Anjeli noci

Anjeli noci https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75276/anjeli-noci-75276.jpg 4 12 2

Príbeh študentky Emy, ktorá sa po otcovej náhlej smrti presťahuje do veľkomesta, kde nadviaže románik so svojim profesorom. Vtedy však ešte netuší, aký zvrat to vyvolá v jej živote. Zrazu sa ocitá uprostred množstva nevysvetliteľných javov a život ohrozujúcich situácii. Na jednej strane láska, túžba a oddanosť k Adamovi, na strane druhej neustále ju prenasledujúce nebezpečenstvo... Potom, ako nečakane zomrie jej spolužiak a aj ona sama sa ocitne v nemocnici, jej začína dochádzať, že všetky tie čudné udalosti, ktoré sa dejú okolo nej, nie sú len náhoda. Prekvapivé odhalenia, ohrozenie vlastného života a ani strach z toho, čo bude ďalej, ju však nepresvedčia zmeniť svoje city k Adamovi, hodiť spiatočku a vzdať sa. Príbeh, kde láska je dôležitejšia ako všetko ostatné, kde napätie a tajomno nájdete na každej strane. Príbeh, ktorý vás presvedčí o tom, že na človeku je najpodstatnejšia jeho duša. ... celý text

Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Motýľ

Anjeli noci , 2010

Jajibloguje
28.12.2018 2 z 5

Keďže som nečítala prvé vydanie Anjelov noci, nemôžem povedať, či sa mi páčilo viac ako prvé (viacerí vravia, že sú v ňom menšie kozmetické zmeny). Ak by som ale knihu mala porovnať s novinkami z tohto roku, tak sa mi určite revydanie páčilo menej. Medzi touto a poslednou knihou je vidieť veľký progres, hoci ten cit pre písanie a štýl, ktorý v má v sebe Varáčková, je stále rovnaký. Aj keď sa mi Ema s Adamom páčili, za mňa je to menšie sklamanie.

Milostná zápletka bola super, ale pokojne by som uvítala menej akčnosti. Myslím, že zakázaná láska medzi študentkou a učiteľom je už samotnou dominantou príbehu. Ak by sa fantasy prvok neobjavil, je mi jasné, že Anjeli noci by nabrali iný smer, ale možno priaznivejší pre čitateľa, ktorý má už veľa toho načítaného.

Kniha by sa mohla páčiť čitateľkám, ktoré Varáčkovej tvorbu ešte nečítali alebo tým, ktorí si chcú doplniť zbierku. Pozor na mierne sklamanie u tých, ktorí vnímajú vysokú úroveň našej slovenskej obľúbenkyne. Ak môžem odporučiť, tento rok ma najviac dostala kniha Spolu to zvládneme.

parvitas
10.01.2017 3 z 5

Zaujímavý námet. O čom to je? Jednou vetou - o inkubusovi, slovenčinárovi, čo sa zamiluje do študentky, resp. ona do neho a ako to ďalej pokračuje... Do polovice je to podobné ako Mirkine staršie knihy - plno roztrasných rúk a pocitov a nádychov a podobne. Slovo ,,špatne" som našla len dvakrát, tak asi mala dobrú korektorku, alebo to písala na etapy. Nadávky žiadne, dokonca je tam aj výchovná (proti cigaretám a alkoholu). :) Druhá polovica je lepšia, akčnejšia. Zaujímavé ani nie je, ako sa Ema vyrovnávala s tým, čo zač vlastne Adam je a ako sa živí on a jeho príbuzní. (Podobnosť s Twilight možno len v hlavných postavách.) Zaujímavé je, že hoci sa ide zblázniť od strachu, keď sa jej niekto vyhráža, no po istej udalosti v Prahe, nemá ani len nočné mory?! Trochu lepšie, ale ešte stále sú tu rezervy.

Kniha Anjeli noci je v