Anna krví oděná

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143093/anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4.1736

Cas a Anna (1.)

Anna Dressed in Blood (2012)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Baronet

RemiBlack
09. listopadu

2018/57
Kniha úplně mimo můj žánr, ale bylo to fajn. A "fajn" je právě to slovo, které Annu a její příběh vystihuje. Byla to příjemná oddechovka, měla něco z hororu, něco z YA. Nic nového, co by změnilo celý náš světonázor, ale na deštivý večer ideální. Zásadní plus je dle mého v tom, že hlavní postavou je Cas, a tedy kluk. Z pohledu dívky by to asi byla jen tuctovka s Mary Sue v hlavní roli, ale takhle můžu s čistým svědomím doporučit. ;)

makynka911
01. listopadu

Dočteno, ale nemůžu říct, že by šlo o něco extra. Z popisu jsem čekala něco krvavého, strašidelného, neuvěřitelného. Sice byl příběh zajímavý, ale ke konci všechno dostalo nesrozumitelný a rychlý spád. Teď čtu druhý díl, a čtu ho velmi pomalu, protože mám už teď pocit, že nedočtu.

Klad je určitě postava Anny, a příběh její minulosti a to, jak se proměňuje na svou temnější část. Cas je dle mého kluk, který vlastně ani neví, co takové "povolání" obnáší a víceméně zabíjí díky štěstí. Ale líbil se mi Thomas a Carmel, i když u té je dost prapodivné, že se královna školy přidá k podivínům.

Ale kniha byla čtivá, poutavá a líbily se mi výrazy, kterými autorka popisovala např. Anninu transformaci. Za mě slabší 4* :)

marara

Horory normálně nečtu, ale tuto knihu jsem musela přečíst na doporučení a byla skvělá. Celý příběh má úžasnou atmosféru a Anna je prostě skvělá. Krásná obálka.

kalinka99

No, k tomuhle není ani moc, co říct. Námět zajímavý, ale chybí mi napětí a pořádná zápletka.

Allysa1985

Zklamání... Název i téma zaujaly, bohužel provedení hodně kulhá. Děj i postavy se motají bez smyslu a vývoje až k extrémně nenapínavému konci. Z příběhu lásky mezi lovcem duchů a duchem se přece dalo vytřískat mnohem víc. Promarněná šance, škoda jí.

kedlis

Cas působil (nebo se o to snažil) jako někdo kdo zná a umí všechno nejlíp a když se mu věci začaly vymykat kontrole najednou to všechno pominulo. Došlo k prvnímu setkání s Annou a už do ní byl zakoukaný, první myšlenka o ní byla "bohyně"... uuh.
Vzhledem k tomu, že Casovo otec byl zabit duchem se mi jeho máma zdála až moc v pohodě s jeho "kariérou".
Thomas byl dle mého celkem zajímavá postava, škoda že tam o něm nebylo víc, od Anny jsem upřímně čekala trochu víc.
Trochu jsem se bála happyendu ve formě vztahu Anny a Case, takže jsem s koncem spokojená, druhou knížku raději číst nebudu.

Lily-fairy

Ale abych jen nekritizovala, zde je seznam věcí, co se mi líbily:
1. Sarkastický humor
2. Postavy Carmel a Case
3. Zajímavý styl psaní
4. Annina minulost (jediný klad této postavy)

Lily-fairy

Spoilery?

Tato kniha mě zklamala. Hrdinové jsou sice zajímaví, ale:
1. Některé věci jdou nelogické a nedávají smysl (Anna Case nezabila; královna školy Carmel se baví s novým studentem...)
2. Do knihy jsem se nemohla začíst

Přesto je kniha celkem hezká, ale nepatří k mým nejoblíbenějším

Suziella

Zklamání u obou dílů. Nápad fajn, ale nutila jsem se dočíst.. prázdné, nezáživné. Očekávala jsem dle anotace něco jiného, více "krvavého".

klarik

Skvělé, nečekané a smutný konec. Ukáplo mi i pár slziček. Doporučuji.

Terry.89

Kniha mě zaujala svou obálkou, no a popravdě i název zní zajímavě, ne? Když jsem se do knihy konečně pustila, naprosto mě uchvátila. Příběh je zajímavý, má spád a správnou míru strašidelnosti. Annu i Case jsem si hned oblíbila, takže bylo jasné, že se od knihy neodtrhnu, dokud se nedozvím, co, jak a proč. :) Přiznám se, že jsem knihu musela odložit, i když mi do konce zbývalo jen pár kapitol, jelikož už bylo mírně po půlnoci a já se zrovna dostala k tomu, jak se Obieman plíží z půdy. Kniha je naprosto úžasná a já ji doporučuji všem, kdo se rád bojí, má rád duchařské příběhy nebo i romantickým duším se zálibou ve fantasy příbězích.

