Anna Kareninová I

Anna Kareninová I obálka knihy
Mé hodnocení:

Koupit

Slavný psychologický román ruského klasika o tragické lásce provdané ženy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69270/anna-kareninova-i.png 4.5113
Vydáno, Odeon

Анна Каренина, 1877

Kniha Anna Kareninová I

Kerolka_P.
23.06.2020

Ach Anno, proč zrovna Vronský? Myšlenka, která mě neopustila při čtení knihy a vlastně dodnes. Vědci však údajně zjistili, že při zamilovanosti se člověku v mozku odehrávají stejné procesy jako při těžké psychické poruše. Tak pak je to snad pochopitelné.
Jinak pro tuto klasiku mám slabost a navzdory tučnému obsahu se dobře čte.

Radka1911
19.06.2020

Stálice v knihovně mé maminky, přečteno kdysi za studijních let a nyní znovu v období koronavirové uzavírky knihoven. Pěkné a čtivé.

Kebira
10.01.2019

Nádherně napsané. Velice doporučuji. Vůbec mi nevadilo sálodlouhé popisováni např. sečení louky a podobných jiných momentů v knize. Kniha psaná krásným stylem. Naprosto mě děj uchvátil a vím,že jsem ji nečetla poprvé a naposled, ale že se k ní někdy ráda vrátím a přečtu znova.

Marekh
11.06.2018

Kniha se mi líbila. Knihy (1. a 2. díl) jsem četl poměrně dlouho, knihy jsou velmi obsáhlé. Kromě příběhu Anny Kareninové se v knihách dočteme i o Levinovi, což bylo také zajímavé, jak přemítá o zemědělství, o životě apod.

Ellissabeth
04.10.2017

Uff. Jazyk překrásný. Z historické, kulturně antropologické stránky úžasné. To na to bylo nej. Jako román moc nemusím, tak to jsem protrpěla. Ale jinak bylo zajímavé sledovat tuto dobu z pohledu vysoké šlechty. A ještě v Rusku. Myslím, že to bude opravdu jedinečné dílo...

Y.F.N.
11.09.2017

Lev Nikolajevič Tolstoj nám zde předvádí velkolepý román, kde se řeší:
mezilidské vztahy, sociální vztahy, Rusko, sociální vztahy v Rusku, ruská duše. Dalo by se napsat, že je to román o všem a o ničem, takže dokáži pochopit, proč to někomu může připadat nudné, ba zbytečné.
Ano, je to zbytečná kniha a zároveň nejlepší, jakou jsem kdy četl. Zkrátka a dobře musím se zlepšit v Ruštině, abych tento skvost mohl plně docenit.
Vřele doporučuji.

Džena
06.08.2017

Po dlhej dobe sa mi stalo, že tú knihu som chcela čím skôr prečítať. Ale nie preto, že bola dobrá, podľa mňa bola otrasná. Čítať celý čas o tom, ako šľachta nevie čo skôr od nudy, tak sa králičkujú medzi sebou...nie ďakujem, už nikdy viac.

Sofós
13.06.2017

Skvělá sonda do života šlechty carského Ruska. Rodinné vztahy, nevěry, účelová přátelství, závist, různá pojetí morálky. Styl je velmi čtivý, děj čtenáře pohltí. Vřele doporučuji!