Provinilé slasti

Provinilé slasti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5063/bmid_provinile-slasti-dRm-5063.png 4 683 97

První kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové. Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů? Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne? Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti? A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri?... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

Guilty Pleasures , 1993

Adriana21
11.09.2017 4 z 5

Strašně dlouho jsem se odhodlávala začít číst tuhle sérii, sama ani nevím proč, ale jsem strašně ráda, že jsem se do toho nakonec pustila. Parádní série, hlavní hrdinka se mi líbí v tom, že přizná i to, že se bojí, není to taková ta nereálná "superhrdinka"
Prostě super.
Jen ten obal u prvního vydání je katastrofa, ještě, že je druhé vydání s novou a moc hezkou obálkou.

Aríka
06.07.2017 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodně, protože moji Upíři z Chicaga neměli vydaný sedmý díl. tato kniha je směsí hororu, romantiky, sci-fi a fantasy a všeho dalšího, prostě na to, co si vzpomenete, to tam je. Styl psaní je úžasný a to myslím vážně, protože málo se mi stává u fantasy knížek, že při čtení mě příběh připadá reálný. Zamilovala jsem si Jeana- Cladea a hlavně jeho průpovídky ve francouzštině (francouzštinu mám jako druhý jazyk). Anita, co k ní říct? Prostě a jednuše dokonale vymyšlená postava.

Tabby
23.06.2017 5 z 5

Moje prvotina od této autorky a musím říci, že si mě autorka získala. Na to kolik jsem už četla podobných témat a jak to občas bývá už otřepané, je to originálně napsaná a vymyšlená kniha, od prostředí až po aktéry v knize.
Ze začátku jsem se musela trošku zorientovat, ale hned jsem se začetla.
Moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka není drsňačka nebo uplakaná nána, ale je ta která při každé příležitosti nosí zbraň a zároveň sbírá tučňáky a ten její dokonalý humor. :)
Moc se těším na další díl, a doufám že mě autorka nezklame.

LiLLu
04.02.2017 3 z 5

Mno, do pulky jsem se vubec nemohla začíst a naladit na autorky vlnu. Nebylo to takový když jsem se začetla do Briggsový nebo do Jonesový nebo do Wardový..."něco" tomu prostě chybělo, asi to správný napětí, humor...U některých knih jakoby ty postavy jsou semnou i když nečtu, tady se to nekonalo...mozná v příštím díle? uvidíme...

vivalamuff
18.01.2017

Provinilé slasti. Velmi nostalgická vzpomínka ještě na dobu, kdy byla Anita Blake normální. Ne teď vážně :-) Do zhruba 6-7 dílu to mělo spád, bylo to zábavné a pravda... taky pro otrlejší povahy - série patří pod žánr hororu. Každopádně, co mě fakt mrzí, je, kam se to celé ubralo, respektivě stále ještě ubírá. Anita se zhruba od 8 dílu změnila a dějí se s ní zvláštní věci. Hlavně se z ní stala - jak to jen slušně říct - dívka lehkých mravů.
Začátek série 5*
Od 8 dílu klesající tendence. Poslední vyšlé díly bych označila snad i za odpad.

Raven11
16.01.2017 5 z 5

Čtivá a chytlavá knížka. Anita - sarkastická, vtipná a statečná, žádná křehká kopretinka. Upíři jsou dneska v každé druhé knížce, ale stvoření jako oživovatelé, ghúlové či krysodlaci, vážně krysodlaci! jsou originálnějšího rázu. V tomto světě každé stvoření má své místo a i hlavní hrdinka může dostat na čumák. Líbil se mi Edward, který je možná trošku sociopat, ale jeho nadšení pro věc musíme docenit. Uvažuji o okamžitém začtení se do dalšího dílu a pořízení vlastní sbírky tučňáků ;)

evik.sv
04.11.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila , těším se na přečtení dalších dílů...:)

Aríka
30.10.2016 5 z 5

Čekala jsem oddychovku, ale tato kniha to rozhodně není. Začetla jsem se, přečetla, nemám slov a beru další díl. Rozhodně doporučuji.

Sarfias
26.10.2016 5 z 5

Poslechla jsem několik lidí, kteří mi tuto sérii doporučovali a půjčila jsem si první díl. Jsem z něj více, než nadšená.
Anita je tak trochu cynik, ale přitom celkem obyčejná holka, se kterou se mnozí lidé rychle dovedou sžít. Kniha je velice čtivá, příběhová linie nenaštve, naopak bych řekla že mile překvapí. Není to sice nic nového pod sluncem, ale konečně člověk potká upíry coby krev sající bestie, ne třpytivé teenagery. Velmi se mi v této knize líbí pojetí církve, upírů a podobných potvor. Líbí se mi, jak se na pozadí rýsuje situace, jak se s tím lidé vypořádávají.
Trochu mi chybí ale minulost - jak to vypuklo? Jak se to stalo, kde se všichni vzali?
Třeba se to ale dozvím v dalších knihách :-)
Za mě rozhodně doporučuji všem fantasy nadšencům!

Jananaj
07.10.2016 5 z 5

Celkově dobrá série. Autorka vypráví strhujícím způsobem. Je to pravda pro o trochu ostřejší dámy 18+, ale myslím, že aspoň u nás nemá v žánru konkurenci. A komu se nelíbí, kam Anita pokračuje, může předeslat třeba na kojotku Mercedes. Ale jsem ráda, že mně to nevadí, protože nic takového ke čtení bych už asi nenašla :-)

Fizulka71
01.08.2016 4 z 5

Na to, kdy byla kniha napsaná, je to velmi dobré. Když jsem ji dostala před pár lety do ruky, při některých vypjatých scénách jsem si říkala, proč krucinál ta Anita nepoužije mobil! A pak mi došlo, že v té době byl mobil ještě hudbou budoucnosti. Viva la pager :-) kdo miluje paranormální romanci mírně říznutou kriminálkou, přijde si na své. Já četla uz třikrát a asi se zase vrátím.

