Kavárna šílenců

Kavárna šílenců https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5066/bmid_kavarna-silencu-MGb-5066.jpg 4 502 37

Čtvrtá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, „Kdo je tu vlastně netvor?"... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Triton

The Lunatic Cafe , 1996

Liina
25.01.2024 3 z 5

Tak nějak mám dojem, že v předchozcíh, zábavných dílech se vyčerpala autorčina invence a schopnost udržet příběhu švih. Děj se začíná přelamovat do telenovely a do popředí se dostává romantika, vztahové problémy a bohužel i pasáže téměř erotického charakteru. Tohle všechno příběhu vůbec neprospívá a tak nějak totálně snižuje zábavnost a přitažlivost série, která pomalu, ale obávám se, že zcela jistě, směřuje do kategorie červené knihovny.

laura
05.06.2023 5 z 5

Existuje víc způsobů, jak se stát netvorem, než si většina lidí uvědomuje...

Autorka nám předkládá další příběh plný krve, násilí, krutosti i jisté zvrácenosti. Anita se stává součástí světa lykantropů, jejich pokřivených charakterů i pevných zákonů, hierarchie a neustálých bojů o moc ve smečkách. Pokud si myslíte, že už vás nic nemůže překvapit, zřejmě zjistíte, že jste se spletli.

Je to napínavé, strašidelné, drsné, nabité nečekanými zvraty, adrenalinem i spoustou nových postav, které vám zamotají hlavu ještě víc než by se zdálo možné. Příběh plný intrik, nástrah, živočišného strachu i smrti, ale i flirtu a lásky. Richard nebo Jean-Claude? Vlkodlak nebo upír? Hnědé oči nebo ty temně modré? Čistota duše nebo temné vábení?

Kdo už četl, ví. Ale ti, kdo se s Anitou setkávají poprvé, budou zcela jistě napjatí, jak tenhle taneček nakonec dopadne.

Pokud někoho milujete, neměli byste být důvodem, aby se cítil mizerně...

Svým způsobem jsme všichni šílenci, takže - vzhůru do Kavárny šílenců, vážení :) Já jsem si tento díl užila...

renefer
07.02.2023 5 z 5

Já mám Anitu ráda. Sice občas řeší hrozný blbosti, jako co kdo řekl nebo jak se zatvářil, ale nezabíjí tím polovinu knihy, jako v pokračování této série. Tady to zatím šlape, Anita snad ani nespí, jak jde z akce do akce a detektivní linka je taky dobrá, protože - kdo by to do toho cukrouše řekl? :)

denniys
27.01.2023 3 z 5

Tak jsem se prokousala i čtvrtým dílem.. pořád to samé dokola, divím se, že mě to vlastně bavilo, bude to tím, že teď mám období, kdy náročné knihy nechávám ležet.. u této série myslet nepotřebujete.. a souhlasím s mnoha komentáři - překlad je hrůzostrašnej

Pain
29.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Dočteno. Opravdu velmi oddechové čtení. Hlavní hrdinka mi extra k srdci nepřirostla. Vadí mi občasné (časté) nelogické chování. Anita je popisovaná jako drsňačka, ale do té má hodně daleko - dle mého názoru, by jí mohla být tak za deset let, až uzraje. Že má neustále strach mi až tak nevadí. Přeci jen strach nás udrží při životě spíše než nebojácnost. I když v tomto světě, kde měňavci či upíři dokáží vycítit strach, nevím, nevím, zda by měla šanci na přežití.
Možný SPOILER!
Závěrečné rozuzlení bylo překvapivé (jednu část jsem i tipla). Navíc bych čekala, že leoparda s alfa samicí předhodí Anita "Smrťákovi". ;-) Nějak jsem řádně nepochopila žádost o ruku. Už vůbec nechápu touhu obou nápadníků po Anitě. Hlavně mezi Richardem a Anitou necítím chemii.

Dávám čtyři hvězdy, že děj odsýpá a kniha splnila to, co jsem očekávala - oddychové čtení.

