Anna ze Zeleného domu

od:

Anna ze Zeleného domu

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku. Lehce upravené vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32557/anna-ze-zeleneho-domu-32557.jpg 4.6539
Série:

Anna ze Zeleného domu (1.)

Originální název:

Anne of Green Gables (1908)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros
Počet stran:202
Překlad:Libuše Nová
Edice:Veronika
Ilustrace/foto:Dagmar Berková
Autor obálky:Václav Kabát
Vazba knihy:vázaná s přebalem
Náklad:30 000 ks
ISBN:13-879-82
Nahrávám...

Komentáře (99)

Přidat komentář
noir4
dnes

Kniha doslova naplnená dobrotou a tak veľkou, všeobjímajúcou láskou, že je skoro na neuverenie, že sa ich autorke darilo vkladať do deja od začiatku až do konca. Že je to celé okorenené Anniným chovaním a reakciami ľudí? Len to podčiarkuje neuveriteľnú radosť zo života. Každý človek by mal dokázať podobne snívať. Ako dieťa som sa choval podobne, no ako starneme, prichádzajú na radu spoločenské konvencie a zodpovednosť za svoj život. Potom je dôležité nájsť si niekoho, pri kom aspoň na malú chvíľu budeme môcť sa cítiť a možno aj trochu chovať ako Anna :)

ivca79
12. února

Škoda, že jsem na knížku nenarazila už jako dítě. Přečteno v rámci čtenářské výzvy -
ve spoustě knih je zmiňovaná.

lucie5803
27. ledna

Tuhle knížku miluju a to tak moc, že jeem si ji v dětství každý rok pujčovala, četla pořád dokola a strašně si přála zrzavé vlasy. Krásný příběh o sirotkovy Anně, která má velké srdce, obrovskou fantazii a je magnet na průšvihy.

Znedla
22. ledna

Příběh jedenáctiletého sirotka Anny, která se omylem dostane ke starším sourozencům Marille a Matoušovi do Zeleného domu. Anna je bezprostřední, neuvěřitelně upovídaná, plná fantazie, s dobrým srdcem a s magnetem na přitahování průšvihů.
Postupně si ale získá nejen srdce skoro všech z Avonlea, ale i čtenářů....

Knihu mi doporučil můj skoro patnáctiletý syn a byla jsem nadšená! Nepamatuji se, že bych o ní někdy slyšela a jsem moc ráda, že jsem se s Annou mohla seznámit v novém nezkráceném vydání od Albatrosu.

alenkacermi
05. ledna

Neodolala jsem a po letech si ji přečetla znovu.Četla jsem tu knihu snad ještě rychleji, než Anna mluvila, a s úsměvem na rtech. Bavily mě i ty dlouhé popisy úchvatné kanadské krajiny.
P.S. Jsem nadšená a mile překvapená z tolik krásných komentářů. Všem bych vám dala palec nahoru

pajkahej
05. ledna

Nemám slov, jaká je to nádhera!

LadyD
30.12.2017

Tuhle knížku miluju :) ... Nádherný příběh. Teď ji zrovna v práci prodáváme, v nádherném vydání. Neodolala jsem a musela si ji znovu přečíst. Kdo by nechtěl zažívat lumpárny jako Anna...Tato knížka nikdy neomrzí!

Sonča2
25.12.2017

Srdcovka z dětství. Neodolala jsem a půjčila si v dětské knihovně poslední vydání - nezkrácenou verzi. A sice mám verzi z roku 1982 s nádhernými ilustracemi, ale tu novou si asi koupím taky. Doufám, že vyjdou i další díly, které jsem kdysi četla ještě slovensky.

wiana82
05.12.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav...Už dávno nepatřím do cílové skupiny a přesto se ráda k Anně vracím, asi je má spřízněná duše. Koupila jsem si nové nezkrácené vydání a "vychutnala" jsem si každý řádek. Miluju i seriál s Megan Follows, zahrála Annu přesně tak, jak jsem si jí představovala.

