Střela

Střela https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341333/bmid_strela-INV-341333.jpg 4 85 19

Anita je zpátky v St. Louis a pokouší se žít normální život - což je tedy dost obtížné, když jste popravčí a kolem vás se motá snad každý nadpřirozený parchant světa. Ale někdy jsou ti parchanti vlastně fajn. Hlavně v posteli. Jenže pořád toho je hodně - a když nejste ve smrtelném nebezpečí, jsou tu společenské povinnosti, večírky, školní besídky. A to nemluvíme o situaci, kdy se všechno smrtelně nebezpečně pomíchá. A tak Anita zjišťuje, že je vržena do víru událostí kolem tygrodlaků a záhadných Harlekýnů. Je třeba udělat ve městě pořádek. A když se ten pořádek týká kožoměnců, jer jasné, že bude třeba ukázat nejen holou kůži, ale i zuby. Láska je sice mocná čarodějka, ale i tak budou ulice St. louis brzy možná opět plné krve...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Epocha (ČR)

Bullet , 2010

Nikidree
14.11.2023 1 z 5

Tak tohle bylo šílené. Vůbec se nedivím, že série přestala táhnout a nakladatelství bylo nucené ji utnout.
Kniha má skoro 400 stránek a všechen děj se odehraje během dvou nanejvýš 3 dnů. Neuvěřitelné. A v podstatě se stane pouze jedna (hlavní) věc. Mikro detektivní zápletka je absolutně zbytečná, jen se autorce dle všeho hodila do krámu.
I když jsem to psala pod minulý díl, stále mě zajímá, co se vše s Anitou stane, co se jí povede vytvořit atp. Ale na druhou stranu mi nevadí, že další díly nejsou. Jsem z ní unavená. Už mě její milostný život a upevňování/získávání moci pomocí sexu nebaví.
Dávám 1* a to jen kvůli pár oblíbeným postavám a tomu, že se Richard choval tak, jak se choval.

Andynka
18.04.2023 odpad!

Šílený! Taková skvělá série to byla! A co se z toho stalo? Jenom příběh plný sexu. Žádná pořádná zápletka. Zvlášt v této knize jsem se nedočetla nic jiného než, že měla Anita pořád jen sex se všemi. Opravdu to byla kniha plná orgii... Velké zklamání, které mě přimělo k tomu, tuhle sérii prodat. Opravdu jsem smutná, co se z toho stalo.

Alca893
12.02.2022 3 z 5

Škoda. Tak jak píšou ostatní, tato kniha se "zvrhla" ještě více, než ty předchozí, sexu tam bylo mnohem víc a hromadnějšího. Ale i tak pro mě byla celkem čtivá, zajímalo mě, jak to dopadne... Jen ten sex to za mě hodně stáhl dolů, velké orgie, při nichž navíc probíhaly absurdní konverzace a Anita při tom přemýšlela nad věcmi, u kterých by žádný aspoň trošku normální člověk ten sex nebyl schopný mít...

x-lee-x
27.09.2019 5 z 5

A po krátkém odpočinku u knížky Flirt se autorka opět ponořila do tzv. her o uchvácení moci a opět to bylo náročné.
Anita stále objevuje svoje schopnosti a je tady pořád dost co ji dokáže překvapit a nejen ji, ale taky její blízké a zároveň i vládce jiných měst.
Takovou porci moci by nedokázal strávit jen tak někdo. A dokonce i Anita občas balancuje na hranici mezi tím jestli ovládne svoji moc a nebo moc ovládne ji.

EwelynDark
03.09.2019 5 z 5

Kde sa dá dohľadať prehlásenie, že Epocha už nebude vydávať túto sériu? To je dosť smutné, pretože skutočne veľa nechýba do Serpentine. I keď by to trvalo pre česko asi ďalších X rokov. Mne sa táto séria veľmi páči, niektoré diela sú slabšie ako iné, ale nie je to na škodu, keď sú niektoré zamerané na iné veci, ako je človek obvykle zvyknutý. Táto kniha má iný ráz a iný spád, ale nepríde mi to až tak rušivé. Možno preto, že som na túto autorku už skrz roky jednoducho zvyknutá.

Nel-ly
06.06.2019 2 z 5

Jako jo... od nějakýho pátýho dílu to šlo dolu a od desátého už jsem to četla v podstatě ze setrvačnosti, ale stejně mě naštvalo, že to Epocha nedotáhne až do konce. Tolik dílů zas nezbývalo a teď abych tu slátaninu četla anglicky, protože to prostě po těch letech dočíst už chci... ačkoliv nevěřím, že by se ještě mohlo stát cokoli, co by sérii zachránilo.
Je to těžké guilty pleasure, epizodní knihy, v nichž se vlastně nic neděje už poslední cca dva roky, ale mně se to vlastně čte stále dobře, takže mě zastavení vydávání docela zamrzelo. Mám ráda styl psaní, i překlady byly fajn, jen autorka působí, jakoby byla posledních pár let na drogách a díky tomu v jiném světě...

