Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9571/bmid_anna-ceska-dcera-karla-iv-na-anglic-Oaz-9571.jpg 4 116 31

Dcera Karla IV. na anglickém trůnu. Císař Karel IV. získal pro svou dceru Annu výhodnou partii - anglického krále! Mladičká česká princezna se za Richarda II. provdá v šestnácti letech a přicestuje do svého nového domova. Královský dvůr cizí nevěstu přijme zprvu chladně, ale mírná a laskavá Anna Česká brzy prokáže, že je dcerou mistra diplomacie Karla IV. Obratným jednáním si postupně získá anglickou šlechtu. Dokáže si získat i lásku temperamentního Richarda?... celý text

Sisi11
Sisi11
09.07.2015 2 z 5

Sarah01: Romány s historickou tematikou rozhodně nejsou svědectvím historie. Jsou to fikční příběhy, některé napsané podle historických faktů, kterých se drží a oplétají je svým vlastním příběhem.

Jedná se o jednoduchý, místy dost sladký, příběh o životě a manželství Anny České, dcery Karla IV. Přeslazenost mi ale tolik nevadila, horší byly chyby a překlepy, kterých je v knize celkem dost.

Sarah01
Sarah01
06.02.2014

Koupila jsem si ji, ale teď nevím, jestli ji vůbec budu číst. Zase láska až za hrob? Sama vím z literatury faktu, že to tak ve středověku u domluvených sňatků nebylo ani náhodou.

Eryl
Eryl
08.01.2014 4 z 5

Příběh popisováný v knize mě velice zaujal, ale po dočtení bych ho zařadila spíše do červené knihovny. Některé vztahy mezi postavami mně přišli možná až naivně jednoduché a dlouho připravovaná krize vždy vyšuměla už po pár stránkách. Ale i přesto všechno jsem propadla nádhernému vztahu Anny s Richardem a dozvěděla se hodně o tehdejší době.

Berňačka
Berňačka
12.06.2013

Tak tuhle knížku jsem četla od Hany Whitton jako první a od té doby čtu všechny její knížky.Tahle byla naprosto úžasná.

kattyV
kattyV
06.03.2013 3 z 5

Asi jsem na historické knihy moc náročná a českou historii mám docela dobře načtenou od Ludmily Vaňkové. Ale zdá se mi, že Hana Parkánová píše spíše červenou knihovnu, než historické romány. Postavy jsou černobílé, láska na první pohled přehluboká a nenávist věčná.

kilometr
kilometr
13.09.2012 2 z 5

Druhá kniha od této autorky se mi nelíbila.Oproti Anně Falcké to je limonáda bez bublinek.Dvě hvězdičky za stejný osud,který jsem sdílel s Robertem de Vere.40%.

irousek9
irousek9
21.08.2012 5 z 5

Krásně napsaná kniha o osudech dcery Karla IV...

Marika Vanova
Marika Vanova
03.06.2012 5 z 5

Moc pěkný příběh z historie, ráda jsem si přečetla o této milé, mírné, ale rozhodné anglické královně Anně z Čech. Jen doufám, že se ve skutečnosti měli opravdu tak rádi. Už se těším na další knihu Hany Whitton.

Dandulka
Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Silný příběh a moc hezky napsáno, čte se úplně sama.

mumin63
mumin63
14.08.2011 5 z 5

Velmi pěkná kniha, zajímavá, čtivá

LibraryGirl
LibraryGirl
27.01.2011 4 z 5

Nádherná kniha o dceři Karla IV. Jak se česká princezna dostala na anglický trůn. Opravdu dcera svého otce, to se ovšem nedá říci o Václavovi IV. Pěkný příklad toho, že i domluvené sňatky mohou být šťastné a spokojené. I přesto, že se jedná o historický román, tak se autorka držela historických postav a faktů. Ale i tak nechybělo něco smyšleného. Velmi povedená kniha. Moc potěšila, budu na ní s láskou vzpomínat.