Dívka z nočních můr

od:

Dívka z nočních můr

Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat. Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít — a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval. Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího — nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby. Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143092/anna-series-divka-z--143092.jpg 3.8330
Série:

Cas a Anna (2.)

Originální název:

Girl of Nightmares (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (76)

Přidat komentář
Veronika02
20. září

Ten konec je fakt smutný, ale je mi jasné, že jinak to dopadnout nemohlo. Četla se hezky, doporučuju :)

Terry.89
02. května

Druhý díl je pro mě o malinko slabší, než první. Rozhodně ale stojí za přečtení! Autorka nám opět nabízí propracovaný příběh se špetkou strachu. Závěr se mi velice líbil a potěšilo mě, že Anna konečně našla štěstí.

trynitrix
29. března

Druhý díl mi přišel o hodně lepší a propracovanější u jedničky jsem se spíš nudila tady jsem byla na trní jak to všechno dopadne :-)

AhojTadyBára
18. března

Dívka z nočních múr a Anna krví oděná jsou ty nejlepší knihy co jsem kdy četla. I když jsem si nejrive cetla dívku...nebyl problém pochopit děj. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Je jedním slovem úžasná. Moc bych si prala treti díl který by měl o trochu víc šťastnější konec(1.díl nešťastný,2.díl tak napúl). Opravdu všem doporučuji. Ani děsivých částí jsem se nebála a to jsem strašpytel ;-)

Raven11
24. února

Druhý díl Anny není taková síla, jako ten první... O hororu se už skoro nedá mluvit a některé pasáže jsou zdlouhavé, dokonce mi přijde, že se opakují... Přesto jsem knihou prosvištěla abych věděla, jak to dopadne. Ke konci se kniha příjemně rozjela. Líbil se mi hlavně nápad s Lesem sebevrahů a byla jsem nedůvěřivá vůči Jestině, která nakonec ale obstála na hvězdičku. Konec dobrý, všechno dobré =)

E.lisabeth
23. února

Přestože hlavní hrdinové jsou puberťáci, je kniha čtivá i pro starší. Kdyby zde nebyli pasáže se střední školou, ani by mi to nepřišlo a stejně jsem si všechny představovala min. o pět let starší. Celá serie se čte rychle, pro mě to bylo oddychovejší čtení, až na posledních pár stránek, kdy jsem byla napnutá, jak vše skončí.

Renyem88
09. února

Není to špatná fantasy série, ale už jsem četla lepší. Je to takový průměr pro teenagery, který neurazí, ale ani zase tak moc nenadchne. Druhá kniha se mi líbila o chlup víc, kvůli popisu pekla, který byl fakt zajímavý. Moje hodnocení je tak na 2,5 hvězdičky, víc asi ne..

betka2467
27.11.2016

Druhý díl už nebyl tak skvělý jako první. Líbil se mi, ale do půlky knihy se tam toho moc neděje. A ten konec, sakra proč nemůže být Cas trochu sobecký a odvést Annu s sebou? Jasně možná se tam Anna bude mít líp ale co on? A co já, když čekám na happyend? Ale tak celkově se mi to líbilo, když to mám zhodnotit... :)

deedulka
27.11.2016

Druhý díl už mne skoro nebavil. Bylo tam příliš přemýšlení a vymýšlení jak a proč a skoro nic se tam nedělo. Neustálé opakování myšlenkového rozebírání jsem musela přeskočit. Až na konci, když se začal řešit řád, bylo trochu napětí. Jinak asi autorka vyčerpala nápad v první knize a druhou jen uměle natahovala omáčkou, než dokončí příběh a my se konečně dočkáme toho závěru.