DdeK
30.04.2019

Nakladatelství Epocha tímto dílem ukončilo vydávání pokračování série Anita Blakeová, lovec upírů v ČR.

Janičta
06.02.2019 3 z 5

Zkraje jsem si říkala, že to bude fajn, vypadalo to celkem nadějně.
Na autorčiny sáhodlouhé popisy toho, co má kdo na sobě a jak vypadá když má na sobě něco jiného (což už je ale úplně mimo děj v knize), už si její čtenáři měli čas zvyknout a já to také nějak dávám - takže ok. Líbilo se mi, že Anita už se ve všem tom metafyzičnu netopí a netápe tak strašně jako dřív. V její hlavě je také větší ticho a tak jsou její myšlenkové pochody sepsány na méně stránkách - pořád je jich hodně, ale dá se to. Některé postavy (2-3) se hezky vyvinuly...možná spíš udělaly drobný posun, ale darovanému koni... Toliko k plusům.
A mínusy?
Autorce se to zase zvrhlo v orgie. Sice jsem si na ně musela počkat, ale od zhruba od půlky, už se zase nic jiného neděje, jen se střídají aktéři. U autorčiných knih mívám pocit, že se občas jakoby sekne v čase a její postavy nejí, nespí, nejsou unavené a ona si s nimi může dělat co chce po libovolně dlouhou dobu. Jasně jsou to nadpřirozené bytosti, ale udělat si postavy, které mají limity jen když to potřebuji, pak nejsou moc uvěřitelné.
A největší mínus je vlastně celý děj - protože vyznívá naprázdno.
Drobné spoilery!
Co se tam vlastně dělo? Objevil se nehmotný záporák, zaženeme ho sexem, tak udělá brajgl někde jinde. Potřebujeme víc moci, tak se k ní prosexujeme nesbíráme pár dalších lidí do postele...a tradááááá konec :D no jako vážně :D už asi nic jiného čekat nejde.

Je to paranormální romance (často až porno) a detektivku to vidělo leda z rychlíku a ještě bez brýlí, nemá tedy cenu se těšit na detektivní zápletku... i když v příštím díle se objeví Edward...to by se mi mohlo líbit :-)

Evka3814
10.10.2018 4 z 5

Kniha plná orgií,tentokrát se Anita rozjela:) se vším všudy. Škoda že nejsou další přeložené díly. Je to docela zábava číst

Fizulka71
27.04.2018 2 z 5

Ach, bože...tolik zbytečně popsaného papíru...nemělo by to bejt trestný? O čem to vůbec bylo? Už polikaté věřím, že se autorka zase rozeběhne tím správným směrem, a ono je to čím dál horší. Zase jsem se nechala napálit. Myslím, že jsem tímto dílem se sérií skončila. Upoutávka z dílu Hit List sice vypadá slibně, ale nějak už jí prostě nevěřím.

ppjarda
20.03.2018

1. kniha L. H. Hamiltonové, kterou jsem dostal od manželky, dostala mně. Čtu dokumenty, detektivky, sci-fi, fantasy, historické romány ...., ale tenhle ujetě přesexovaný kousek blábolu mně skutečně dostal. Kdysi jsem zkusil přečíst Tolstého Vojnu a mír a tam jsem začal přeskakovat pasáže, ve kterých se rozepisoval o duši ruského vojáka. U Střely jsem listoval a hledal, kdy se začne něco dít, ale vpodstatě se nedočkal. Pro mne, vyhozené peníze za výplod možná dobré spisovatelky, kterou ale tímto odepisuji, vytahuji z knihovny Ferdu mravence, abych přišel na jiné myšlenky.

alzbeta4340
15.03.2018 5 z 5

Tento díl není akční, vlastně je to popis mocenských her spojených se sexem. Postavy se v čase vyvíjejí. Největší skok udělal Richard a i Anita se mění, tím že přijímá to, co ji nemine.
Já jsem byla při čtení spokojená a těším se na další díl.

