Cirkus prokletých

Cirkus prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93549/cirkus-prokletych-93549.jpg 4 529 42

V USA je lykantropie i vampyrismus legální a město St. Louis je srdcem snah za rozšíření práv nelidí. Anita Blakeová – státem uznaná popravčí upírů – uvízne uprostřed bitevního pole, na němž se mají střetnout prastaří nemrtví o vládu nad městem. Kdo ji získá na svou stranu? Koho bude nucena zradit – tedy za předpokladu, že odstranění vlezlého upíra lze vůbec zradou nazvat. 2. vydání. ... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Epocha (ČR)

Circus of the Damned , 1995

Luigi1
15.10.2023 5 z 5

Kniha od knihy lepší a lepší

laura
19.05.2023 5 z 5

Odvaha vás před nestvůrami nezachrání. Jen máte větší naději...

Příběh se rozvíjí, přibývají nové postavy, vztahy se komplikují. Děs, hrůza, šílenství, spousta krve, spousta násilí, nebezpečných tvorů i koutů. Anita něco získává, ale zároveň něco i ztrácí...

Jediná věc, kterou chceš, je jediná věc, kterou ti nemůžu dát - abych byl člověk...

Příběh, kde se nemůžete spolehnout na nic. Kde za každou další stranou vyskočí nějaká nová šílenost, nestvůra, nebezpečí a naservíruje vám váš příděl plíživé hrůzy.

Když nikomu nedovolíš, aby ti byl blízký, nikdo ti neublíží...

Anita se musí bránit nejen nepřátelům, ale i svým vlastním démonům - svým touhám, svým strachům. A není to snadné.

Láska k nestvůře dopadne pro člověka vždycky špatně...

...a na scénu přichází Richard. Člověk. Muž, který má vlastní tíživé tajemství. Ale na rozdíl od upírů je - živý...

Mrtví většinou živým celkem odpouštějí, ale ne vždycky..

Krvavé, napínavé, děsivé, strašidelné, temné. Místy zvrácené. Ale na to už jsou ti, kdo tuhle sérii čtou, zvyklí. Nebo ne? :)

denniys
22.01.2023 3 z 5

Pokračovat v dalších dílech nebo nepokračovat? to jediné teď po dočtení řeším.. třetí díl překvapil pouze milostným trojuhelníkem, že se " konečně " objevil, já ho totiž čekala už v předchozím díle.. stále stejná průměrná kvalita

renefer
09.01.2023 5 z 5

Hezké, první setkání Anity s Richardem, kdy jsou ještě oba dva v pohodě. Další povedený díl, který vás vtáhne a pomůže vám uniknout z reality do zajímavého prostředí upírů, vlkodlaků a zombíků.

kaffa
20.03.2021 5 z 5

první třetina mě nechtěla zase nějak lapit.... možná už sem u laurell zvyklá na děj od začátku do konce.... nevím.... ale pak si to zase skvěle sedlo a já nedokázala přestat číst.... dostala sem, co sem očekávala :-)

Charmedka
21.06.2020 5 z 5

Aby i třetí díl byl na stejné, či vyšší kvalitní lince, musí Anita čelit stále silnějším nepřátelům a komplikovanějším úkolům. A toho si Laurell K. Hamilton vědoma.

První polovina je poměrně klidnější, rozhodně ne ale nudná. V druhé už se objevuje jedna akce za druhou a taková finální rozhodně stojí za to.

Anita ani v této knize nepostrádá svůj sarkasmus a důvtip, krve je opět prolito poměrně dost a vulgárníma slovama se nešetří. Ale ani to mě neodrazovala od čtení, knize to dodává šmrnc a čtivost.

havrmoni
02.03.2020 3 z 5

Skoro celou knihu jsem se nudila. Detektivní zápletka opět ztracena v ději. Anita popravčí upírů, kterou musí někdo zachránit, aby mohla učit mlaďase, jak lovit upíry. Teprve poslední třetina stála za 3* a zároveň navnadila na další díl. To je tak vždy, třičtvrtě příběhu kroutím hlavou jak jsem mohla začít číst další díl a po dočtení si říkám, no co kdyby ten další........