Lenka40

Teda musím říct ,že tuhle knihu jsem si opravdu užila. Kniha má spád hned od začátku a nemůžete ji odložit , dokud nejste u konce. Opravdu moc doporučuji . A určitě si pořídím další díl .

zuzca.h

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Běhm první třetiny na mě Cas působil strašně divně. Jako by v něm zápolil takovej ten outsider, kterej s nikým nekamarádí ne proto že nechce, ale protože nemůže kvůli vyššímu poslání, které kdyby neplnil tak by šla Země do kytek. Chvílema se choval jak dospělej a chvílema zas jak 13ti letý děcko. Nicméně zhruba od doby přestěhování za Annou jsem aspoň pro mě zaznamenala skok v Casově charakteru. Kniha začíná být uvěřitelná možná je to tím, že si Cas najde přátele , přízná si že není super hrdina co všechno zvládne sám a tím se zdá uvěřitelnější, možná je to tím, že se začal chovat jako "normální" puberťák a přizná si city. Každopádně si přečtu navazující díl.

efka.saf

Kniha mě zaujala jak svým přebalem, tak i anotací. Přesto, že fantasy žánr nečtu a vůbec mě neláká (nejsem ovšem kompetentní posoudit, jak je tato kniha pro fantasy žánr typická), prvky hororu rozhodly a já obratem zaběhla do knihovny.

SPOILER!

Během čtení knihy jsem měla hodně smíšené pocity. Nejvíc jsem bojovala s tím, že v první polovině až dvou třetinách knihy jsem se pořád nemohla pořádně začíst. Nemyslím si ale, že byla kniha špatně napsaná nebo nudná, spíš jsem se pořád nemohla spřátelit jak se žánrem, tak s hlavním hrdinou. Upřímně řečeno, Cas na mě působil jako takový ten televizní cool týpek, který nemá žádné přátele z nějakého vyššího důvodu, ale jeho vzezření, které zahrnuje černé oblečení, černé vlasy neustále ležérně padající do tváře a smyslně přivřené oči způsobuje, že mu holky ze školy samy padají k nohám, zatímco on je záměrně přehlíží. Ufffff! Ale jak kniha plynula ke konci, díky Casovým novým přátelům, kteří mi byli od začátku sympatečtější než hlavní hrdina (bez nich by vlastně nic moc nedokázal), jsem pomalu přicházela na chuť i jemu. Co se Anny týče, byla jsem spokojená. Způsob, jakým opustila svět živých, byl v knize popsán podrobně a velmi barvitě a já víc vědět nepotřebovala.
Jak příběh plynul ke konci, vše se začalo zamotávat a události nezadržitelně spěly k závěrečnému fightu. Hrdinové se na něj dlouho a pečlivě připravovali a já byla napnutější a napnutější. A tady byl asi hlavní kámen úrazu. Celý závěr byl sfouknutý příliš rychle! Zasloužil by si mnohem víc stránek, slov, akce, zaláskovaných pohledů, kouzel, boje, ohně, řevu, krve, prostě všeho. Je velká škoda, jak autorka všechno rychle ukončila, jakoby to potřebovala rychle uzavřít, aby se mohla vrhnout na druhý díl.

Nakonec přečtení knihy ale rozhodně nelituji. Je to zajímavý příběh určený pro dnešní mládež, který je psaný jasným čistým jazykem a děj neobsahuje žádnou zbytečnou vycpávkovou vatu. V knize je vše, co tam mladí potřebují mít - lidi a duchy, osamělého hrdinu, tajemný dům, trochu té lásky a notnou dávku přátelství, ale taky hodně akce, krve a kusů lidských těl.

wildXchos

Tuhle knihu jsem četl hlavně proto, že jsem přečetl Antibohyni, a upřímně, myslel jsem že to bude horší. Příběh byl opravdu dobře zpracovaný.

dancadragneel
26.12.2017

Rohodně tato kniha byla více než jsem očekávala a k tomu byla vyprávěná z pohledu chlapce. Do postav jsem se prostě zamilovala a příběh mě doopravdy zaujal. Ano máte pravdu konečný boj byl trochu krátký a mohlo v něm být více, ale popravdě kdo doopravdy očekával, že bude bojovat s tím dredáčem a ne s Annou? Já jsem sice čekala, že se do ní zamiluje, ale tenhle konec jsem nečekala. Prostě kniha předčila všechna má očekávání a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst...

