Anna ze Zeleného domu

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398612/anna-ze-zeleneho-domu-Ke4-398612.jpg 4.6668

Anna ze Zeleného domu (1.)

Anne of the Green Gables (1908)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Anna ze Zeleného domu

haki34
předevčírem

Anna je obľúbenou knihou i milovanou hrdinkou mojej babičky..a tak akonáhle som sa dopracovala čitateľsky do veku Anny, voľba bola jasná (časom doma v knižnici pribudli všetky diely, i ďalšie Príbehy z Avonlea a podobne, ale Anna je iba jedna...)
Získala si i mňa a knižku som tiež zaradila medzi svoje obľúbené, a Annu a jej vernú kamarátku Dianu medzi obľúbené hrdinky...samozrejme, niektoré pasáže boli v dnešnej hektickej dobe až úsmevné (napríklad "boje" medzi dievčatami a chlapcami, Annin vzťah ku Gilbertovi, "hrdosť", či zaujatosť Dianinej mamy, tlak na vhodné správanie sa....) , často som až tak nedokázala pochopiť a oceniť Annino "rojčenie"...
ale celkovo...Anna je presne tá kniha, kde máte pocit, že sedíte na parapete okna (v izbe záclonky, tapety, biely drevený nábytok), slnko pomaly klesá, je leto, okolo 18:00, a vy sa kúpete v jeho lúčoch, a pred vami sa rozprestierajú zelené zvlnené pasienky a kolíše sa čerešňa....
Povinná literatúra :)

magdalena0650

Top kniha mého dětství, spolu s dalšími dvěma díly Anna v Avonlea a Anna v Redmonde (ale i ty ostatní, hlavně Annina dcéra Rilla, kde jsou nenápadně, a přitom sugestivně vykresleny hrůzy první světové války, stojí za to). Čteno mnohokrát. A to jsem ji prve, když ji teta přinesla, málem jen tak bez zájmu založila do knihovny - mám vydání se zelenou obálkou s kresbou uhlem, takže se mi na pohled zdálo, že je to nějaká starodávná knížka pro dospělé.

okeey

,,Jakmile člověk dosáhne jednoho cíle, vzápětí se někde objeví další, ještě zářivější. Proto je život tak zajímavý."
Kouzelná, hlubokomyslná a hlavně, krásně pozitivní kniha. Annu od prvního okamžiku zbožňuju, nikdy si nestěžuje, za vším, dětsky, skoro až naivně, vidí jen to dobré, i když si vytrpěla víc než dost a na všechno byla sama. Ukecaná a když chvíli mlčí, tak je to jen s jejím velkým vypětím sil. Dost mi připomíná Pipi Dlohou Punčochu. Každopádně její představivost nemá hranice a dle mého názoru by to tak mělo být a nejen u dětí. Tato kniha mě totálně dostala.

Pavlína79

... 30 let čekání až mi kniha přijde do cesty se vyplatilo. Skvělá kniha, nevím jestli bych ji jako dítě uměla vůbec docenit. Její morální poselství a lidskost ... oko málokdy zůstalo suché :-).

Kočičáci

Já jsem vyrostla na dobrodružných knihách, proto mě bohužel příběh Anny v mládí minul. Už pětadvacet let nejsem cílová skupina, ale stejně jsem příběhem naprosto okouzlena. Líbilo se mi úplně všechno, rusovlasá pihovatá Anna, vesnička s poetickým názvem Avonlea, úžasné popisy kanadské krajiny. Moc Anně závidím její fantazii, která z obyčejných míst a věcí vytváří neobyčejné - Sněhová královna, alej Milenců, Stříbrné jezírko, údolí Fialek, Divoká rokle, Rusalčina bublina, Strašidelný les - všechna tato místa jsem viděla v živých barvách a moc ráda bych je poznala.
S Anninou upovídaností a jejími ztřeštěnými kousky se prostě nudit nebudete!

