez zájmu založila do knihovny - mám vydání se zelenou obálkou s kresbou uhlem, takže se mi na pohled zdálo, že je to nějaká starodávná knížka pro dospělé.

okeey
18.02.2019 5 z 5

,,Jakmile člověk dosáhne jednoho cíle, vzápětí se někde objeví další, ještě zářivější. Proto je život tak zajímavý."
Kouzelná, hlubokomyslná a hlavně, krásně pozitivní kniha. Annu od prvního okamžiku zbožňuju, nikdy si nestěžuje, za vším, dětsky, skoro až naivně, vidí jen to dobré, i když si vytrpěla víc než dost a na všechno byla sama. Ukecaná a když chvíli mlčí, tak je to jen s jejím velkým vypětím sil. Dost mi připomíná Pipi Dlohou Punčochu. Každopádně její představivost nemá hranice a dle mého názoru by to tak mělo být a nejen u dětí. Tato kniha mě totálně dostala.

Pavlína79
13.02.2019 5 z 5

... 30 let čekání až mi kniha přijde do cesty se vyplatilo. Skvělá kniha, nevím jestli bych ji jako dítě uměla vůbec docenit. Její morální poselství a lidskost ... oko málokdy zůstalo suché :-).

Kočičáci
10.02.2019 5 z 5

Já jsem vyrostla na dobrodružných knihách, proto mě bohužel příběh Anny v mládí minul. Už pětadvacet let nejsem cílová skupina, ale stejně jsem příběhem naprosto okouzlena. Líbilo se mi úplně všechno, rusovlasá pihovatá Anna, vesnička s poetickým názvem Avonlea, úžasné popisy kanadské krajiny. Moc Anně závidím její fantazii, která z obyčejných míst a věcí vytváří neobyčejné - Sněhová královna, alej Milenců, Stříbrné jezírko, údolí Fialek, Divoká rokle, Rusalčina bublina, Strašidelný les - všechna tato místa jsem viděla v živých barvách a moc ráda bych je poznala.
S Anninou upovídaností a jejími ztřeštěnými kousky se prostě nudit nebudete!

"A teď už přestanu mluvit, Marie."
"No, chválabohu," vzdychla si Marie ulehčeně. :-)

Ladyhawke1983
09.02.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého mládí, milovala jsem i následnou zfilmovanou podobu, knihu jsem četla tolikrát, že už si ani nepamatuji kolikrát. Dokonce jsem si při dovolené v Irsku "musela" koupit anglickou verzi.
Příběh opuštěného sirotka Anny, která si těžko hledá cestu ve svém životě a vždycky jí tu cestu přeruší nějaká změna, téměř přijde o další možnost, kterak začít znovu, ale naštěstí se jí oběma sourozencům zželí a upovídaná zrzka si nakonec najde cestu nejen do jejich srdce, ale i do srdce dalších obyvatel.
Jak Anna roste, jakoby čtenář rostl s ní.

brebta
20.01.2019 5 z 5

nádherné vidění světa, z pohledu Anny číší radost z každého okamžiku života. Kniha mě pohladila po duši.

JanaDor
09.01.2019 5 z 5

Tato kniha je nejčtenější kniha mého dětství. Chodila jsem si ji půjčovat do knihovny několikrát do roka. Já tu knihu milovala a stále tento stav zamilovanosti trvá.
Kniha je vhodná pro děti od devíti let. Toto vydání s ilustracemi je moc krásné a věřím, že osloví i nynější děti, protože Anna je kouzelná a nadčasová. Doporučuji přečíst i dospělým, aby vnímaly optimistický pohled Anny na život. Je čtivá, vyprávění je literárně bohaté a je to moje Anna ze Zeleného domu. Přečtěte si ji.

Jana512
26.12.2018 5 z 5

Moje přítelkyně mi věnovala tuto knížku před lety. Na základě čtenářské výzvy jsem ji konečně četla, a nezklamal mě názor kamarádky, pro kterou je to nejoblíbenější knížka.
Knížka zachycuje osud osvojené holčičky, plné představ a nápadů, kterými svým pěstounům Marii a Matějovi dělala starosti. Ale na konci knížky máme asi všichni radost, jaký krásný člověk se z ní stal a jak se z ní stala milá vzorná studentka, která si vážila těch, kdo se jí ujali a snažila se jim dělat radost a pak, podle okolností, které nastaly, vzdala se studia, aby mohla pomoci nemocné Marii. Krásné!

Kupcovka
18.11.2018 5 z 5

Knížka mě chytla za srdce a nádherně se četla. Nedokážu popsat, jak se mi líbila. Nádhera ❤️

anája
15.11.2018 5 z 5

Kniha mého dětství,ale když jsem ji viděla zfilmovanou neudržela jsem slzy .Tak krásně a dojemně natočeno, bývá máloco.

Ďumbierka
04.11.2018 5 z 5

Som zamilovaná!!! Tak ako Anna miluje Trblietave jazierko a Aleju milencov. Tak ako ľúbi Dianu, Marillu a Mateja. Tak ako miluje život!
Veľmi ma táto kniha potešila a prekvapila. Dovolila mi rojčiť a snívať pri nej , teda ešte väčšmi, ako bežne. Asi aj preto, som ju čítala tak dlho. Vychutnávala som si každé slovko v knihe. Určite si požičiam aj ďalšiu knihu. Verím, že raz si našetrím a kúpim si knihy aj domov. Toto sú jedny z tých kníh, ktoré by som chcela aj vo svojej knižnici.

moničina
24.10.2018 5 z 5

Kniha môjho detstva. A najlepší diel zo všetkých.

Jitule17
10.10.2018 5 z 5

Moje oblíbená hrdinka, tak ráda jsem se s ní toulala kolem Avonlea, přála jsem si mít dlouhé zrzavé vlasy a potkat svého Gilberta :-)
Anna a Gil jsou perfektní, jejich škádlení jsem milovala a musím zmínit taky výborný seriál/film s Megan Follows, na ten bych mohla koukat pořád, krásná krajina a skvěle vybraní herci.