Provinilé slasti

Provinilé slasti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117135/provinile-slasti-117135.jpg 4 683 97

Nové vydání prvního dílu světoznámé série balancující na pomezí městské fantasy a erotické paranormální romance. „Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ Ve světě, kde jsou upíři, zombie a vlkodlaci uznáváni za plnoprávné občany Spojených států, působí Anita Blakeová jako „oživovatelka“: v popisu práce má na žádost truchlících pozůstalých povolávat z hrobu mrtvé. Ale Anita má zároveň pověst obávané lovkyně upířích zločinců a často asistuje při vyšetřování zločinů, na které jsou konvenční postupy policie krátké. Když však přiláká pozornost upířích vládců svého domovského města St. Louis, hrozí, že bude odhaleno její tajemství – zdroj Anitiny neobyčejné síly a moci.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Epocha (ČR)

Guilty Pleasures , 1993

michimuller
michimuller
11.05.2015 3 z 5

Moderní žánr upírovské tématiky, uchopený tak trošku jinak, moderně a určený zřejmě pro náctileté....Není to žádný velký průser, ale ani mě to nenadchlo. Dám autorce šanci v dalším pokračování. Nejvíce sympatičtí mi byli plyšoví tučňáci. Hezké, milé, mazlivé...proč ne?

minimonisek
minimonisek
17.04.2015 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale nemohla jsem se do ní nějak začíst. Povedlo se mi to pořádně až ke konci. Čekala jsem trochu něco jiného.

Eyghon
Eyghon
04.04.2015 3 z 5

Průměrná detektivka s upíry, chtělo to trochu více akce. Ale v rámci žánru celkem ujde.

jitka7
jitka7
28.03.2015 5 z 5

Anita je prostě moje oblíbené čtení... první díl jsem doslova hltala, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Připadala jsem si jako závislák. Zajímavé téma, nikdy jsem si nemyslela, že by mě tohle mohlo bavit, ale příběh mě úplně pohltil.

Selket
Selket
12.03.2015 3 z 5

Je fakt, že v mém srdci má nesmazatelné první místo Mercy, ovšem Anita je trochu jiná kapitolka a po dlouhé době si myslím, že jsem konečně objevila upíří sérii, kterou chci číst dál. Jako detektivka se moc nevytáhla, závěr mi přišel trochu utnutý, ale atmosféra mě uhranula.

ElisR1
ElisR1
06.03.2015 3 z 5

Po tolika skvělých recenzích jsem čekala mnohem víc. Byl to takový průměr... a Anitu jsem čekala mnohem drsnější, než jaká byla. Snad se dočkám v dalších dílech.

macekd
macekd
09.01.2015 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii, tato první kniha patří jednoznačně k nejlepším z Anity. Od šestého dílu má ale dle mého kvalita klesající tendenci.

Laf
Laf
29.12.2014 4 z 5

Poprvé, když jsem tuto knihu četla, tak mě to moc nebavilo. Přečetla jsem si ji podruhé a zalíbilo se mi to mnohem víc. Asi to sedlo do nálady :) Už se těším na pokračování. Přeci jen nejde si Anitu neoblíbit :)

Betnka81
Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Tato knížka je naprosto skvělá a nemám k ní co dodat prostě SUPER :D

NicaCola
NicaCola
08.08.2014 4 z 5

Jelikož jsem už dlouho nečetla knihu o upírech, vlkodlacích, zombie a podobných "stvůrách", tak mě kniha mile překvapila a už se těším na další díl! :)

pobijecmuch
pobijecmuch
23.05.2014 odpad!

Slabé, slabé, moc slabé! Další šílenost pro adolescentní dívky. To je už lepší Mercedes Thompson ve které je přece jen trochu děje.

Lenytka
Lenytka
16.02.2014 5 z 5

Knihu jsem četla a vím, že je to kniha, která bude mít v knihovně i v srdci opravdu čestné místo. Anitu a ostatní hrdiny miluji, žiji s nimi jejich příběh a o tom kniha je, odpoutat se od reality a na chvilku žít život hrdiny.

Kituna
Kituna
24.10.2013 3 z 5

knihu jsem nedočetla tato série me taky moc nezaujala ..

Iworri
Iworri
06.10.2013 2 z 5

Už po několikáté vracím zpět nedočtené.. Tahle série mi jednoduše zřejmě není souzená.

IvcaK98
IvcaK98
20.09.2013 4 z 5

Ne že by knížka byla špatná, rozhodně mě chytla a pustila jsem se i do dalších dílů. Narozdíl od těch co tvrdí, že se autorka díl od dílu zlepšuje, mě další díly nudily víc a víc. Provinilé slasti ale jsou na takových 70-75 % :)

Pakuna
Pakuna
11.09.2013 2 z 5

O sérii knih s Anitou Blakeovou jsem slyšela hodně, ale první kniha bylo pro mě zklamáním.

xxiixxi
xxiixxi
09.09.2013 5 z 5

Tak po přečtení vím jistě, že jsem objevila další zajímavou sérii. Občas jsem sice trochu tápala, kdo vlastně ovládá koho a jak to ve světě Anity vlastně funguje, ale to patří k prvnímu dílu. Na hrdince se mi líbilo asi vše, i její sbírka tučňáků. Celou dobu jsem podvědomě čekala na nějaký románek, ale i bez toho to bylo OK, možná to celé bylo dokonce více uvěřitelnější, než kdyby na desáté stránce skončila s někým v posteli :-)

Yanna0
Yanna0
06.08.2013 odpad!

Kniha se mi nelíbila. Děj mě absolutně nenadchl.

Andy105
Andy105
25.07.2013 5 z 5

Nestačí mi hvězdičky, abych knihu ohodnotila natolik, nakolik si zaslouží. Velice poutavé čtení, které čtenáře nepustí - dokud nedočte. :)

Desire_Lydon
Desire_Lydon
05.07.2013 5 z 5

Z téhle knihy jsem opravdu nadšená ;) Vůbec jsem nečekala, že mě bude tak bavit. Konečně pořádní upíři, žádní Edwardové... tedy myslím ty ze Stmívání, ne toho zabijáka, který se vyskytoval v knize :D Anita mi přišla naprosto v pohodě a má bazvadné hlášky. Sice byla občas vystrašená, ale kdo by nebyl, že? Těším se, až si přečtu další díly :)