Anna z Avonlea

Anna z Avonlea https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404195/bmid_anna-z-avonlea-T6c-404195.jpg 4 439 68

Anna ze Zeleného domu série

Příběh Anny ze Zeleného domu pokračuje! Ve druhé knize z řady o Anně naše milá rusovláska přijme místo učitelky v avonleaské škole. Také se rozhodne založit v Avonlea okrašlovací spolek. Anna dospěla, není už tolik ztřeštěná, ale nějaký ten průšvih si ji čas od času přesto najde… Obzvlášť když se její představy a ideály střetnou s realitou. Ani tak ale neztrácí svůj pověstný optimismus a odhodlání, kterými si získala srdce čtenářů po celém světě!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of Avonlea , 1909

pajaroh
13.05.2020 4 z 5

Jako ano, je to naivní, dětská, pohádková, romantická knížka (každá zaručeně šťastná žena musí mít manžela, jak se na rok 1909 sluší a patří), ale když mně bylo v malebné vesničce Avonlea na kanadském ostrově prince Edwarda obklopené jedlovými lesy a rozkvetlými sady tááák dobře.
Někdy je prostě moc fajn se začíst do optimismu a fantazie.

AnselmaAlois
10.05.2020 5 z 5

Pokračování Anny ze Zeleného domu. Podle mého názoru byl 1.díl zdařilejší, trošku mi vadilo že už Anna nebyla tak zbrklá, ale i přesto se to bez maléru neobešlo a já jsem si čtení moc užila.

Oliinecka
03.04.2020 5 z 5

Závan pozitivity do světa plného obav. Pro mne je Anna a její příběhy náhrada prášku na uklidnění před spaním. Doporučuji!

Jass
22.02.2020 5 z 5

Konečně jsem se dostala k pokračování o Anně a nutno dodat... první díl je srdcovka a vždycky bude, ale... tohle byla taky krása. Anna je zkrátka skvělá, poklidný život v Avonlea není tak úplně poklidný, ne všechno tak úplně vychází a Davy je naprosto nepřekonatelný. A pak je tu samozřejmě Gilbert... No, dočetla jsem to už před trochu delší dobou, tak nebudu dál plácat, pokud se vám líbil první díl, rozhodně se pusťte i do dalšího.
Zmíněné problémy s jazykem jsem neměla, protože jsem četla v angličtině. (Což mimochodem moc doporučuju, není to tak těžký a původní vydání je tuším trochu proškrtané - první díl určitě u dalších nevím - a to současné necenzurované mě zkrátka pekelně rozčiluje překladem jmen... zkrátka Marilla, ne Marie... - to má teda i to staré vydání, ale... no prostě v angličtině si to užívám daleko víc...)

ali_223
11.02.2020 3 z 5

Pokračování Anny ze zeleného domu mě zaujalo. Musím však říct že 1,díl byl rozhodně lepší...

rozina351
06.02.2020 5 z 5

Velmi zdařilé pokračování Anny ze Zeleného domu. Jsem skalní fanynka ságy o Anně, takže mé nadšené hodnocení není objektivní. Jsem si vědoma občas toporného a nerealistického jednání postav, ale pro mě v pubertě neexistovalo lepší čtení. Oceňuji krásný, bohatý jazyk i hodnoty jako přátelství, velkorysost, cílevědomost a obětavost, které jsou v knize velmi vkusně tematizovány.

MaggieR
22.11.2019 5 z 5

Dokonalé ako 1. časť - je to jednoducho Anna. Zbožňujem ju.

Mindy
19.07.2019 3 z 5

Četla jsem nové vydání z r. 2019 pod názvem "Anna z Avonlea". Strašně jsem se těšila na pokračování příběhu o Anně, tak, že má očekávání byla asi až příliš velká. Její představy, myšlenky, fantazie a nadšení nad krásami přírody na mě působily nepřirozeně a nepřesvědčivě. Ale i přes toto mírné zklamání je četba pohlazením na duši a přečtu si i další díl.

Alíša236
18.06.2019 3 z 5

Zhruba první polovinu jsem protrpěla, nebavilo mě to i přesto, že tento druh literatury čas od času vyhledávám pro její milost, nekonfliktnost, pohlazení po duši a časům dávno minulým... druhá polovina - asi tak od slečny Levandule - mě už bavila o mnoho více.