"A teď už přestanu mluvit, Marie."
"No, chválabohu," vzdychla si Marie ulehčeně. :-)

Ladyhawke1983

Jedna z nejoblíbenějších knih mého mládí, milovala jsem i následnou zfilmovanou podobu, knihu jsem četla tolikrát, že už si ani nepamatuji kolikrát. Dokonce jsem si při dovolené v Irsku "musela" koupit anglickou verzi.
Příběh opuštěného sirotka Anny, která si těžko hledá cestu ve svém životě a vždycky jí tu cestu přeruší nějaká změna, téměř přijde o další možnost, kterak začít znovu, ale naštěstí se jí oběma sourozencům zželí a upovídaná zrzka si nakonec najde cestu nejen do jejich srdce, ale i do srdce dalších obyvatel.
Jak Anna roste, jakoby čtenář rostl s ní.

brebta

nádherné vidění světa, z pohledu Anny číší radost z každého okamžiku života. Kniha mě pohladila po duši.

JanaDor

Tato kniha je nejčtenější kniha mého dětství. Chodila jsem si ji půjčovat do knihovny několikrát do roka. Já tu knihu milovala a stále tento stav zamilovanosti trvá.
Kniha je vhodná pro děti od devíti let. Toto vydání s ilustracemi je moc krásné a věřím, že osloví i nynější děti, protože Anna je kouzelná a nadčasová. Doporučuji přečíst i dospělým, aby vnímaly optimistický pohled Anny na život. Je čtivá, vyprávění je literárně bohaté a je to moje Anna ze Zeleného domu. Přečtěte si ji.

Greena

Anna je zvláštní dívka. Je velice hubená a má zrzavé vlasy. Je extrémně upovídaná a má tu největší fantazii skoro ze všech dětských knižních hrdinek.
Svojí povahou si okamžitě získá každého čtenáře.
Anna nešťastným řízením osudu skončí v sirotčinci, odkud se dostane na farmu dvou stárnoucích osamělých sourozenců Marie a Matěje. Ti žijí v Zeleném domě obklopeni překrásnou přírodou.
Anna si místo i pěstouny od první chvíle hluboce zamiluje. Přírodu, která ji obklopuje s pečlivostí sobě vlastní křtí krásnými jmény, přítelkyni, kterou získá miluje láskou nejvěrnější, pěstounům je oddaná celým srdcem, studiu věnuje maximální úsilí. Ale i maléry, které Anna přitahuje jsou nemalé.
Kdo by si Annu ze Zeleného domu nezamiloval…

Jana512
26.12.2018

Moje přítelkyně mi věnovala tuto knížku před lety. Na základě čtenářské výzvy jsem ji konečně četla, a nezklamal mě názor kamarádky, pro kterou je to nejoblíbenější knížka.
Knížka zachycuje osud osvojené holčičky, plné představ a nápadů, kterými svým pěstounům Marii a Matějovi dělala starosti. Ale na konci knížky máme asi všichni radost, jaký krásný člověk se z ní stal a jak se z ní stala milá vzorná studentka, která si vážila těch, kdo se jí ujali a snažila se jim dělat radost a pak, podle okolností, které nastaly, vzdala se studia, aby mohla pomoci nemocné Marii. Krásné!

Kupcovka
18.11.2018

Knížka mě chytla za srdce a nádherně se četla. Nedokážu popsat, jak se mi líbila. Nádhera ❤️

anája
15.11.2018

Kniha mého dětství,ale když jsem ji viděla zfilmovanou neudržela jsem slzy .Tak krásně a dojemně natočeno, bývá máloco.

