Anna ze Zeleného domu

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398612/anna-ze-zeleneho-domu-Ke4-398612.jpg 4.6724

Anna ze Zeleného domu (1.)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Anne of the Green Gables (1908)

Kniha Anna ze Zeleného domu

kulatina
předevčírem

Milý optimistický příběh kvetoucího mládí mladého děvčete ze začatku 20. století, ozdobeného krásnou přirodou, do niž je příběh posazen. Pro všechny, kteří si chtějí odpočinout mezi severními detektivkami.

Radka1911

Dívčí klasika, pro mne to byl návrat do dětství. Pro dnešní slečny už by možná nebyla tak poutavá jako pro předešlé generace.

babyboar

Na knížky pro děti není pozdě v žádném věku, natož když se jedná o klasiku. Pro malé čtenáře ideální krátké kapitoly. Pro současné děti možná málo akční a moc sentimentální. Jinak milé čtení o kanadské Pipi Pučochaté, která ovšem postupně dospívá...

maja2712

Tak tedy skoro v padesáti letech jsem přečetla tuhle milou knížku o divence plné fantazie a pohledů na svět očima čistých radostí. Dočteno s povzdechem: no krasne... asi takhle me ohromila kniha, kterou autorka napsala v roce 1908.

Adhara

Najlepší dievčenský román, aký som kedy čítala. Milý, vtipný, jemný a najmä s dobrou atmosférou.

Zboznujuknihy

Čtení jsem si moc užila. Anna mi byla sympatická, taková správně střelená holka s velkou fantazií - myslím, že bychom si rozuměly. Určitě se ke knize budu vracet.

dontbullshitme

Ještě jsem ani nedočetla a musím říct, že ten příběh miluju a je mi úplně jedno, že jde o dětskou knihu. Také doporučuju seriál od Netflixu Anne With an E!

Anežka537

Ani nevím co napsat... Nemám co vytknout. Určitě doporučuji.