Nikidree
04.08.2022 2 z 5

Tento díl mě neoslovil. A to jak zápletkou tak převážně chováním hl. hrdinky. Zápletka by byla zajímavá, kdyby měla víc prostoru a hlavně byla lépe podaná. Ačkoliv konec byl trošku napínavý, knihu to v mých očích nezachránilo.
Většina obsahu se točí kolem Anitina osobního života, se kterým si neví rady. Neví co chce, neví jak se chovat k partnerovi, očekává, že ji každý všechno řekne ale ona sama nic říkat nemusí. Všichni ji mají brát takovou jaká je, nebo si mají jít po svých... Nevím no. V tomto díle mi vůbec sympatická nebyla. A mrzí mě, že autorka hodně sází na metodu "buď to uděláš nebo něco/někoho zabiju".
Nezbývá mi nic jiného než doufat, že se to trochu zlepší.

kaffa
29.07.2021 5 z 5

vaše pravidelná dávka laurell :D pro mě zatím spokojenost, popisky oblečení byly celkem krátké :D

martina.tim
15.07.2021 1 z 5

Nedočetla jsem :(. Tento díl byl nejspíš mým posledním. Začátek byl skvělý a já se těšila na další jízdu s Anitou, ale bohužel se to jaksi zvrhlo v nějakou zvrácenou parodii na telenovelu. První tři díly byly naprosto fantastické a ty si plánuju v budoucnu někdy znovu přečíst, ale co se týče od tohoto dílu, tak budu předstírat, že jsem ho nikdy nečetla a že další díly neexistují (dle komentářů to bude ještě horší). No, škoda.

Thalin
13.04.2021 3 z 5

S odstupem let čtu sérii znovu a teď vidím věci, které jsem dřív tak nevnímala. Asi v půlce knížky mi došlo jedno. Anita je vlastně strašně nepříjemná osoba. Odmítavá, nepřístupná, puritánská "stará mladá", pro kterou je Ne univerzální odpověď na vše a každý, i nevinný rozhovor, dokáže otočit v hádku nebo rovnou rvačku. Některé pasáže jsem vyloženě přeskakovala, protože k čemu třeba je v ději několikastránková hádka s někým, kdo ji nechce pustit na místo činu a vygraduje to pomalu až v přestřelku? Prostě spousta zbytečných hádek a popisů, co měl kdo zrovna na sobě.

Já oceňuju její černý humor a cynismus, inteligenci a schopnost pohotově jednat, ale ten přehnaný důraz na to, že ona je ta veliká silná ženská (ovšem s neustálým připomínáním, jak je malinká), která vše zmákne a nikoho nepotřebuje, mě trošku štval. Proč ta neustálá potřeba být za hroznou hrdinku a drsňačku? Taky mi je záhadou, proč by před ní tolik chlapů padalo pomalu na kolena, když je i na svého přítele vlastně pořád hnusná. Jo, nikdy nejí, nikdy nespí, což asi na náladě nepřidává (další autorčin počin, který mě trošku štval, jako by tyhle silné drsňačky nesměly nikdy spát a jíst) ale stejně. Její puritánství je taky kapitola sama o sobě. Prostě mi místy přijde, jako zapšklá životem otrávená dáma a ne holka kolem pětadvaceti. Jistě, to čím se živí a co se jí stalo asi moc na optimizmu nepřidává, ale nemyslím si, že z ní musela autorka dělat takovou jedovatou negativistku.
Ale oceňuju, že se tu děj trošku posouvá a svižně jede, i když to tady vážně působí, jako přípravné pole na následné orgie v dalších knihách. Ale dobře se to čte, pořád se tam něco děje a je to proloženo vtipnými poznámkami, takže dokážu přehlédnout i to, jaká Anita je. Ale znát někoho takového v reálu, vystřelím tu ženskou na měsíc.

Charmedka
21.06.2020 5 z 5

Anita řeší případ ztracených a zavražděných kožoměnců. K tomu se objeví porno, kde vystupují jak lykantropové, tak lidé a kde během jedné scény je zavražděna žena. Souvisí tyhle dva případy spolu a má je na svědomí jedna osoba, nebo je to jen náhoda?

Tentokrát se nám v knize neobjevuje tolik nových postav a my můžeme sledovat pouze osudy již známých hrdinů. A plus také vidím v tom, že Anita a její milostný život se začíná konečně nějak rozvíjet a není to jen ta nepřístupná žena.