Ája27
16.11.2017

Četla jsem ve svých třinácti letech a pak před nedávnem v dospělosti, abych věděla, jak na mne nyní kniha působí. Pocit z ní se v zásadě nezměnil. Je to skvělá kniha nabízející podněty k přemýšlení o životě, jaký byl a jaký je nyní. A nemluvě o tom, že jako ženská se ráda nechám vtáhnout do emocí dívčího srdce. :)

hroneczek
28.10.2017

Četla jsem jí v angličtině, moc pěkný příběh.

Hebrey
26.10.2017

Jé.... To byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Jako dítě jsem jí přečetla snad čtyřikrát :D

Niannie
26.10.2017

Nádherná knížka!
Nemyslím si, že je to čtení pouze pro děti - je mi 21 a knížku jsem hltala jedním dechem. Přečetla jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc vděčná! :) Anna je stejný snílek jako já, ukazuje nám, jak je svět krásný a po přečtení bych chtěla Avonlea hned navštívit :)
Váhám, jestli mám zkouknout i seriál a nebo si uchovat raději svoje představy - asi zůstanu u toho druhého :)

Evafelicita
10.10.2017

Právě ji čtu v elektronické podobě v angličtině, zajímaly mě původní názvy (viz Annina představivost) a také další pokračování, která česky nevyšla. Překvapilo mě, že v českém vydání chybí několik kapitol. A taky jedna perlička: Anna během představování chce, aby jí říkali Hana, nějak mi to nesedělo, v originále říká, že je "Anne spelled with E". Nepřeložitelné. Ten jemný humor se mi na tom právě líbí.

esma
15.09.2017

Povinná výbava každé holčičky. A tak ji čtu (s nostalgii) naši malé Evičce.

niika
14.08.2017

Ač je to literatura pro děti a mládež, myslím, že já jako dospělá jsem si knihu užila ještě víc. Naprosto dokonale napsané. Celou dobu jsem se u toho rozplývala a těšila se na to, co Anna zase vymyslí. Málokdy hodnotím knihu 5 hvězdičkami.
PS: Byl to tip tady z DK. Super. Díky

85098211
24.07.2017

Nádherná kniha, která mne vždy pohladí na duši. Nejdřív jsem ale viděla seriál, který mi učaroval a naprosto mě uchvátil. Mám ho na DVD a budu ho muset brzy asi shlédnout znovu ;-).

Alseri
22.07.2017

Knihu som prvýkrát čítala ako 11-ročná a keďže aj ja som vždy žila s hlavou v oblakoch, okamžite som sa s postavou Anny stotožnila. Navyše, jej húževnatosť bola pre mňa vždycky veľmi inšpiratívna.
Zaujímavé je, ako nenásilne sa pôsobením Anny vyvíjali postavy v konzervatívnom svete, v ktorom sa (ne)šťastnou náhodou ocitla. Život vždy nefunguje tak ako chceme, po rokoch však prichádza uvedomenie, že práve ťažké životné skúšky mali zmysel a boli pre nás požehnaním.

Ivan Kučera
10.07.2017

Na Anne zo Zeleného domu som vyrastal a dnes ju vnímam ako totálnu nostalgickú šupu (spolu s Votrelcom, Stephenom Kingom a Pa a Pi – viem, brutálna kombinácia). Ku knižke som sa prvý raz dostal až v roku 2017 a hoci má veľa pokračovaní, obávam sa, že moje literárne rande s ryšavkou Annou sa začínajú a zároveň končia pri jednotke. Nie je to zle napísané, to vôbec nie. Len ma to proste nebavilo. Ešte zo začiatku to malo niečo do seba a Marilla s Matejom sú super postavy, ale Anna je rovnakou mierou rozkošná, ako otravná. Síc otravná vcelku zábavným a milým spôsobom, ale pri jej v poradí 23. dvojstranovom preslove som už strácal niť a prestávalo ma to baviť. Ku koncu už som len zbedačene odratúval stránky do konca. Ale veľmi kladne hodnotím krásne opisy prírody a samotného domu a jeho okolia – v tomto smere je Lucy Maud Montgomery jedným z minima spisovateľov, ktorých opisy prírody ma bavia a vďaka ich kvetnatému opisu si ich viem dokonale predstaviť.