Ďumbierka
04.11.2018

Som zamilovaná!!! Tak ako Anna miluje Trblietave jazierko a Aleju milencov. Tak ako ľúbi Dianu, Marillu a Mateja. Tak ako miluje život!
Veľmi ma táto kniha potešila a prekvapila. Dovolila mi rojčiť a snívať pri nej , teda ešte väčšmi, ako bežne. Asi aj preto, som ju čítala tak dlho. Vychutnávala som si každé slovko v knihe. Určite si požičiam aj ďalšiu knihu. Verím, že raz si našetrím a kúpim si knihy aj domov. Toto sú jedny z tých kníh, ktoré by som chcela aj vo svojej knižnici.

moničina
24.10.2018

Kniha môjho detstva. A najlepší diel zo všetkých.

Jitule17
10.10.2018

Moje oblíbená hrdinka, tak ráda jsem se s ní toulala kolem Avonlea, přála jsem si mít dlouhé zrzavé vlasy a potkat svého Gilberta :-)
Anna a Gil jsou perfektní, jejich škádlení jsem milovala a musím zmínit taky výborný seriál/film s Megan Follows, na ten bych mohla koukat pořád, krásná krajina a skvěle vybraní herci.

martinkaLLL
01.10.2018

Má oblíbená. I když jsem ji už četla někde ve 13ti letech, stejně jsem se k ní musela vrátit, je super.

Vivien-ravenhil
01.10.2018

Kdo nezná tuto ukecanou, zasněnou a nezbednou zrzku, která vidí a hledá neobyčejné v obyčejném, jako by nebyl. Pohádka o tom, že ne každá chvíle v našem životě je sluncem zalitá a i přesto, máme li víru, dostatečnou kuráž, odhodlání a samozřejmě potřebnou dávku fantazie, můžeme svůj tmavý osud nasměrovat lepším, mnohem optimističtějším směrem. Anna je zkrátka prototyp správné dětské hrdinky. Je nebojácná, pracovitá, veselá, někdy trochu otravná, ale přesto velmi roztomilá. Její život je protkán jednou lumpárnou za druhou a přesto vždy vše dobře dopadne. Tak jak to má být. A věřím že v každém, kdo si tuto půvabnou knihu přečte, kousek "z Anny" zůstane.

intelektuálka
19.09.2018

Srdeční záležitost - návrat do dětských let...

Osiřelé děvčátko Anna - stále snící, s velkou fantazií a schopností nazývat věci kolem sebe vlastními jmény ...

Z její bezprostřednosti a optimismu můžeme všichni čerpat - a vzpomenout si na dobu, kdy jsme se též dívali na svět užaslýma dětskýma očima...

"Byla bych ráda včelou, abych mohla žít v kytkách..."

A pokud se ke knize vracíme, můžeme přemýšlet, zda ještě něco z toho v nás zůstalo...

/Když tu čtu komentáře, vidím, že ano.../

SSTknihy
04.09.2018

Zábavný i dojemný příběh malé Anny, která si musela své místo na slunci řádně vybojovat. Stejně jako do Zeleného domu, přináší tahle zrzka do srdcí čtenářů radost, optimismus a touhu po vědění. Z dnešního pohledu to neměly ženy na počátku 20. století zrovna jednoduché a tak věřím, že Anna byla pro mnohé čtenářky nejen milovanou kamarádkou, ale i vzorem a nadějí.

pip11
12.08.2018

Moc pěkné, bylo to takové pohlazení po duši :) Jako dítě mě tato kniha minula, jsem ráda že jsem si ji přečetla.

Andi
04.08.2018

Série o životě jedné hrdinky a jejich dětí. Ale na to už má svět Angeliku. Srovnávala jsem dílko s Heidi. Nevím proč, asi jsem jediná, ale malá Anna mi lezla na nervy, tak ukecané děcko bych doma nechtěla, by mi praskla hlava. Pěkné čtení, další díly číst nebudu. Nezaujalo, neurazilo.

Petass
28.07.2018

Nevím, jak je možné, že jsem Annu našla až teď. Jedním slovem nádherná! Chtěla bych, aby se moje dcera dokázala radovat ze života stejně jako Anna. Přečtěte si ji, stojí to za to. Pohladí po duši.