Kiwicatko
22.11.2016

No tak ke konci sem skoro ani nedychala...porad sem naivne doufala, ze se to nejak vyvrbi a nejak to pujde aby byli spolu. No a nic... :-(
Jen doufam, ze se nespletl a Anna je opravdu stastna.
Obe knizky se mi strasne moc libily a jejich cteni sem si velmi uzivala :-)

Evule114
19.10.2016

Knížka byla super a četla se mi dobře už jen proto, že jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Ale.. ach ten konec.. Jistě, že Cas nemohl být s Annou, ale přišlo mi to smutné, měl alespoň skončit s Jestine, tak by to byl pro mě happy end, ale takhle.. no musím si teď najít šťastnější sérii :-)

LilianaFalcon
12.08.2016

Bohužel to neudrželo mou pozornost... takže jsem část knihy přeskočila, ale netuctový konec si vysloužil 2 hvězdičku. Ta první je za styl, protože kdyby autorka psala něco smysluplného, tak se mi to bude líbit... a hodně ;-)

Zrzka2
09.08.2016

Nudné pokračování, které trpíte jen proto, že chcete vědět, jestli nakonec bude s Annou. Nic víc, nic míň. Z našeho oblíbeného lovce duchů se stal ufňukánek, kterého z průšvihů tahají kamarádi. Takže, je mi líto, pokud čekáte nějakou superúžasnoubombastiextrémní jízdu, musíte vědět, že vztah s duchem, který rozčtvrtí lidi za živa z vás udělá nesympatickýho poseru.
Ale protože nemůže být všechno jen špatné, konec určitě za přečtení stojí a ta obálka je prostě skvělá! :)

Lenka40
31.07.2016

Tak pokračování " Anna krví oděná" mě trochu zklamalo . Čekala jsem více duchů , více akčnosti a tajemna. Svým způsobem je větší část knihy taková vláčná o ničem . Posledních 50 stránek se konečně něco děje ,ale to je opravdu málo z celé knihy. Ale jelikož chcete vědět jak to s Annou dopadlo musíte si knihu přečíst. =)

Nikiny
09.05.2016

První díl se mi moc líbil, měl zápal a byl něco (pro mne) nového. Druhý díl už tak akční nebyl, byl napsán čtivě, ale konec jsem si představovala jinak. Byl to v podstatě happyend, ale zároveň i nebyl...

Michaela01
02.03.2016

Knihu jsem přečetla rychle.Bylo to napínavé,ale ne tak dobré jako první díl.SPOILER!
To s tím peklem mi taky přišlo až trochu moc fantasy a já zrovna tohle moc nevyhledávám.Ten konec byl pro mě celkem smutný,i když to tak asi muselo dopadnout :-)

Sarfias
19.02.2016

Tento díl byl hodně zajímavý. Osobně si nejsem jistá, zda jsem nadšená anebo spíše zklamaná z konce knihy. Každopádně..pozor, malý SPOILER!
Dopadlo to dobře, i když záleží na tom, jaký druh konce čtenář doporučuje. Tak či onak, velmi mě mile překvapuje fantazie autorky, myslím, že je to velmi povedené čtivo na dlouhé večery :-)

Teryy
14.01.2016

Taková ta obyčejná teenage story, která nenadchne ani neurazí. Ale konec byl dost ujetý!

Normalgirl
26.09.2015

SPOILER!
Sice slabší než první díl, ale to už tak bývá. I tak mi knížka připadala úžasná.
Ale ten konec! Chápu ho, být na jeho místě bych to udělala taky. Jenže když něco čtu, chci prostě šťastný konec. A když se nad tím tak zamyslím, asi to i šťastný konec byl.

Ewik
31.08.2015

Děj mohl být napínavější a některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Ale i tento díl jsem přečetla velmi rychle.

renefer
13.08.2015

Snad horší než první díl. Cas je umanutý, že chce zachránit Annu a jedná dost nelogicky. V závěru se projevila nevypsanost spisovatelky, místo aby děj gradovat, vlekl se krokem. Závěrečná bitva byla nudná, pořád dokola omílání myšlenek, které se honí Casovi hlavou. Prostě hrdina stojí a čumí a padoucha zlikvidují holky.

veverka179
06.08.2015

Po prvním díle jsem čekala zklamání... A ono NEPŘIŠLO knížka byla úžasná a ten konec no... :D hrozně se mi líbila odehrávalo se to jinde, byli tam noví lidé ( ne tak docela ) a ten les wow to bylo celkem děsivý :o nechtěla bych :D ale jinak knížka byla super a moc se mi líbila.

