Anna Kareninová I

Anna Kareninová I https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69270/anna-kareninova-i.png 4 167 26

Slavný psychologický román ruského klasika o tragické lásce provdané ženy.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

Анна Каренина , 1877

Netopyr07
19.03.2016 4 z 5

Krásná klasika. Obdivuji také Tolstého, že dokáže na 7-8 stranách popisovat sečení louky :-) Druhý díl zvládnu určitě také.

OhClaire
19.01.2016 4 z 5

Ze začátku se to táhlo a kniha mě vůbec nebavila, ale asi uprostřed mě najednou hrozně chytla a já ji nemohla položit, dokud jsem ji nedočetla.

teacup
16.08.2015

Příběh jako stvořený na dlouhé zimní večery. Četla jsem Annu Kareninu ve slunném létě, což ubralo malinko kouzla. Rozmáchlé dílo obsahující řadu rovin, kdy se v jednom plánu odehrává love story Kitty a Levina a Anny a Vronského na pozadí dokonale vykresleného života v Rusku se všemi možnými detaily. Román funguje i jako sociologicko-historická sonda v mnohých ohledech platná i dnes. Otázka uplatnění ženy ve společnosti, organizace práce z pohledu zaměstnavatele a zaměstnanců, politikaření a kariérismus, přetvářka a oportunismus, rozdíly mezi městem a venkovem, pokukování po "západním" stylu života. Vše bylo a je aktuální i dnes.

VeronikaD11
15.03.2015

pěkná kniha četla jsem ji jedním dechem asi osmkrát

anisek989
16.05.2014 3 z 5

Hrozně zdlouhavá knížka a asi jediná, která mi trvala přečíst tak neskutečně dlouho.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Klasika, která je aktuální i v dnešní době.