Kniha se mi líbila hodně, je tam daleko více napětí, je to "drsnější" a více vtáhne do děje.

havrmoni
03.03.2020 3 z 5

Tak tohle docela šlo. Že do toho autorka zbytečně začala míchat milostný trojúhelník, tak to mi přišlo jako by si připravovala půdu pro erotický scény. Bez kterých by se to mimochodem klidně obešlo. To co má nebo nemá hrdinka na sobě a ve skříni a co jak k sobě ladí, je taky zbytečně popsaný list papíru na úkor děje. Který je opět nejlepší v poslední třetině. Jo a ještě mě docela pobavil fakt, že kdybych ty lidi o kterých autorka píše viděla pohromadě, tak bych kromě několika jedinců viděla spoustu ,,malých" lidiček. Jakoby je vzrůstem přizpůsobila Anitě.

Ailee
09.08.2019 4 z 5

Anita ujíždí pořád na stejné vlně, i když díl od dílu se jí víc a víc zapalují lejtka. :-D Taky se značně vykresluje její docela brutální povaha. V tomhle díle se zdánlivě dlouho nic nedělo ohledně vyšetřování vražd a více se řešily Anitiny vztahy, ale nebylo to na škodu. Stejně se zrovna v těch částech nejvíc nasměju.

Leona91
04.05.2019 5 z 5

Zatím nejlepší kniha série ani stránku jsem se nenudila, jen moc nemusím Richarda který je až moc zásadový. S vládcem města je podle mě mnohem větší legrace

JointlieKat94
03.10.2018 5 z 5

Knihu jsem nemohla odložit, tak moc mě to bere. Ale taky mě tedy dost bral překlad, chyby, a uvozovky, které občas scházely a i přebývaly.. na to jsem háklivá, ale o tom to není. Plný počet dávám prostě za skvělý děj. Jsem ráda, že má Anita přítele, moc jsem jí fandila, jen mě mrzí, že to není Jean-Claude.. i když vlastně. :) díl byl moc napínavý. Konec nečekaný, i když možná moc uspěchaný? Nevím. :) moc se mi kniha líbila a moc se těším na další díl, snad už to bude lepší.. co se překladu týká. :)

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Anitu mám velmi ráda. Knihu mi koupila maminka a ani knihovnice nám neřekla, že jde o čtvrtý díl ze série a tak jsem začínala tímto dílem ale nevadilo to ničemu postupem času jsem se dostala i k předchozím.

Laf
16.03.2018 4 z 5

Výborné pokračování, které jsem přečetla bezmála jedním dechem. Bylo těžké knihu na chvíli odložit. A závěr byl zase nečekaný :)

Adriana21
15.10.2017 4 z 5

Další naprosto parádní díl, akorát tam mohl být víc Jean-Claude :)

Raven11
22.01.2017 5 z 5

Další velmi čtivý díl, který mě naprosto vtáhnul do děje. Seznámila jsem se s více dlaky, kteří se mi docela zamlouvají, politovala jsem chudinku nágu a Aikensenovi bych nejradši nakopala zadek sama, už od začátku mě hrozně prudil. Konec byl skvělý, líbilo se mi, že nemusí být vždy jeden záporňák, který může za všechno zlo ve městě. I když jsem tak trošku doufala, že dojde i na Rainu a Gabriela... nu což, sága ještě přece nekončí :)

Sarfias
08.01.2017 5 z 5

Upřímně řečeno..počet hvězd dávám snad už jen ze zvyku. Ano, kniha se mi líbila, celá série se mi líbí, styl psaní autorky se mi líbí, jsem ráda, že knih je dost a jen tak nedojdou! Nicméně.. abych byla upřímná, tyto příběhy se mi začínají i lehce zajídat. Totiž, i když se autorka snaží do každé knihy dosadit i nějakou tu novou potvoru anebo se zaměřit na starou potvoru ovšem z hlubšího/jiného úhlu pohledu, stále mají knihy ten samý spád. 1. něco se stane, 2. Anita to řeší, 3. Na konci málem zemře, 4. Nezemře, protože je asi příbuzná Chucka Norrise, 5. Happyend. Pozor spoil: Ale konečně to začíná vypadat, že autorka se smiluje i nad těmi, kteří by Anitu rádi viděli po boku Jean-Clauda. Hurá!

evik.sv
09.11.2016 5 z 5

Perfektní díl moc se mi líbil....:)