Terinka14
20.07.2015

Tato kniha mě vzhledem k předchozí knize zklamala. Čekala jsem něco víc.Byla více dětinská. Předchozí kniha byla strašidelná-celkem, ale tato nebyla vůbec. Možná jsem to špatně pochopila. Možná ani strašidelná být nemá...

Samira
21.06.2015

Z prvního dílu jsem byla nadšená, i přes tu krev mi přišel pozitivní. Druhý díl se mi líbil, něco mu však chybělo. V mých očích hlavně Anna. Krev vystřídaly nechutnosti, které celkově snáším hůře. Zápletka byla zajímavá, ale linii kolem Řádu si mě moc nezískala a závěr knihy taky ne. Za přečtení stojí, ale první díl je první díl. Zajímalo by mě však nějaké další pokračování.

simonne6942
13.06.2015

Tuto sérii jsem si strašně moc oblíbila, i když horory moc nemusím- a po přečtení jsem měla pocit, že se Anna určitě objeví v mém pokoji.
K té dvojce. Čekala jsem, no, čekala jsem od toho trochu víc. Věčně vážný a bez-závazkový Cas se najednou strašně zoufalý a děj se táhne strašně pomalu...
SPOILER:
Totálně mě dostal ten konec. Skoro jsem ječela nad tím, že si tam pro ni došel a byl schopný za ni obětovat celý život. A ten b*b ji tam nechá :D :( No, nevadí :D myslím, že už s tím nic nenadělám, a to, že se vrátí i s Annou, by asi bylo moc očekáváné. :) Ale přece :D

Vitnerová
15.05.2015

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat na druhý. Když jsem knihu začala číst trochu jsem se začala bát o spád děje. Jak se ukázalo mé obavy byly na svém místě. Kniha vůbec neubíhala, spíš se táhla jak žvýkačka na botě. Prvních 60% knihy jsem doslova přetrpěla. Myšlenkové pochody Casse byly až neuvěřitelně únavné ale najednou se do děje vložila i Anna a vše dostalo to správné tempo. Zbytek knihy jsem dočetla se zatajeným dechem, trvalo mi to rekordní 3. hodiny. Zhltla jsem to tak rychle že jsem si ani neuvědomila že je konec knihy. Je jen škoda že není další díl.
Jinak vřele doporučuji ale budete muset mít s knihou nemalou trpělivost. :-)

Majdule
18.04.2015

Nepřekvapivá existence druhého dílu, který je nepřekvapivě horší ten první, mě přesto potěšila. Milostná linka je v pozadí, nebo lépe řečeno, protože má hlavní hrdina jasno, jsou případně zmatky okolo milostné linky minimální. Zbývá originální téma duchů, kteří zasahují do našich životů. Sympatického hlavního hrdinu čeká nejedno překvapení a šťastný konec bez přidaného cukru.

Temná.Maky
07.04.2015

Kniha byla dobrá, ale ten konec se mi nelíbil:( když se ji snažil tak najít a najednou ji nechá jít.Asi nejsem moc chápavá. Jinak ujde.

kleo9554
05.03.2015

Moc mě to tedy nenadchlo. Zdálo se mi to slabé a konec málo vyhrocený...

ginik
26.02.2015

Kniha se me celkem líbila, čekala jsem po prvním díle trochu víc, ale i takto ušloŠtítky

fantasy duchové a přízraky

Autor a jeho další knihy

Kendare Blake

Kendare Blake
jihokorejská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených10x
v Přečtených457x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených37x
v Knihotéce167x
v Chystám se číst191x
v Chci si koupit65x
v dalších seznamech6x