Smrtící tanec

Smrtící tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28572/bmid_smrtici-tanec-KEb-28572.jpg 4 431 35

Mrtví ji poslouchají na slovo a nemrtví z ní mají strach. Anita Blakeová, nekromantka a lovkyně upírů, však žije dvojí život – i ten milostný! Má poměr s upířím Pánem města i s vlkodlakem. Teď však po ní někdo jde. Na její hlavu je vypsaná odměna, a tak musí život svěřit do rukou spolehlivých přátel. Navíc je nucena k něčemu, o čem se jí předtím ani nesnilo: musí se rozhodnout mezi svými nápadníky. ( zdroj: tridistri.cz )... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Killing Dance , 1997

Liina
25.01.2024 1 z 5

Tak nějak už se zdá příběhvyčerpaný, takže se ho autorka pouší nadstavit řánou porcí romatických a scén a erotiky. Už je pryč veškerý šmrnc a zůstává to už jen takové ulepené...

laura
12.06.2023 5 z 5

Strach vás udrží naživu. Netečnost ne.

Mrtví ji poslouchají na slovo a nemrtví z ní mají strach. Anita, lovkyně upírů, se v tomto díle sama stává lovnou zvěří. Někdo si přeje její smrt. A přeje si ji rychle. Nastává boj s časem i nájemnými zabijáky.

Ve chvílích veliké nouze často saháme ke schopnostem, které přesahují ty běžné...

Děj plný zvratů, krve (jak jinak), násilí i zvrácenosti. Sex, láska, chtíč i smrt. Nebezpečí číhající na každém rohu (či stránce). Lži, faleš i zrada. Když nemůžeme věřit ani sami sobě, komu tedy? Anita někdy pochybuje o všem. O lásce, o sobě, o tom, co dělá - a proč. Bojuje proti stvůrám - ale co když je sama jedna z nich?

Víra je jeden z nejdůležitějších aspektů magie...

Můj oblíbený díl. Napínavé, čtivé, vtipné i maličko romantické. Anita, i přes všechnu tvrdost, je přece jen žena. A každá žena jednou podlehne svodům lásky. Vlkodlak - nebo upír? Živý nebo mrtvý?

Vášeň vyhasne snadno, ale láska ne. Opravdová láska je bestie, která se nedá jenom tak zabít...

Láska má mnoho tváří. A často bolí. Na začátku byli tři. Na konci už jsou jen dva...

Skvělé!

denniys
28.02.2023 3 z 5

Tak jsem přečetla další díl - už zase.. nechápu proč... ale tentokrát jsem se konečně dočkala posunu mezi Anitou a Jean-Claudem, hurá.. a to mi doufám už konečně stačilo, protože mě to vlastně jinak vůbec nebaví.

Pain
07.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Raději spoiler - nevím, zda někde nebudu prozrazovat děj.
Nejsem si jista, zda vydržím a dočtu dostupné díly této série (mám dojem, že je jich více). Tak nějak Anitě nemohu přijít na chuť. Jasně, nestvůry tu byly odjakživa (tak nějak to chápu já), k jejich odhalení asi nevedly nějaké události. Tak bych čekala, že budou mít úřady vybavení, znalosti apod. co se nestvůr týká (i když byla kniha napsaná na konci devadesátých let minulého století). Občas se mi zdá, jako kdyby došlo k velkému třesku a jejda, máme tu upíry, vlkodlaky apod. a teď musíme zjistit, co s nimi.
Záležitosti smečky, její fungování a hierarchie - to se mi zdá nějaké zmatené a těžko pochopitelné.
Stejně tak nerozumím tomu, že upíří nosí oblečení dle módy ze sedmnáctého století, ale vesele podnikají a využívají technologie aktuálního století.
Richard se mi zdá, že by byl horký kandidát na stříbrnou kulku. Asi opravdu pacifisty nemám ráda. :) Prostě vůdčí typ a osoba, která nepřijme samu sebe a je proti zabíjení v prostřední, tak jak je vylíčeno, by z mého úhlu pohledu nemohla fungovat. Navíc ji prohlásí za svoji družku a pak ji nechá J.-C.?
Anita má být tvrďačka, ale nemohu jí to věřit. Stejně tak chce sex až po svatbě a skočí do postele s J.-C.? A co víc, milej Ríša pokrčí rameny a odejde.
Ale dokáži si představit, že by jim triumvirát mohl fungovat. ;-)
Nejsympatičtější mi přijde Edward. Mohl by mít více prostoru.
Ve čtení zatím budu pokračovat. Mám chuť na opravdové oddechovky.

