Anička a její kamarádky

Co zažila Anička u babičky, jak si hledala kamarádky v nové škole, co jí prováděl neposedný spolužák a mnoho dalšího se skrývá v malé knížce pro mladší dívky. Aniččiny rodiče odjeli na rok pracovat do Afriky a tak se Anička odstěhovala k babičce z velkoměsta na malou vesnici, kde začala chodit do školy. I když malebnou vesničku zná, má trochu obavy, jací budou její noví spolužáci a zda si mezi nimi najde nějakou kamarádku. Brzy z ní však strach opadne, protože se spřátelí hned se dvěma spolužačkami. S Irenou a Olinou pak zažívá skvělá dobrodružství. Anička je bystré děvče a zajímá se o vše kolem sebe, o přírodu i o zamlklou spolužačku Elišku, se kterou se nikdo nebaví. Kamarádky říkají, že je nafoukaná, ale Anička se snaží odhalit pravou příčinu jejího smutku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17017/anicka-a-jeji-kamaradky-17017.jpg 4.2125

Kniha Anička a její kamarádky

VioletMokrasova

Moje oblíbená knížka když mi bylo sedm. I dnes ale patří k mím oblíbeným sériím. Anička mi byla totiž hodně podobná. Můj nejoblíbenější díl je Anička a divadlo.

Atuin

Krásné počtení, milé, dívčí ....kdo by nevyměnil město za takovouto vesničku, ještě ke všemu s takovou babičkou. No většina z nás. Kamarádské škádlení dívčích let znamenité, sloh opatrný, snad vzhledem k cílové skupině, nenásilný a milý. Celá série je taková.

anna.zahy

Musela jsem tuhle knihu přečíst dřív než Křeček drží dietu, protože jsme ji museli vrátit do knihovny. Ale Julina Eliášová mě štvala, protože vždycky všechno zkazila. Ale zase bylo docela fér, že Anička měla ráda Elišku Jiráčkovou, kterou nesnášely Irena s Olinou. A ty zase kamarádily s Julinou.
Byla to moc zábavná knížka a už jsem si v knihovně rezervovala druhý díl Anička ve městě.

vercas945

Četla jsem čerstvě šestileté dceři a byla nadšená, už máme v knihovně objednaný další díl. Za mě s pár drobnými výhradami také spokojenost.

*-*Kleny*-*
03.12.2020

Tyhle dětské knihy jsou stejně nejlepší. Moc hezky napsané, chování i rozhovory odpovídají věku hlavních postav. Krásné nápady na prostředí, kde se děj odehrává. Kniha krásně plyne. Prostě tyhle knížky můžete číst v jakémkoli věku a pořád se vám líbí a v tom je právě ta výjimečnost, protože většina autorů knih pro děti tohle neumí.
Jsem zvědavá, jak na tom bude série s Valentýnkou.

Wasdy
24.11.2020

No tahle knížka mě moc nebavila. Alespoň ze začátku. No ale četla jsem to jako malá a to mě bavily knížky těchto tipů.

Pulp_catastroph
25.07.2020

Její "kamarádky" se místy chovaly jako pěkné mrchy, ale jinak moc hezká knížka.

Hanule166
06.05.2020