Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 908 219

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

Carol1122
29.01.2024 4 z 5

První setkání s hororovou povídkou a musím říct, že dost perfektní :) A to jsem byla vždy bojácná, při slově duch mě doslova mrazilo... Za mě to bylo perfektní a některé scény byly tedy až moc děsivé a krvavé. Stačilo si to představit a uff... Asi bych na film koukat nedokázala, ale knížka se mi velmi líbila a bylo to zase trochu něco jiného :)

Tess.96
24.01.2024 3 z 5

Musím uznat, že u scény, kdy se Anna objeví poprvé a je popisovaná do detailu se mi strachem rozbušilo srdíčko, což jsem zatím zažila jen u Draculy. Pak se ale kniha překlene do romantické linky a to mystično a hororový nádech úplně vymizí. Najednou se z toho stává kniha o mladé lásce pro teenagery. Proto si myslím, že kdybych byla mladší, tak bych si knihu a celkově ten příběh užívala daleko víc a možná bych to i víc prožívala. Momentálně mám z toho spíš pocit zklamání, že se z takového zajímavého a děsivého námětu stal průměrný romantický příběh.

Thalin
25.09.2023 3 z 5

Knížka je takový průměr, jak tu padlo mockrát. Neurazí, ale ani kdo ví jak nenadchne. Je to dobře napsané, hlavní hrdina je sympaťák, ale pořád mi tam něco chybělo. Středová část se navíc trošku táhla. Ale i tak mě to bavila a další díl si přečtu, jen to není nic převratného, z čeho bych vzrušením nadskakovala při čtení v křesle.

Hauny
18.12.2022 4 z 5

Po Aničce jsem chňapla náhodou v knihovně. Kniha neurazí, nenadchne, za to je poměrně pěkně psaná, s klasickou teenagerovskou "já tě miluju, ale nemůžu být s tebou"-tématikou. Líbilo se mi prostředí, bavilo mě číst o případu Anny, Case byl taky sympaťák. Pro mě dost oddechová kniha, na to, že nesnesu slaďárny se mi dost líbila:)
Pro četlíky, kteří se rozhodují, zda si knihu přečíst, protože se bojí hororů - já taky, strašidelné to nebylo, vrhněte se do toho! :)

Niu
16.07.2022 2 z 5

Možná kdybych byla mladší, mělo by to na mne lepší efekt. Ale teď sahám spíš po propracovanějších dílech. Nemusí to notně být série, ale lépe vystavěný svět okolo, a jako bych byla součástí. Příběh tak nějak plyne rychlostí blesku a já se nějak nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo ne. Je to až moc rychlé. Když odhlédnu od toho, že reálný svět venku, jako by pro naše hrdiny nebyl, tak to jde. Přišlo mi to jako jedna epizoda nějakého seriálu s podobnou tématikou (taky mě napadla Buffy :-)). Děsivé to celkem bylo, takže to svůj účel splnilo. Spíš bych to označila jako horor pro mladé. Trošku mě napadá srovnání s knihou Nejchladnější dívka ve městě chladu - téma je úplně jiné, ale dá se to zasadit do stejného žánru. Jen "Dívka" mě dost zklamala. Tady jsem ani nevěděla do čeho jdu a aspoň mě to pobavilo. Co musím pochválit je krásná obálka a velmi poetická jména některých postav v příběhu (Theseus Casio, Tybalt, Gideon).

lenka7679
02.08.2021 3 z 5

Souhlasím s ostatními. Kniha neurazí, ale ani nenadchne a přes to má něco v sobě. Kdyby se to podpálilo a v knize byly nějaké emoce, lépe vykreslené situace, více prožité, tak by to byla pecka. Mohlo se u ní bát, zamilovat do hlavních hrdinů, i slza by na konci ukápla. Jenže ta šťáva tomu chyběla. A právě proto, že tam něco bylo, si druhý díl přečtu a celkově dám autorce šanci.

delatrix
15.04.2021 2 z 5

Dala jsem knize pouze dvě hvězdičky protože je to docela laciný příběh. Jedná se o duchařskou klasiku s tím, že je OPRAVHU ryze pro tanagry. Kluk co se zamiluje do holky s kterou nemůže být, klasika. I když hlavní záporná postavu trochu překvapila, ale číst pokračování nestojí za to.