Nikidree
14.08.2022 3 z 5

Tento díl mě poměrně zaujal, protože tentokrát na Anitu byla doslova vypsaná odměna. A tak bylo fajn sledovat, jak se s tím vypořádá. Ostatně i další události byly velmi zajímavé.
Osobně bych v nějakém díle ráda viděla víc Edwarda. Naprosto mě fascinuje a ráda bych, aby tam měl víc prostoru a ne jen když se "hodí do krámu". Byť mám pocit, že přímo za tímto účelem ho autorka vytvořila, takže mám asi smůlu.
Co se týče Jean-Clauda a Richarda, na obou je něco, díky čemuž je mám ráda. Problém je však Anita, která mi spoustu situací s nimi naprosto zkazí. Ano, stále mám problém se přes Anitu přenést, ačkoliv ona je základ celé série (smutné, já vím..).
Vadí mi její chování, kdy ona může všechno a pro nikoho se nezmění a zároveň druzí se mají změnit/přizpůsobit/..., pokud s ní chtějí zůstat.
I přesto jsem zvědavá na další díly. Zajímá mě, jak se její život bude dál vyvíjet, zda rozvine a zlepší své schopnosti, zda se to zlepší s Richardem a tak dále.

kaffa
21.03.2022 5 z 5

(SPOILER) chtěla sem tuhle knihu vyzdvihnout do nebes, protože mě donutila číst do 3. hodiny ranní, ale to s richardem - jako vážně? takhle to rozhodně nesmí dopadnout! doufám, že se to v dalším díle dá do pořádku :-D skoro sem nutně chtěla bežet číst další díl, ale já to vydržím :-D (proč se teď cítím, jakoby mi bylo zase krásných naivních 15 :-D hned si odpovím, protože laurel to se mnou prostě umí :-P)

Charmedka
21.06.2020 5 z 5

Kdo očekává zase spousty krve a akce, tak bude zklamaný. Zrovna v tomto díle ho moc nenajdete, ale přesto neztrácí na kvalitě a to i přes celkem snadné rozuzlení situace.

Anita řeší případ upíra, kterému se podivně rozpadá tělo. Upír je přesvědčen, že zrovna Anita mu může pomoci. Sice je schopná, ale tohle už je moc velké sousto. Je možné, že nespokojený upír se mstí?

Na Anitu je vypsána odměna a její jediné štěstí je, že zakázku nepřijal lovec odměn, ale zároveň její kamarád Edward (známe z předchozích dílů). Nebezpečí se ale skrývá za každým rohem a i přes tuto hrozbu, hrozbu smrti se Anita odmítá schovat na bezpečné místo.

havrmoni
05.03.2020 3 z 5

No a už je to tady, erotické jiskření. Ne, že by mi vadilo, ale tady to bylo leckdy zbytečné na úkor děje. Richarda jsem si oblíbila a měla jsem autorce za zlé, co s ním provedla. Alfa samec a pacifista?? A to ty proměny musela udělat tak nechutný?? Je jasný, že celou dobu vše jasně směřovalo k upírům a J.C. Anita je hlavní postava, ale je mi dost nesympatická. Bohužel jsem zvědavá ženská a tam se zase pustím do dalšího dílu.

hanpari
22.01.2020 2 z 5

Začátek konce. Zde někde končí Anita nadpřirozená detektivka a začíná nadpřirozené porno. Pokud máte dojem, že je se sérií něco špatně, pak vězte, že kromě dílu s názvem Obsidiánový motýl, kde zaplaťpánbůh chybí Anitin harém, nemůžete čekat nic než utrpení a skřípění zubů. Těch svých!

Ailee
21.08.2019 4 z 5

Trošku zmatené, jak se Anita zmítala v tom, koho vlastně chce. Je zajímavé, že kniha nenudí, i když se toho vlastně v celku zas tolik neděje.