klaudia2722
02.07.2017

Knihu som si prečítala až teraz, aj keď filmové spracovanie poznám už od detstva a tak veľmi sa mi páčilo, že som seriál videla niekoľkokrát.
Prvý diel odporúčam skôr mladšej vekovej kategórií, aj keď ma katastrofy malej Anny pobavili, predsa len, už sú mi školské problémy a detské výtržnosti trochu vzdialené. Nadchla ma skôr druhá polovica príbehu, keď Anna začala riešiť problémy dospievajúceho dievčaťa. Autorka je tiež majsterkou opisu. Len máloktorý autor vie tak krásne popísať charakter postáv, alebo priblížiť vzhľad krajiny, v ktorej sa postava nachádza.

Terry11
13.06.2017

Existují knihy, které jsem tak nějak v dětství zapomněla přečíst. Anna k nim patřila, a protože se mi zcela náhodou dostala do ruky, pustila jsem se do ní. No, neměla jsem. Asi už jsem na ni stará, ale celé mě to nevídaně nudilo. Anna mi lezla na nervy, její verbální výlevy mi vadily, vyprávěné příběhy a osudy postav mě nedokázaly zabavit. Takže nebudu ani hodnotit.

Pavla720
04.06.2017

Knížku jsem neznala, četla jsem ji díky doporučení Databáze knih, je sice určena mladším čtenářům, ale přesto jsem ji s nadšením přečetla!!

zuzepka
18.05.2017

Kniha která nezklame a pohladí.

Chrusticek
13.05.2017

Kniha mého mládí, všechny díly aa opakovaně přečtené. Supr knížka.

tami1
09.05.2017

Knížka u které se budete usmívat nebo nahlas řechtat. Už se nemůžu dočkat až dcery dorostou a budeme ji číst spolu tak jako já kdysi s mámou ...

Ludmila.spok
07.05.2017

Byla jedna holčička, která neměla snadný, krásný, šťastný nebo bezstarostny život, ale přes všechno co ji život přinesl žila v báječném světě, v takovém v jakém by měl žít alespoň chvíli každý, ve světě nikde nekončící fantazie, plném barev a smíchu. ...

marion111
02.05.2017

Jedna z nejbáječnějších knih mého dopsívání . Anna mě provázela celé mládí, četla jsem ji snad 20x .

zuzi509
24.04.2017

Super knížka pro každou holku.
V knížce se objevují normální holčičí problémy a trampoty.
Anna je skvělá holka, která má energii a doslova ráda ŽIJE!
Ale jednu výhradu přece jenom mám:( Asi tak v půlce knížky mě tam začalo chybět nějaké to napětí. Anně se skoro vše dařilo až na nějaké malé průšvihy a to mě přestávalo bavit. Ale na konci knihy vy co jste ji dočetli víte co se stalo. Samozřejmě že je to smutné, ale musíme si u knihy nějak zabrečet. A nebo bylo od Gilberta velmi šlechetná to co pro Annu udělal.

Blahona
26.03.2017

Nádherná kniha. Je nadčasová, četla jsem jí, když mi bylo 12 a i po letech se k ní ráda vracím. Svým optimismem a laskavostí mě dokáže vždy povzbudit.

deshalb
07.03.2017

Jedna z najkrajších knižiek pre mládež, aké som kedy čítala. Dá sa čítať v každom veku a pocit z nej je stále rovnaký :)