Dani3
08.03.2021 1 z 5

Jestli autorka plánovala tuto knihu pojmout jako horor s romantickými prvky, tak se jí nepovedlo ani jedno z toho.
Příběh Case a Anny není ani trochu napínavý nebo strašidelný, i když začátek vypadal slibně. A vztah mezi nimi taky nestojí za řeč. Kniha mě dokázala zaujmout jen v jednom okamžiku, a to když Cas odhaloval kdo a jak Annu zabil. Zbytek knihy byl spíše nudný.

barbb8k
31.01.2021 4 z 5

Normálně jsem zvyklá na delší knihy, takže jsem se bála, jak se mi tato kratší jednohubka bude líbit a byla jsem velice překvapená. Děj nebyl vůbec zrychlený a všechno bylo krásně popsáno a vysvětleno.
Skoro celou dobu během čtení jsem měla husí kůži a hlavně, tím že jsem knihu četla večer, jen s rozsvícenou lampičku, jsem se v noci strašně bála.

Všechny postavy mi byly sympatické. Case (chudák kvůli jeho dvoum jménům) jsem na začátku neměla moc ráda, ale od první čtvrtiny jsem si ho zamilovala. Annu jsem měla moc ráda už od prvních kapitol.

Romantická linka mi byla jasná už od začátku. Vlastně už od chvíle, kdy jsem dočetla anotaci. Přesto se mi moc líbila.

Pokud se chcete bát, tak tuto knihu úplně doporučuji.
3,5/5⭐

hambra1
13.01.2021 5 z 5

Nebylo to špatné, byly chvíle, kdy jsem se trochu bála :)

Killer.sister
10.12.2020 3 z 5

Takova hororova pohadka, ale proc ne, libila se mi:-)

vaskajiras
07.12.2020 1 z 5

Plytká romantika maskující se za špatně udělanou duchařinou. Náctileté slečny, co doteď žádný horor nepřečetly, asi osloví, ale jinak...

Ústřední trio bylo celkem fajn, i když mi poněkud připomínalo Harryho, Rona a Hermionu, nějaké ty "hrůzou zavánějící" okamžiky stejně jako i vtipné hlášky byste tu našli a jako YA oddechovka to není až tak špatné, ale prostě... TAHLE KNIHA ZE SEBE DĚLÁ NĚCO, CO NENÍ.

medvídě
02.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Možný částečný spoiler!