Turante
10.03.2018 4 z 5

Opět skvělý příběh, líbilo se mi, že už se Anita tolik nelituje

Mark.
09.02.2018 4 z 5

Autorka píše pro mne velmi čtivou formou, ale tentokrát ten děj nebyl valný. No vlastně ani nebyl. V knize se nic zásadního neodehrálo, jen do budoucna byl poskytnut náznak nějakého "bububu" co by mohlo být, takže vzniká představa, že autorka chystá pro své čtenáře něco velmi napínavého, temného a plného děje. To ovšem asi nebude v následují knize, protože ta ukázka z následující knihy - vyšetřování s Edwardem!!! Doufám, že mi to zase vynahradí těch pár ne zrovna dobrých dílů.
Kniha sice nebyla podle obvyklých Hamiltonových standardů, ale oproti jiným autorům se stále četla skvěle.

izfnp
30.01.2018 3 z 5

Nuž, zbytočnejší diel aby jeden pohľadal :D (dobre, Micah bol zbytočnejší) Jedno dôležité zistenie na začiatku (Marmee Noir) a potom už len sex, kecy, pseudodepka, sex, sex a koniec. A pritom Hamilton mala vždy úžasný talent na písanie akcie a thrillerovo-kriminálneho aspektu príbehu. Neviem, či jej došli nápady, alebo ju urban fantasy erotika proste baví viac, ale ja ako čitateľ plačem. Anitu ako sériu mám stále rada a každý nový diel si dychtivo prečítam, a ani netvrdím, že ma čítanie nudí. Len sa mi cnie za tou sympatickou, zásadovou, rozhodnie nie superhrdinkou. Dobre, je to 19. diel, asi ťažko sa posúvať ďalej a zároveň nezväčšovať schopnosti hrdinky. Len mám pocit, že do akéhokoľvek srabu by sa Anita dostala, sexom by sa z neho dostala zas von, silnejšia ako pred tým. Všetky problémy sa zrazu riešia metafyzicky + kde sa pominula práca šerifa či práca animátorky? Jedno pozorovanie videa z miesta činu v strede knihy to nespraví. A to ani nehovorím o tom, čo mi autorka robí s mužskými hrdinami, to je na zaplakanie. Dodatok v podobe úryvku z budúceho dielu mi zdvihol náladu, snáď už dôjde aj k niečomu inému, než len k erotike. Nehovoriac o tom, že už sa v tých Mefistofeloch, Narcisoch, Dominoch a neviem kom absolútne nevyznám :D

Modrý medvěd
24.01.2018 2 z 5

Bohužel mám stejný pocit jako diskutující přede mnou. První knihy série jsou vážně dobré - napínavý děj okořeněný špetkou sexu. Postupně se ovšem děj z knih vytrácí a sexu je čím dál více. To co dříve knihu kořenilo a dělalo ji zábavnější, nyní nudí. Ve Střele navíc přidala již zmiňovanou "módní přehlídku" kde popisuje stále dokola, co má kdo na sobě, jakou má barvu vlasů před umytím a po umytí a jaké má kdo oči. Když dojde na to málo děje, je znát, že autorka stále umí dobře psát. Nicméně jakoby jí došly nápady a ona se snažila vycpat knihu vatou. To, co by byla napínavá povídka, možná i novela, je opravdu nudná kniha.

Alena_S
26.12.2017 3 z 5

No tak hrozné to nebylo. Asi to byl spíš slabší díl (Z množství ponechaných překlepů mám dojem, že s tím počítali už před vydáním. A jak už tu bylo napsáno, popisů oblečení je fakt už příliš), ale pro mě např. novela Micah (jejíž děj se dá shrnout do věty "jsi-tak-těsná") nasadila laťku hodně nízko. :D Doporučuji nevzdat to po tom zlobivém začátku, zlepší se to. Anita mě i párkrát překvapila. Jen ať už si dají pokoj se všemi těmi tygry, kdo se v tom má vyznat! :)

ŠárkaK
12.12.2017 2 z 5

Nemohla jsem se dočkat tohoto nového dílu, radovala jsem se, že je zase více stránek ke čtení, ale byla jsem zklamaná. Sex zepředu, zezadu, přede všemi, se všemi, muž s mužem, žena se ženou...to jde autorce skvěle, jen ten děj trochu pokulhává a konec mi přišel tak trochu useknutý. Neztrácím naději, na závěr knihy je upoutávka na další díl a vypadá dobře...

Bububilka
11.12.2017 1 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu. Přečetla za 2 dny. A celkem zklamání. V podstatě je většina stánek o tom co má kdo na sobě a jaký má tvar obličeje. A samozřejmě důkladný popis erotických scén. Děj v podstatě žádný. Stačí si přečíst anotaci a to je celý děj. Zatím nejhorší z celé série.