Sorrow
10.07.2018

Překrásná klasická pohádka, u které se stydím, že jsem se k ní dostala tak pozdě. Příběh malé Anny si musí zamilovat každý. Je neuvěřitelně nadčasový a morálně poučný v té nejčistší podobě. Anna je kouzelná hrdinka, která přiroste k srdci všem malým slečnám (ale nejen jim) a zůstane v něm už napořád. Tohle je přesně ta kniha, kterou budu číst svým dětem anebo ji spolu budeme poslouchat, protože do přednesu Kláry Sedláčkové Oltové jsem se naprosto zamilovala. Audiokniha má i nádherné hudební předěly, které ve mně vyvolaly pocit, že sedím někde na louce u Zeleného domu. Jsem nadšená! :)

Anie94
29.06.2018

Ke knize jsem se dostala v rámci letošní čtenářské výzvy a i když už rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu této knížky, rozhodně jsem ráda, že jsem knihu přečetla a hrozně se mi líbila. :-) Anna mi hrozně přirostla k srdci a připomněla mi mě samotnou, když chci dokázat vše, co si zamanu. Možná by mohli být postavy trošku propracovanější, ale to jí neubírá na kráse.

Anne Leyyd
25.06.2018

Být mladší, tak tuhle knihu budu milovat a číst ji stále dokola. Teď ale musím přiznat, že jsem od ní čekala kapičku víc. Líbily se mi především skvělé postavy i stěžejní body příběhu. Co mi chybělo, tak větší rozpracovanost, více detailů. Přišlo mi, že příběh moc rychle letí a například Gil dostal hrozně málo prostoru, což je věčná škoda. Stejně tak jako slečna Staceyová, Rachel Lyndová a další.

Jinak se mi kniha ale velmi líbila, našla jsem v ní spoustu moudrých myšlenek, bavila mě Annina neskutečná představivost, dobrota, která sálala z každé stránky a pozitivní náboj, který celá kniha měla. Pokračování si určitě přečtu a vřele knihu každému doporučuji.

Co nelze nezmínit, tak perfektní filmové zpracování s Megan Follows. Určitě jedno z těch nejlepších převedení knihy na stříbrné plátno.

Nela.Rob
05.04.2018

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat. Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Mindy
02.04.2018

Tuto knihu jsem dostala ve školním roce 1982/83 od SRPŠ za výborný prospěch (to se tenkrát tak dělalo). Vzpomínám si, že jsem ji během prázdnin přečetla a že se mi líbila. Teď jsem ji objevila a přečetla znovu po více než třiceti letech a - je fakt moc pěkná. Annu si prostě nejde nezamilovat.
Taky mě příjemně překvapilo vysoké hodnocení.

Annkag
12.03.2018

Vdaka čitatelskej výzve som prečítala znova tento úchvatný príbeh malej siroty ktorej sa ujmu súrodenci a dajú jej domov,lásku,vzdelanie a možnost objavovat krásu života v jej vlastnom tempe vnímania a roznímania ....

noir4
20.02.2018

Kniha doslova naplnená dobrotou a tak veľkou, všeobjímajúcou láskou, že je skoro na neuverenie, že sa ich autorke darilo vkladať do deja od začiatku až do konca. Že je to celé okorenené Anniným chovaním a reakciami ľudí? Len to podčiarkuje neuveriteľnú radosť zo života. Každý človek by mal dokázať podobne snívať. Ako dieťa som sa choval podobne, no ako starneme, prichádzajú na radu spoločenské konvencie a zodpovednosť za svoj život. Potom je dôležité nájsť si niekoho, pri kom aspoň na malú chvíľu budeme môcť sa cítiť a možno aj trochu chovať ako Anna :)

ivca79
12.02.2018

Škoda, že jsem na knížku nenarazila už jako dítě. Přečteno v rámci čtenářské výzvy -
ve spoustě knih je zmiňovaná.