Dominika390
25.02.2020 5 z 5

Kniha je skvelá . Ako všetky od autorky . Teším sa na ďalšie časti . Určite odporúčam

Ailee
31.07.2019 4 z 5

Rychle se čte a neztratí poutavost, i když se bojím, že by to do dalších dílů mohlo omrzet. Anita je tak trochu cvok, ale člověk se s ní nenudí. Jen ten hop hop konec! Ach takové škody z uspěchané nejnapínavější části!

SusaneCz
01.11.2018 5 z 5

Jsem v polovině knihy a už teď mohu napsat, že je každá knížka ještě lepší než ta předchozí. Čte se to jedním dechem. Vynikající!

JointlieKat94
02.10.2018 5 z 5

Další skvělý díl! Moc by se mi líbila dvojka Anita-Jean-Claude, ale tak.. :) uvidíme, zatím se nám přidal Richard, tak nevím, jak to dopadne. :) kniha samozřejmě super, nic mi tu nechybí, nic mi tu nevadí, každý díl naprosto žeru, asi stejně jako Jean-Claudea.. :) vrhám se na další díl. ;)

Evka3814
22.07.2018 4 z 5

Kniha se opět sama četla. Jsem zvědavá kdy Anita konečně podlehne :)

Laf
08.03.2018 4 z 5

Zatím je díl od dílu lepší a lepší. Uvidím dál a už se těším na další pokračování. Hlavní postavy jsem si oblíbila :)

Beatrisie
18.11.2017 5 z 5

Skvělé jako vždy. A ještě pořád fandím Jean-Claudovi

Adriana21
05.10.2017 4 z 5

Paráda, paráda, paráda...
Akce, napětí... Anita a Jean-Claude, tak to je naprosto skvělá dvojka :) Jsem zvědavá, co z toho bude dál. Hned se jdu vrhnout na další díl :D

Tabby
23.08.2017 5 z 5

Příběh Anity pokračuje o další díl a opět to je ta naše bojovná, nebezpečná, inteligentní, sarkastická a vtipná popravčí a oživovatelka jakou známe.
Setkáváme se známými postavami a přibudou opět další stvoření do naší sbírky. Nesmí samozřejmě chybět vládce upírů Jean- Claud a jeho nadbíhání Anitě a její věčné odmítání, já by jsem ho určitě brala podle popisu. :) Na scéně se objevuje další ctitel Richard, který mi připadá jako takový hodný a nenáročný chlap.
Sice konec se mi zdál trochu rychlí, ale kniha rozhodně nezklamala a už se těším na další díl.

roso.mak
27.01.2017 3 z 5

Pobavila. Četla jsem ji vytrženou ze série a vůbec mi to nevadilo, příběh je uzavřený a viditelně se dají číst na přeskáčku. Nicméně do dalších knih se pouštět nějak nemám chuť.

Raven11
20.01.2017 5 z 5

Napínavý díl plný akce splnil mé očekávání. Dočkala jsem se vlkodlaků, kteří ale zdaleka nebyli jediní zajímaví tvorové v této knize. Líbila se mi lamie a klidně bych i snesla, kdyby byla ještě větší mrcha. Vadila mi Anitina až dětinská tvrdohlavost a neustálé odmítání pana Krajkové košilky, což se omílalo stále dokola. Vůči Richardovi zůstávám v pozoru, zatím mi výrazně do oka nepadl, ale třeba si chlapec v příštích dílech polepší :) Konec mi přišel dost strohý, takové šup sem, šup tam, škoda no... Každopádně to vidím na víc takových probdělých večerů s dalšími díly Anity :)

Aríka
09.01.2017 4 z 5

Další poutavý díl, který byl naprosto dokonalý, ale trochu mně vadila Anitina tvrdohlavost, a také Jean-Claudeova trpělivost, no, Richarda raději komentovat nebudu. Prostě mi na něm připadá něco podezřelého, ale časem uvidíme. Příběh byl velice zajímavý, ale opět bych narážela na Anito, co se týče znamení. Ovšem jinak knihu doporučuji, stejně jako celou sérii.

Sarfias
01.01.2017 5 z 5

Anita opět nezklamala. Jestli se mi něco na této postavě líbí, tak je to její sarkastický přístup k životu. A jestli se mi něco na této postavě nelíbí, tak je to věčné odmítání (pozor spoil) toho asi nejzajímavějšího upíra pod sluncem :-D
No nic, čas vypůjčit si další díl a zjistit, jestli bude Anita stále tak zatvrzele tvrdit, že Jean-Clauda nechce ani vidět.