SoniaShadow
09.07.2016 5 z 5

Chytlavě napsaná s dobrou detektivní zápletkou. Postava Anity mě překvapila, ale mile a dost jsem si ji oblíbila :) Další postavy byly také dobře vytvořené. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s Jean-Claudem :) A prostředí, ve kterém je příběh umístěn, se mi také zamlouvá.

Pasadenka
01.05.2016 4 z 5

První knížka o odvážné, 160 cm vysoké vykonavatelce upířích poprav, odbornice na nadpřirozeno a oživovatelce mrtvých. Pěkný, malinko detektivní příběh s mnoha pokračováními, díky nimž se může hlavní hrdinka pozvolna vyvíjet a odrývat tajemství své výjimečnosti. Knížka dobrá. Autorka umí psát. Není to poklad, ale ani žádný škvár. Když se počet knížek blíží k dvacítce, je dost času na to připravovat čtenářům nejrůznější perličky. :)

Devil-Ivet
13.03.2016 4 z 5

Provinilé slasti jsem poprvé četla někdy před 8 lety a tenkrát to bylo něco úžasného. Něco pro mně nového, drsného a neočekávaného. Teď, v porovnání s ostatními díly, už to není tak dobré, ale pořád mám tento díl ráda. Je krvelačný, vtipný, čtivý, napínavý... Prostě Anita, jak ji znám a jak ji mám ráda :)

Valentine
05.10.2015 3 z 5

Knížka mě docela bavila, byla čtivá a příjemně napsaná, ale další díly už k životu nepotřebuju. V podstatě nic mi to nedalo :)

Julinka679
16.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Naprosto skvěle napsaná! Miluju Anitu Blake! :D Je malá, mladá, vtipná a je to Popravčí... co víc si přát k dokonalé hlavní hrdince?! :-) Teď prostě musím přečíst i ostatní díly! Jsem napjatá jak struna co se zase stane! :-) :D

Nemůžu se nepodělit o mou oblíbenou část, kde Anita recituje. Mám pocit, že autorka zvládla do knihy dát vše... i "nedělní" chvíli poezie :D "Jen rač vstoupit do mých komnat, pravil pavouk mouše" - "Ach ne, ne, to ne, to nesmíš po mně chtít, kdo po schodech zde vystoupal, už nevrátil se víc."

lucka8081
06.09.2015

Ahoj, premyslim, ze si tuto serii prectu, ale napred bych se chtela zeptat tech, ktery serii uz cetli, jestli je kniha aspon trochu romanticka. Dekuju :-)

muchomurka
06.08.2015 4 z 5

Kdysi dávno mi sestra tuhle knížku doporučila a já se k ní konečně pročetla. A měla pravdu, když mi říkala, že je to fakt dobrá knížka. Líbil se mi příběh i postavy, miluju typ humoru, který měla Anita Blake. Sice některé situace mi přišly bezvýchodné, nemám ráda, když to vypadá, že hlavní hrdinka nemá vůbec žádnou výhodu proti protivníkovi. Ale vzhledem k tomu, že jsou další díly, tušila jsem, že to zvládne :-D A také mi občas přišlo, jak kdybych měla už mít přečtenou nějaku knihu před touto, občas jsem si připadala, že jsem vhozená do děje a vůbec netuším, k čemu se vyjadřoval či na co odkazoval.
A Nicholaos mě neskutečně štvala, jsem ráda, že jí Anita ten její úsměv smázla!

*Pájuše*
27.07.2015 3 z 5

Ke světu Anity Blakeové jsem přičichla na druhém stupni základní školy. Byla to moje první kniha, která mě uvedla do světa urban fantasy a hororu. Neskutečně mě to bavilo. Čtení těch knih byl naprostý požitek, ač jsem někdy měla problémy s usnutím. Po dlouhé době jsem si řekla, že je čas vrátit se ke starým dobrým kořenům... Bohužel, nedovedete si představit moje rozčarování, když jsem s jistým zklamáním zjistila, že se mi kniha nelíbí tak, jak se mi líbila v mých "nácti" letech! :-(
Kniha teď pro mě měla úplně jinou příchuť. Předtím jsem z ní byla unesená a musela jsem okamžitě přečíst další díl. Teď si říkám, co mě na té knize tak zaujalo, že jsem to vydržela až do 11. dílu? Svým způsobem byla pro mě... nemůžu uvěřit, že to řeknu, ale nudná! Spoustu věcí jsem zapomněla, nicméně to napětí, kdy knihu nemůžete odložit a čekáte, co dalšího osud nadělí hlavní hrdince, přetrval. Další plus je opravdu, opravdu drsný humor. Suchý, sarkastický, dobrý černý humor. Takže jak říká Anita - pár bodíku k dobru přeci jen kniha má. ;-)

Anape
19.05.2015 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, protože fantasy je můj oblíbený žánr, ale bylo to pro mě sklamání. Nemastné neslané.. Hlavní hrdinka mi spíš lezla na nervy. Musela jsem se nutit, abych to dočetla do konce, pořád jsem totiž doufala, že mě nakonec překvapí a začne bavit. Ale nic. Holt si s touto sérií nejsme souzené.