Evisis
27.11.2017

Skvělá kniha, předčila všechna má očekávání. Do příběhu jsem se velmi rychle začetla a vydržela číst až do konce. :)

Terezulina
21.11.2017

Překvapivě výborná kniha :-) musím sehnat ještě Dívku z nočních můr :-)

SeverusSnape
28.10.2017

No, název zněl úžasně, ale příběh nic moc..Čekala jsem prostě víc, asi jsem hold náročná

Elsa14
27.10.2017

Moc se mi tato kniha líbila. Sice mi přišla docela krátká, ale nevadilo to. Anny mi bylo hrozně líto, to, co se jí stalo, si nezasloužila.

PeťkaW.
22.10.2017

Poslední dobou v tom hodnocení asi nějak měknu... Ale tahle kniha je prostě jiná a už jenom kvůli tomu si 4 hvězdy zaslouží. Autorka má opravdu jasně rozpoznatelný rukopis a styl psaní, který se vyznačuje jasnými a pro někoho možná až strohými větami. Ale ke stylu knihy právě ona přímočarost výborně sedí. Stejně tak humor a myšlenkové pochody hlavního hrdiny, který si sympatie čtenářů získá velmi snadno. Po stylistické a slohové stránce není co vytknout. Co trochu zamrzí, je menší míra děje, některé nedovysvětlené motivy, drobné nelogičnosti a já osobně bych asi nejvíc vytkla "odfláknutou" závěrečnou bitku, která mohla být podle mě vymazlenější a malou hloubku postav. Někdy zkrátka vůbec netušíte, co je vedlo k tomu si to a to myslet nebo udělat. Nicméně... kniha se čte skoro sama, napětí je dávkováno tak akorát, duchařské scény popsány výborně a atmosféra knihy je opravdu jedinečná. Ráda se pustím do druhého dílu.

AgnessN.R.
15.08.2017

Knížka se mi do rukou dostala celkem omylem a nic moc jsem od ní neočekávala, a proto pro mě bylo velké překvapení, když jsem po dotčení zjistila, že mám další srdcovku:)

DK197
14.08.2017

Za sebe bych dala tři hvězdičky, ale moje o několik let mladší já by se bouřilo. Ta knížka je pěkná se zajímavou zápletkou. :-) Postavy milé, děj i překvapivý. A zuřivá Anna je zuřivá Anna. :-) Někdy sáhnu i po pokračování.

Sova19
03.08.2017

Nádherná knížka četla se strašně rychle a hned jsem přeskočila na druhý díl už jsem v půlce a je to strašně hezky.
Ty knížky jsem si hned oblíbila.

BarbLangdon
23.07.2017

Kniha byla v první polovině nudná...odložila jsem ji a ani jsem nepřemýšlela zda bych se do ní znovu pustila, ale po měsíci (zhruba) jsem se do ní vrhla znovu. Druhá polovina byla záživnější...ne úplně, ale víc než první polovina...
Moc se mi líbil konec...měla jsem chuť se dát do druhého dílu, ale to jsem se rozhodla odložit a tuto jízdu na chvíli pozastavit. Rozhodně se těším na další díl...

Pitbullka
16.07.2017

Knizka, kterou jsem chtela z pocatku odlozit a nakonec jsem rada, ze jsem tak neudelala. Ve finale pro me pribeh velke prekvapeni a tesim se dokonce na druhy dil. Netvrdim, ze dej by nemel par hluchych mist, ale celkove vas to porad zene cist dal. Prijemne a nenarocne cteni s lehkymi hororvymi prvky.

barbora0275
08.07.2017

Myslim si, ze z mysteriozni ponure zapletky slo udelat slusne dilko se strasidelnou atmosferou. Misto toho krvak se zabijackym duchem...nenadchło me ani trochu.

Zlatovláska
04.07.2017

Kniha upoutá na první pohled velice zdařilým přebalem... a byť jsem již odrostla z věku teenagerů, tak se mi kniha líbila..., autorčin styl psaní mi naprosto vyhovoval a obsah titulu byl taktéž zajímavý... Kniha rozhodně stojí za to, abyste si ji přečetli také... :-)

frgo
26.06.2017

hmmmm... zacinalo sa to celkom dobre ale od polovicky to uz bolo dake rozcvachtane tuctove citanie

BarušW
16.06.2017

Kniha byla skvělá. Opravdu mě bavila. Je spíš pro fanoušky seriálu Supernatural, kterým opravdu jsem.
U knihy jsem se i bavila a sem tam mě i dost překvapovala.