Cas – mladý lovec duchů, kteří vraždí živé. Své poslání zdědil po otci, který zemřel násilnou smrtí jednoho ducha. Cas po něm zdědil zvláštní athame, které mu v tom pomáhá. Otec lovec duchů, matka wiccanská čarodějka – takže osud jasný. Ale vážně?
Cas z některých bitev vyjde lehce, z některých má plno modřin a šrámů. Ale jedno je jasné – po nějaké době si sbalí věci a stěhují se do jiného města, aby se tam zbavil dalších duchů a poslal je, ani sám neví kam. Vede ho však jediné – pomsta za smrt otce. Snaží se nabrat tolik sil a zkušeností, aby se mohl postavit tomu, kdo to vše zapříčinil – neznámé stvůře, která trhá maso.
Další stěhování ho vede za duchem přezdívaným Anna krví oděná. O domě, ve kterém žije se šíří zvěsti, že jeho návštěvu nikdo nepřežije – Anna všechny zabije. A těch chudáků nebylo málo. Tedy kromě Case, kterého tam noví spolužáci omráčeného přesunou. Anna Case sice nezabije, ukáže se mu ve své nestrašidelné podobě, ale i tak Cas tuší, že se jí musí zbavit – zvlášť poté, co před ním roztrhla vejpůl jednoho spolužáka. Cas to zkusí, ale poté, co si s ním hází přes pokoji jako s nafukovacím balonkem, to vzdá. Tedy skoro. Anna je mnohem silnější než ostatní, jaké kdy potkal, bere to jako výzvu. Problém ale spočívá v tom, že nemůže pořádně najít, jak Anna zemřela. Cas udělá i něco nečekaného – najde si zde přátele, které bude muset požádat o pomoc, aby Annu oslabili a pomocí kouzla zjistili, co se jí vlastně stalo a proč je tím, kým je.
Annu zabila její matka a pomocí černé magie ji uvěznila v domě. Proto tam Anna straší, nemůže ho opustit a všechny vraždí. Casovi a jeho přátelům se ji podaří oslabit, ale Cas ji nedokáže zabít. Něco k ní začíná cítit, i když je to duch. Jeden z pomocníků ale přítelem rozhodně není a athame ukradne, což se mu stane osudným – potká jej stejný osud, jako Casova otce. Což je velmi zvláštní. A athame se ocitne u Case v pokoji, ale on jej tam nedal … A co je to stále za ty zvuky z půdy? A kam zmizel kocour? Provedli rituál, takže se do domu nemůže nic nedostat, ne? Doma jsou v bezpečí …
Čitelné, má to spád ???? Autorka se mi již osvědčila u série Temné koruny a tato kniha je také velmi povedená.

„Neboj se tmy, Casi. Ale nenech si namluvit, že všechno, co je tam potmě, je tam i za světla. Není.“ (str. 114)

Veronika33
13.11.2020 4 z 5

Kniha bola celkom fajn, aj keď by som viac uvítala, keby bolo spomenuté viac prípadov zabitia duchov pred samotnou dejovou linkou týkajúcej sa Anny, takto to bolo trocha monotónne. Napriek tomu slušná oddychovka, koniec trochu prekombinovaný.

Owain
09.11.2020 1 z 5

Tak toto neni pro mě. Čekala jsem něco trochu jiného.

Ivet1990
03.11.2020 3 z 5

Tohle byla moje první duchařská kniha a abych byla upřímná moc mě neoslovila. Chvílemi mě děj pohltil a bavilo mě to číst, ale to bylo spíš až za polovinou. První polovina knihy se na můj vkus táhla a nic se tam pořádně nedělo.

Witness
02.11.2020 4 z 5

Zajímavý výkres postav, zejména duchů. Hodně zaměřeno na popis vnitřních pocitů hlavního hrdiny. Rozhodně si přečtu další díl.

TeriLin1111
25.10.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem začala s tím, že se příběh nejspíše bude přiklánět k hororu, což jsem opravdu doufala, vzhledem k tomu, že říjen je pro mě horrorová sezona a blíží se Halloween. Mně osobně to jako horror moc nepřišlo ( samozřejmě záleží na každém člověku, myslím že třeba některým mladším čtenářům by to mohlo přijít strašidelné) , nicméně byla tam opravdu cítit temná atmosféra. Bylo to pro mě zase něco trochu jiného, hrdiny jsem si opravdu oblíbila. Přiznám se že některé pasáže mě zas tolik nebavily ale jinak hodnotím kladně. Nelituji že jsem si knihu přečetla. Doporučila bych lidem kteří mají rádi téma duchové, čarodějnice, kletby atd. Nebo pokud prostě hledáte knihu s temnou atmosférou. I přesto že se mi kniha poměrně líbila, do druhého dílu se s největší pravděpodobností pouštět nebudu. :))

Rajcozrout
16.10.2020 3 z 5

Slušný začátek, který mě namlsal na strašidelnou jízdu, po pár stránkách ztratí na atmosféře. Ale protože si i po třech letech od přečtení pamatuju detaily, dávám tři hvězdičky.

0249
14.10.2020 5 z 5

tato kniha se mi líbila a byla celkem zajímavá

duchové a přízraky

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Anna krví oděná je v

Přečtených1 239x