Anna, královna francouzská

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Postava Anny, dcery kyjevského knížete Jaroslava Moudrého, jež se stala manželkou francouzského krále Jindřicha I., umožnila autorovi podat zajímavý pohled na život středověké Kyjevské Rusi a západní Evropy, zejména Francie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153050/big_anna-kralovna-francouzska-153050.peg 3.722
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Lidové nakladatelství
Originální název:

Анна Ярославна — королева Франции (Anna Jaroslavna - koroleva Francii), 1961


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Anna, královna francouzská

haki34
20.09.2019

Kde bolo, tam bolo...štýlom rozprávky vykladaný príbeh kráľovnej Anny...pomerne rozvláčne, s veľkým dôrazom na podmaz a vatu okolo...počasie, myšlienky i nepatrných dedinčanov, oblečenie, korenie pri jedle...nečítalo sa zle..ale úprimne, miestami nudilo, prišlo rozvláčne a nezáživné, priveľa odbočiek od deja...zúfalo som sa snažila od začiatku fixovať mená postáv, aby som po 20ďalších a niekoľkých stranách vpred zistila, že sú vlastne pre dej nepodstatní......

samotná Anna je taká nijaká pekná bábika s ružovými snami, širokou ruskou dušou, a či došla v maželstve spokojnosti nie je úplne jasné, knieža Roger mal síce zlé oči, ale modré ako Filip, ak prečo si ako vdova nedopriať románik a druhé manželstvo ? (občas zaváňala kniha červenou knižnicou...mnimálne ružovou teda..)
a tak i cez nesporný prínos knihy svojím popisom kyjevskej Rusi a venovania sa rodine Anny Jaroslavny, ich mocenským vzťahom a rodovým väzbám po Európe , musím dať s čistým svedomím iba za 3*....

ináč súhlasím s uživateľmi allebra a AllyKumari...

p.s. do Kyjeva tej doby by som si ale výlet urobila rada :)

Pavelpi
25.01.2018

Klidně se podepíšu pod hodnocení čtenáře alabry.


AllyKumari
16.07.2016

Spíše než dějový příběh se jedná o portrét zašlé doby, o které se ve školách téměř neučí a málokdo o ní má ponětí. Kyjevská Rus ve své monumentálnosti se před čtenářem otevírá ve velmi živých barvách, a o to markantnější je přechod k částem knihy, které se odehrávají ve Francii. Ta se proti Kyjevu zdá šedivá, ušmudlaná a vyloženě primitivní. Ačkoliv autorův styl se zdá poněkud archaický, seděl mi ke zvolenému tématu.

alabra
27.04.2016

Čtenářsky je kniha nudná, děj nezaujme. To, co je přítažlivé, je autorova dokonalá znalost doby, o které píše. Klobouk dolů před jeho znalostmi, beze zbytku zachycuje dobu kolem roku 1000, znalost geografickou, historickou, psychologicky vykresluje postavy, děje, filozofické spory, znalost náboženství, prostředí bohatých i chudých, dokonalý kaleidoskop, kvůli kterému stojí za to prokousat se jinak nezáživným dějem.

Valborga
15.08.2012

Knihu jsem četla když mi bylo 27 let. Je hezky napsaná, líbila se mi. Autor výborně navodil tehdejší atmosféru v různých společenských vrstvách.

maryzka
06.05.2012

první kniha, kterou jsem četla v dětství o kyjevské rusi a spojení s francii.