Anna v Summerside

Anna v Summerside https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26834/bmid_anna-v-summerside-fxp-26834.jpg 4 261 30

Anna ze Zeleného domu série

Anna v Summersidu - tři roky Anny Shirleyové, ředitelky dívčí školy v malém městečku. O svých zážitcích píše v milostných dopisech vzdálenému Gilbertovi. Slunečná povaha a šťastná láska jsou Anně nevyčerpatelným zdrojem sil k šíření porozumění a radosti ve svém okolí a hledání východiska z mnoha drobných neúspěchů a trampot.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of Windy Poplars , 1936

heliiinka
23.04.2019 3 z 5

Zatím nejslabší ze série. Žádná z postav si mě nezískala, byť byly sympatické. Začátek s Pringlovými měl dobrý náběh, ale vyšuměl do ztracena. Dopisy Anny mě velmi nebavily, i když musím uznat, že je to super ozvláštnění běžného stylu psaní.

pollyanna
25.02.2019 4 z 5

Po letech jsem sáhla po této nádherné knížce... ale byla jsem naprosto zděšená její jazykovou stránkou. Neuvěřitelné množství chyb, překlepů apod. na každé stránce nenechává na pochybách, že práci na knize strašně odflákli. Doporučuji tedy přečíst si raději originál a knížku v češtině použít jako cvičebnici gramatiky, například na čárky je to ideální materiál... (české vydání Mladé letá z roku 1994) / A také jsem měla dojem, že Annin příběh vypravovaný formou dopisů Gilbertovi už nemá takové kouzlo, ale pořád je to Anna, která dokáže vyřešit snad každý problém, a to mnohdy opravdu originálně:).

haki34
22.02.2019 4 z 5

Série a Annin príbeh pokračujú...ale úprimne, listy a príbeh sledovaný "cez papier" postrádal kúzlo...a Annine starosti a "boje" i následné priateľstvá so študentkami ma teda veľmi nezaujali...ideálne 3,5*.

Lessana
10.11.2017 4 z 5

Oproti predošlým dielom dávam vo svojom hodnotení o jednu hviezdičku menej. Nesadla mi forma tejto časti - väčšinou listy Gilbertovi. Chýbali mi v prvom rade jeho odpovede, no najmä "živý" Gilbert a rozvíjanie vzťahu medzi ním a Annou, hoci chápem, že to bude náplňou pokračovaní. Príbehy a mini zápletky v Summerside však nesklamali, aj keď sú vždy z podobného cesta. Anna ostáva sympatickou hrdinkou, s bezhraničnou fantáziou, s neodolateľnou všetečnosťou, s dobrým srdcom a neodmysliteľnými ryšavými vlasmi a pehami na nose :). Bolo to milé čítanie, ktoré spôsobilo pohodu a príjemný pocit, čo u kníh veľmi oceňujem. Som teda spokojná :).

Jane007
15.10.2016 5 z 5

Další skvělá knížka o Anně. I když musím říci, že mi v knížce chyběl Gilbert a rodinka ze Zeleného domu. Naopak jsem si zamilovala malou Elizabeth a všechny sny i Zítřku. Nejvíce se mi ale líbila kapitola, kdy "pan Taylor náhle ztratil sluch". To jsem se vyloženě bavila.

Maanna
30.06.2016 3 z 5

Ubylo fantazie, přibylo dokonalosti. Anna jako spasitelka všeho a všech je někdy trochu otravná, i když některé postavy a příběhy jsou výborné - zvláště se mi líbila Rebeka Dewová a Dusty Miller.

budíček
28.08.2013 4 z 5

Moc příjemné pokračování příběhů Anny ze zeleného domu, i když první díl se mi líbil o malinko víc, ale i z této knížky byl optimismus cítit na kilometry a některé příběhy opět vyvolávaly úsměv na rtech. Občas mi připadalo, že se Anna plete do života druhých až moc, ale bez toho by asi nedošlo k tolika vtipným či dojemným událostem...

Ita
08.08.2013 4 z 5

Tento díl patří k těm slabším. Připadá mi, že Anna je vymalovávána jako ta nejchytřejší, musí být u všeho, což trochu ubírá na čtivosti. Ale i tak je zde i něco z dílů minulých, především víra v dobrý konec a spoustu optimismu, pro které mám "Anniné" knihy tak ráda.

bovinka
16.08.2012 4 z 5

Jedna z knih o Anně, která mě bavila asi nejmíň. I když po x-tém přečtení v ní nacházím zase tu Annu, která pro mě znamená život, štěstí, humor, lásku, smích a fantazii.

Calwen306
09.03.2012 5 z 5

Ďalší príbeh z nádhernej série. Postavy sú opísané do najmenších detailov. S hlavnou hrdinkou budete prežívať všetky jej radostí, strasti i potešenia. Jednoznačne doporučujem!