Anna zachraňuje svět

Anna zachraňuje svět https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335628/bmid_anna-zachranuje-svet-BPH-335628.jpg 3 61 26

Dobrovolnice Anna přijíždí učit angličtinu do lombocké školy, kterou podporuje nezisková organizace z Evropy. Přitom se potýká se svérázným smyslem pro realitu zdejších obyvatel a pár dní předtím ještě s chaosem a kulturními rozdíly na sousedním hinduistickém Bali. Vysněný ráj indonéských ostrovů, jak ho známe z pouťových letáků, je mimo dovolenkářská ghetta natolik jiný, že nastalá absurdita v očích ztraceného Evropana nemůže být větší. Svižně a vtipně napsaná próza Michaely Štěchové nabízí otázku, jestli v Indonésii může existovat láska, která ostrovy přenáší, a jestli se nakonec rozvojová pomoc ze Západu nedá konzumovat stejně jako cokoliv jiného.... celý text

Monys02
24.08.2017 2 z 5

Za mě taky zklamání (podobně jako mynamail). Vůbec mi nesedl ten styl "rádoby strašně vtipná" za každou cenu. :(

petrucha86
04.08.2017 5 z 5

Přečetla jsem v průběhu jednoho dne, zábavně napsaný hezký příběh, při čtení jsem si vzpomněla na svůj výlet na stejná místa.

mynamail
01.08.2017 2 z 5

Je mi líto, ale pro mě celkem zklamání. Nic cestopisného, velmi povrchní příběh, končící tak levně - sex v opilosti! Čekala jsem myšlenku, vyvrcholení, možná i ponaučení. Sem tam - ale skutečně jen ojediněle - se mi dostalo toho posledního. A protože "trošku" znám osudy podobných dobrovolníků a myslím si o nich svoje, tak toto můj názor jen potvrdilo. Jen doufám, že jsou i výjimky.... A naštěstí je to jen příběh v knize, fikce.
Závěrem: jako čtení na dovolené, kdy není nic jiného po ruce, se to dalo dočíst až do konce.

kikies
27.07.2017 5 z 5

Pro mě veliké překvapení! Nesmělá útlá knížečka s pestrobarevnou obálkou, neznámá česká autorka... A uvnitř se skrýval chytlavý příběh velice svižně příjemně psaný, sem tam humorný, sem tam vedoucí k zamyšlení, přibližující život na Bali. Exotika, humor a jedna "ztracená" Češka - super kombinace! :-)

anmaride
14.07.2017 5 z 5

Tuto útlou knížku jsem dostala jako dárek, jsem taky Anna, zatím svět ale nezachraňuji. Nicméně jsem k ní přistupovala s trochou nedůvěry. Ale naprosto zbytečně! Autorka má skvělý styl psaní, velmi dobře se čte, vtáhne do děje, vyvolá úsměv na rtech, donutí se zamyslet. A navíc má parádní obálku!

bagel
03.07.2017 4 z 5

Škoda, že kniha byla tak krátká. Bylo to zajímavé, zábavné i poučné.

2017  67%Anna zachraňuje svět
2020  80%Růže z Jericha

Kniha Anna zachraňuje svět je v