Anežka537
22.05.2019 5 z 5

Podle mě je tato kniha pro všechny věkové kategorie. Občas mám problémy s hlavními postavami v knihách, ale u Anny tento problém mít nebudete. Jsem ráda, že jsem sáhla po tomto příběhu. Pokud jste nečetli, určitě do toho jděte. Krásné čtení. :D

JanaDor
20.04.2019 5 z 5

Celá kniha je nabitá barevnými střípky z Annina života, které dávají dohromady obrázek laskavosti, upřímné lidskosti a kouzelné fantazie. To mi přináší ze čtení ještě větší radost. A jsem šťastná, že takové nádherné knihy jsou a vydávají se i u nás.

heliiinka
08.04.2019 4 z 5

Není už tolik "heart touching" jako první díl. Přesto je to milá kniha, kterou nelze číst jinak než s úsměvem na rtech. Dospělejší Anna mi je sympatičtější. Musím si přečíst další díly, protože opravdu moc doufám, že se budou více věnovat Gilbertovi.

haki34
22.02.2019 4 z 5

s Annou treba pokračovať ďalej...i keď dvojka ma nebavila až tak ako jednička, predsa len bolo veľmi zaujímavé (a miestami aj zábavné sledovať Annin ďalší život a okolie...)vzťah Anny a Gilberta by som popohnala !!! ale teda poriadne :D toľko náznakov a nechápania....
mimochodom, veľmi pekný a doležitý je i vývoj Marilly... a osvieženie v podove Davyho a Dory - najviac mi utkvelo ich zahradkárčenie a kontrola korienkov :D

Magda52
20.08.2018

Knihu jsem si přečetla, protože po ní toužila moje vnučka. Dočetla jsem ji, ale kniha o Gabře a Málinka je proti ní úplný klenot. Tak nesmyslně pozitivní a dokonalé chování od sedmnáctileté dívky je absurdní.

Nynus
11.04.2018 4 z 5

1. diel čiže Anna zo zeleného domu bol lepší

wiana82
22.12.2017 4 z 5

Hvězdičku musím ubrat za těch prvních cca 100 stran. To nebyla Anna, na kterou jsem se těšila. Také ten překlad sem tam klopýtal, jako by překladatelka neznala první knihu a obálka knihy je naprosto příšerná, vůbec se ke knize nehodí a myslím, že spíš čtenáře odradí. Moc se mi líbilo setkání se slečnou Levandulí.

klaudia2722
02.07.2017 4 z 5

Podobne ako v prvej časti Anna zo Zeleného domu, aj tu sa mi čítala lepšie druhá polovica knihy. Nejako ma nebavili Annine filozofické úvahy o učiteľstve a o tom, ako organizovala Zveľaďovací spolok. Milovala som postavy však pána Harrisona, slečny Lavender a malého Irvinga. A záver bol, na rozdiel od prvej časti, keď mi bolo po dočítaní trochu smutno, veľmi pozitívny :-)

Lessana
17.06.2017 5 z 5

Ach, krása! Nemohla som urobiť lepšie ako siahnuť po ďalších príbehoch Anny, zvlášť vo chvíľach, keď sa na mňa chcela nalepiť malichernosť a splín... Je to kúzelné čítanie pohládzajúce dušu a vyčisťujúce myseľ od nánosov, ktoré jej neprospievajú. Anna mi vždy pripomenie, ako dobre je tešiť sa z nádhery vôkol, byť láskavý ku všetkým naokolo, s čistým srdcom ísť za vznešenými cieľmi, púšťať svoju fantáziu naplno a oddávať sa jej ušľachtilým výtvorom.
Pokračovanie nestratilo čaro prvých príbehov, pekne sú rozvité nové postavy a ich charaktery ("starý mládenec" pán Harrison, dvojčatá Davy a Dora, Paul Irving, slečna Levanduľa a Šarlota Štvrtá), vzťahy s postavami už známymi napredujú (Marilla, pani Lyndová, Diana...) a záver je prekvapivý a nádherne romantický :). Teším sa na Annino vysokoškolské štúdium a určite sľubne sa rozvíjajúci vzťah s Gilbertom, ktorý mal v tomto diele priestoru pomenej.

Roselunda 1928
02.04.2017 5 z 5

Na téhle sérii se mi strašně moc líbí, jak je čistá, uvěřitelná, vtipná, a zároveň chytrá. Nevím, jakých slov použít, abych vystihla to, co se mi nejvíc líbilo, jestli potřeštěnost Davyho, Anniny příhody ve škole nebo slaďounký konec - prostě jsem tím naprosto pohlcená a moc moc děkuji paní Montgomery, že tohle dílo napsala.

Viky007
16.12.2016 5 z 5

Anna nám sice dospívá, ale stále má své kouzlo. Dějově mi přišel tento díl trochu slabší a chvíli jsem uvažovala, že bych dala jen čtyři hvězdičky, ale konec byl tak neskutečně krásný, že prostě musím dát pět. Nejvíc se mi líbily rozhovory s Pavlem Irvingem, ale Davy byl taky super klučina.

Poznámka navíc: Ta obálka je vážně příšerná!