Shaki
28.01.2019 5 z 5

Tento díl je plný zvratů. Takže než jsem se nadála, byl konec. Asi za to mohl i fakt, že tu bylo dostatečné množství Richarda a Jean-Clauda.

Garfield5
12.12.2018

Zdravím, čítam sériu kníh o Anite Blakeovej a pri tejto som sa zasekol. Neviem ju totiž nikde kúpiť. Viete mi niekto poradiť kde by sa ešte dala zohnať táto časť? Resp. je tu niekto kto by mi ju predal. Ďakujem

Adriana21
25.10.2018 4 z 5

Další velice zajímavý díl. Zatím jsem rozhodně team Jean-Claude :) Na Richardovi mi vadilo, že pořád věřil v to, že každý se může napravit a že vše se dá řešit domluvou. To ovšem ve světě ve kterém žije neplatí.

JointlieKat94
16.10.2018 5 z 5

Nervózní... kdo, já? :D

JointlieKat94
16.10.2018 5 z 5

Ježíšikriste! Tento díl se mi zatím líbil úplně nejvíc. Všechny teda miluju, ale tenhle.. no, možná to bylo díky scénce s Jean-Claudem. Nebo taky ne. :) každopádně, jsem nadšená Anitiným výběrem partnera. Richarda jsem měla ráda, ale v tomto díle byl na mne až moc vlezlej, žárlivej a tropil zbytečný stresy. JC má další velké plus. :) vrhám se na další díl, stále je tu moc nových věcí, co potřebuji vědět. :)

Evka3814
30.07.2018 4 z 5

Opět super díl,čtou se sami. Konečně to Anita rozsekla a vybrala si i když mě výběr nepřekvapil:),ale jsem zvědavá na další vývoj

Laf
13.04.2018 5 z 5

Každá kniha v této sérii je zatím lepší než ta předešlá. Spousta akce, zvratů a neustále něčeho nového, co mě nutí sáhnout po další knize a dozvědět se více. Doporučuji :)

Raven11
13.02.2017 4 z 5

Pěkný díl. Líbí se mi scény mezi vlkodlaky, i když samotného ulfrica Richarda moc nemusím, tudíž schvaluji Anitin výběr partnera :) Chybělo mi nějaké to policejní vyšetřování, tak doufám, že v příštím díle to bude vynahrazeno. Nebavily mě takové ty popisy energie triumvirátu, to jsem tak rychle proletěla očima, že doteď pořádně nevím, o co šlo :D Nejvíc mě bavily části s Edwardem, který je mou oblíbenou postavou a doufám, že v Anitině story ještě dlouho vydrží :)

Sarfias
06.02.2017 5 z 5

Pozor - komentář bude obsahovat spoily.
Tenhle díl byla naprostá bomba. Je pravda, že začátek mě tak trochu nudil a nebýt roztékajícího se upíra, asi bych tu knihu četla fakt dlouho. Dost jsem otočila ale v momentě, kdy Anita dostala, alespoň dle mého názoru, konečně rozum! Nijak jsem nesympatizovala s Richardem, přesto mi ho teď bylo i trochu líto. Je to přeci jen hodný vlkodlak, i když na můj vkus trochu panovačný a vlezlý a právě to, že se to snaží vždy tak nějak zamést pod koberec, na něm nemám ráda. Jean Claude je sice grázlík, ale alespoň se tím netají!
I když nemám ráda milostné trojúhelníky a u podobných knih většinou trpím, tady mi tento triumvirát celkem sedí. Jen mi je trochu líto i Jean Claude, vzhledem k tomu, že si chudák prostě tu Anitu asi jen tak sám o sobě nenechá. Prý je tento díl poslední, kdy byla Anita za slušňačku. Tak to jsem zvědavá, kam to celé povede dál (a koho ještě nakonec Anita pozve do "klubu").

evik.sv
15.11.2016 4 z 5

Anita si konečně vybrala myslím , že velmi dobře...:)Ale snad v budoucnu zahodí svou stydlivost a nerozhodnost a konečně budou s Richardem a Jean-Claudem tvořit tu pravou trojku.:)

upíři nebezpečí kožoměnci

Laurell K. Hamilton