Anna z Avonlea

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá časť. Výborná študentka Anna navštevuje ďalšie dva ročníky na Kráľovninej akadémii. Sú plné študijného zápalu a rivality medzi spolužiakmi, spomedzi ktorých je Gilbert Blythe tým najväčším súperom. Nielenže mu Anna odpustí staré hriechy, ale stávajú sa z nich aj dobrí priatelia, aj keď ešte netušia, čo im všetko život v budúcnosti prinesie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33331/anna-z-avonlea-33331.jpg 4.6129
Série:

Anna ze Zeleného domu (2.)

Orig. název:

Anne of Avonlea (1909)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mladé letá
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
Magda52
20.08.2018

Knihu jsem si přečetla, protože po ní toužila moje vnučka. Dočetla jsem ji, ale kniha o Gabře a Málinka je proti ní úplný klenot. Tak nesmyslně pozitivní a dokonalé chování od sedmnáctileté dívky je absurdní.

Nynus
11.04.2018

1. diel čiže Anna zo zeleného domu bol lepší

wiana82
22.12.2017

Hvězdičku musím ubrat za těch prvních cca 100 stran. To nebyla Anna, na kterou jsem se těšila. Také ten překlad sem tam klopýtal, jako by překladatelka neznala první knihu a obálka knihy je naprosto příšerná, vůbec se ke knize nehodí a myslím, že spíš čtenáře odradí. Moc se mi líbilo setkání se slečnou Levandulí.

klaudia2722
02.07.2017

Podobne ako v prvej časti Anna zo Zeleného domu, aj tu sa mi čítala lepšie druhá polovica knihy. Nejako ma nebavili Annine filozofické úvahy o učiteľstve a o tom, ako organizovala Zveľaďovací spolok. Milovala som postavy však pána Harrisona, slečny Lavender a malého Irvinga. A záver bol, na rozdiel od prvej časti, keď mi bolo po dočítaní trochu smutno, veľmi pozitívny :-)

Lessana
17.06.2017

Ach, krása! Nemohla som urobiť lepšie ako siahnuť po ďalších príbehoch Anny, zvlášť vo chvíľach, keď sa na mňa chcela nalepiť malichernosť a splín... Je to kúzelné čítanie pohládzajúce dušu a vyčisťujúce myseľ od nánosov, ktoré jej neprospievajú. Anna mi vždy pripomenie, ako dobre je tešiť sa z nádhery vôkol, byť láskavý ku všetkým naokolo, s čistým srdcom ísť za vznešenými cieľmi, púšťať svoju fantáziu naplno a oddávať sa jej ušľachtilým výtvorom.
Pokračovanie nestratilo čaro prvých príbehov, pekne sú rozvité nové postavy a ich charaktery ("starý mládenec" pán Harrison, dvojčatá Davy a Dora, Paul Irving, slečna Levanduľa a Šarlota Štvrtá), vzťahy s postavami už známymi napredujú (Marilla, pani Lyndová, Diana...) a záver je prekvapivý a nádherne romantický :). Teším sa na Annino vysokoškolské štúdium a určite sľubne sa rozvíjajúci vzťah s Gilbertom, ktorý mal v tomto diele priestoru pomenej.

Roselunda 1928
02.04.2017

Na téhle sérii se mi strašně moc líbí, jak je čistá, uvěřitelná, vtipná, a zároveň chytrá. Nevím, jakých slov použít, abych vystihla to, co se mi nejvíc líbilo, jestli potřeštěnost Davyho, Anniny příhody ve škole nebo slaďounký konec - prostě jsem tím naprosto pohlcená a moc moc děkuji paní Montgomery, že tohle dílo napsala.

Viky007
16.12.2016

Anna nám sice dospívá, ale stále má své kouzlo. Dějově mi přišel tento díl trochu slabší a chvíli jsem uvažovala, že bych dala jen čtyři hvězdičky, ale konec byl tak neskutečně krásný, že prostě musím dát pět. Nejvíc se mi líbily rozhovory s Pavlem Irvingem, ale Davy byl taky super klučina.

Poznámka navíc: Ta obálka je vážně příšerná!

Jane007
06.10.2016

Nemám slov. Kdybych napsala, že je to nádherná a kouzelná knížka, nevystihovalo by to skutečnost ani z poloviny. Jediné, co se mi nelíbilo, je přebal. Tvůrce asi ani nevěděl, o čem knížka je.

Litocha
19.07.2016

I pokračování si zachovává svůj humor a poetičnost. Anna dospívá, ale její impulsivnost, citlivost a optimismus zůstávají beze změny. Knížka je zalidněna novými postavami, které jsou neméně zajímavé než staří známí. Oblíbila jsem si Davyho, Charlottu Čtvrtou nebo Gingera s jeho "zrrrzavým cancourrrem". Naopak Pavla Irvinga a jím stále opakovaného spojení "moje krásná paní učitelka" by pro mě mohlo být nepatrně méně. I když první Anniny příběhy mám raději, i tahle knížka rozhodně stojí za přečtení a i k ní se čas od času vracívám.

MartinaF
06.06.2016

Opět se setkáváme s Annou, tentokrát již jako učitelkou. I když je jí sedmnáct let, stále si zachovává svou fantazii a představivost. Stejně dobré jako první díl.

Maanna
28.05.2016

Anna ze Zeleného domu byla věrnou kamarádkou mého dětství a až po letech jsem zjistila, že jsou k dispozici i další díly tohoto příběhu. Obálka tedy opravdu velkou důvěru nevzbuzuje. Dokonce způsobila, že jsem dlouho váhala, jestli se do knihy pustím. Nakonec nelituji a příběhy jsem si užila, i když oproti prvnímu dílu mně tu někdy vadil neobratnější překlad (například dvě křestní jména Dianiny sestry Minnie May změněná na jméno a příjmení, takže chudák děvče ani nepatřilo do rodiny, nebo tykání Marille, které mi v dobovém kontextu nepřišlo pravděpodobné).

3nitka
09.01.2016

Súhlasím s reader.007 Davy je úžasná postava. Druhý diel nezaostáva za prvým.

reader.007
04.12.2015

Skvělé pokračování, zvláště Davyho jsem milovala, ten mě těmi náboženskými disputacemi a životními moudry rozesmával nahlas. A ten zbytek... prostě krása. Škoda jen, že jediné české vydání hyzdí ta nevkusná obálka, jinak bych ho mileráda uvítala ve své knihovně... Ale co - pořád existují půvabnější obálky této knihy a barevné tiskárny :-)

Calwen306
09.03.2012

Nádherný príbeh, skvelo spracované postavy. Pokračovania vačšinou bývajú slabšie, ale táto kniha sa vo všetkom vyrovnáva prvému dielu.

Aknel

Annin humor a jej citlivá a zmätkárska nátura nás preniesli do druhej časti, ktorá je rovnako vtipná a zaujímavá ako prvá kniha. Dvojičky sú naozaj zlaté - Davyho šibalstvá a skromná a mlčanlivá Dora - a sú príjemným oživením. Trochu mi chýba to Annino prekáranie s Gilbertom, aj keď autorka vyvíja ich priateľstvo. Škoda len, že si Anna neuvedomuje, že Gilbert k nej cíti niečo viac. Ale opäť úžasná kniha, ktorá sa oproti minulému dielu nepohoršila.