Střela

Anita je zpátky v St. Louis a pokouší se žít normální život - což je tedy dost obtížné, když jste popravčí a kolem vás se motá snad každý nadpřirozený parchant světa. Ale někdy jsou ti parchanti vlastně fajn. Hlavně v posteli. Jenže pořád toho je hodně - a když nejste ve smrtelném nebezpečí, jsou tu společenské povinnosti, večírky, školní besídky. A to nemluvíme o situaci, kdy se všechno smrtelně nebezpečně pomíchá.

A tak Anita zjišťuje, že je vržena do víru událostí kolem tygrodlaků a záhadných Harlekýnů. Je třeba udělat ve městě pořádek. A když se ten pořádek týká kožoměnců, jer jasné, že bude třeba ukázat nejen holou kůži, ale i zuby. Láska je sice mocná čarodějka, ale i tak budou ulice St. louis brzy možná opět plné krve...

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341333/strela-INV-341333.jpg 3.422

Anita Blakeová, lovec upírů (19.)

Bullet (2010)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
Počet stran:392
Překlad:Dominika Moulíková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7557-072-7

Fizulka71

Ach, bože...tolik zbytečně popsaného papíru...nemělo by to bejt trestný? O čem to vůbec bylo? Už polikaté věřím, že se autorka zase rozeběhne tím správným směrem, a ono je to čím dál horší. Zase jsem se nechala napálit. Myslím, že jsem tímto dílem se sérií skončila. Upoutávka z dílu Hit List sice vypadá slibně, ale nějak už jí prostě nevěřím.

ppjarda

1. kniha L. H. Hamiltonové, kterou jsem dostal od manželky, dostala mně. Čtu dokumenty, detektivky, sci-fi, fantasy, historické romány ...., ale tenhle ujetě přesexovaný kousek blábolu mně skutečně dostal. Kdysi jsem zkusil přečíst Tolstého Vojnu a mír a tam jsem začal přeskakovat pasáže, ve kterých se rozepisoval o duši ruského vojáka. U Střely jsem listoval a hledal, kdy se začne něco dít, ale vpodstatě se nedočkal. Pro mne, vyhozené peníze za výplod možná dobré spisovatelky, kterou ale tímto odepisuji, vytahuji z knihovny Ferdu mravence, abych přišel na jiné myšlenky.

alzbeta4340

Tento díl není akční, vlastně je to popis mocenských her spojených se sexem. Postavy se v čase vyvíjejí. Největší skok udělal Richard a i Anita se mění, tím že přijímá to, co ji nemine.
Já jsem byla při čtení spokojená a těším se na další díl.

Turante

Opět skvělý příběh, líbilo se mi, že už se Anita tolik nelituje

Mark.

Autorka píše pro mne velmi čtivou formou, ale tentokrát ten děj nebyl valný. No vlastně ani nebyl. V knize se nic zásadního neodehrálo, jen do budoucna byl poskytnut náznak nějakého "bububu" co by mohlo být, takže vzniká představa, že autorka chystá pro své čtenáře něco velmi napínavého, temného a plného děje. To ovšem asi nebude v následují knize, protože ta ukázka z následující knihy - vyšetřování s Edwardem!!! Doufám, že mi to zase vynahradí těch pár ne zrovna dobrých dílů.
Kniha sice nebyla podle obvyklých Hamiltonových standardů, ale oproti jiným autorům se stále četla skvěle.

izfnp

Nuž, zbytočnejší diel aby jeden pohľadal :D (dobre, Micah bol zbytočnejší) Jedno dôležité zistenie na začiatku (Marmee Noir) a potom už len sex, kecy, pseudodepka, sex, sex a koniec. A pritom Hamilton mala vždy úžasný talent na písanie akcie a thrillerovo-kriminálneho aspektu príbehu. Neviem, či jej došli nápady, alebo ju urban fantasy erotika proste baví viac, ale ja ako čitateľ plačem. Anitu ako sériu mám stále rada a každý nový diel si dychtivo prečítam, a ani netvrdím, že ma čítanie nudí. Len sa mi cnie za tou sympatickou, zásadovou, rozhodnie nie superhrdinkou. Dobre, je to 19. diel, asi ťažko sa posúvať ďalej a zároveň nezväčšovať schopnosti hrdinky. Len mám pocit, že do akéhokoľvek srabu by sa Anita dostala, sexom by sa z neho dostala zas von, silnejšia, ako pred tým. Všetky problémy sa zrazu riešia metafyzicky + kde sa pominula práca šerifa či práca animátorky? Jedno pozorovanie videa z miesta činu v strede knihy to nespraví. A to ani nehovorím o tom, čo mi autorka robí s mužskými hrdinami, to je na zaplakanie. Dodatok v podobe úryvku z budúceho dielu mi zdvihol náladu, snáď už dôjde aj k niečomu inému, než len k erotike. Nehovoriac o tom, že už sa v tých Mefistofeloch, Narcisoch, Dominoch a neviem kom absolútne nevyznám :D

Modrý medvěd

Bohužel mám stejný pocit jako diskutující přede mnou. První knihy série jsou vážně dobré - napínavý děj okořeněný špetkou sexu. Postupně se ovšem děj z knih vytrácí a sexu je čím dál více. To co dříve knihu kořenilo a dělalo ji zábavnější, nyní nudí. Ve Střele navíc přidala již zmiňovanou "módní přehlídku" kde popisuje stále dokola, co má kdo na sobě, jakou má barvu vlasů před umytím a po umytí a jaké má kdo oči. Když dojde na to málo děje, je znát, že autorka stále umí dobře psát. Nicméně jakoby jí došly nápady a ona se snažila vycpat knihu vatou. To, co by byla napínavá povídka, možná i novela, je opravdu nudná kniha.

Alena_S
26.12.2017

No tak hrozné to nebylo. Asi to byl spíš slabší díl (Z množství ponechaných překlepů mám dojem, že s tím počítali už před vydáním. A jak už tu bylo napsáno, popisů oblečení je fakt už příliš), ale pro mě např. novela Micah (jejíž děj se dá shrnout do věty "jsi-tak-těsná") nasadila laťku hodně nízko. :D Doporučuji nevzdat to po tom zlobivém začátku, zlepší se to. Anita mě i párkrát překvapila. Jen ať už si dají pokoj se všemi těmi tygry, kdo se v tom má vyznat! :)

ŠárkaK
12.12.2017

Nemohla jsem se dočkat tohoto nového dílu, radovala jsem se, že je zase více stránek ke čtení, ale byla jsem zklamaná. Sex zepředu, zezadu, přede všemi, se všemi, muž s mužem, žena se ženou...to jde autorce skvěle, jen ten děj trochu pokulhává a konec mi přišel tak trochu useknutý. Neztrácím naději, na závěr knihy je upoutávka na další díl a vypadá dobře...

Bububilka
11.12.2017

Těšila jsem se na tuto knihu. Přečetla za 2 dny. A celkem zklamání. V podstatě je většina stánek o tom co má kdo na sobě a jaký má tvar obličeje. A samozřejmě důkladný popis erotických scén. Děj v podstatě žádný. Stačí si přečíst anotaci a to je celý děj. Zatím nejhorší z celé série.