Anička a její kamarádky

Anička a její kamarádky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17017/anicka-a-jeji-kamaradky-17017.jpg 4 181 28

Anička (I. Peroutková) série

Co zažila Anička u babičky, jak si hledala kamarádky v nové škole, co jí prováděl neposedný spolužák a mnoho dalšího se skrývá v malé knížce pro mladší dívky. Aniččiny rodiče odjeli na rok pracovat do Afriky a tak se Anička odstěhovala k babičce z velkoměsta na malou vesnici, kde začala chodit do školy. I když malebnou vesničku zná, má trochu obavy, jací budou její noví spolužáci a zda si mezi nimi najde nějakou kamarádku. Brzy z ní však strach opadne, protože se spřátelí hned se dvěma spolužačkami. S Irenou a Olinou pak zažívá skvělá dobrodružství. Anička je bystré děvče a zajímá se o vše kolem sebe, o přírodu i o zamlklou spolužačku Elišku, se kterou se nikdo nebaví. Kamarádky říkají, že je nafoukaná, ale Anička se snaží odhalit pravou příčinu jejího smutku.... celý text

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Celá série o Aničce je mimořádně povedená. Jsem již maminkou, mám devítiletou dcerku, která na knihách o Aničce vyrostla. Četly jsme je vždy spolu a moc si čtení užily. Jsou to moc milé knihy. K tomuto dílu jsme se vrátily nyní o Vánocích, kdy se nám dostala do rukou audiokniha a i tu musím pochválit.

bejan
24.11.2017 5 z 5

Má dcera přečetla celou sérii. Ivaně Peroutkové se podařilo přesně vystihnout psychologii dívenek okolo osmi let, proto ty knížky tak dobře fungují. Výborný tip na to, jak přivést ke čtení holčičky.

Gibis
19.02.2017 5 z 5

Moc hezká kniha pro malé slečny :)

ančapanča
15.11.2016 5 z 5

No jo, knížka z mého dětství, měla jsem jí hrozně ráda, jenom škoda, že už je na mě moc dětská, takže si další díly už asi nepřečtu, možná až budu mít svoje děti :)

princesse
09.04.2015 5 z 5

Moc povedená kniha pro malé čtenářky. Četla jsem 5ti leté dceři a líbila se nám oběma. Máme již další dva díly a vypadá to, že doplníme celou řadu.

catrinedemew
03.04.2013 5 z 5

mam ji rada protoze moje sestricka jse jmenuje taky anicka

terkas2001
20.02.2013 3 z 5

Aničku je úžasná. Hned na začátku se přistěhuje do malé vesničky za babičkou, protože její rodiče jeli do Afriky. Babička ji daruje spoustu věcí, mimo jiného i deník, do kterého si bude psát své zážitky a poznatky. Má velké obavy z nových spolužáků, ale jak se ukáže, vše půjde hladce. Tedy s Irenou a Olinou. Eliška je celkem zakřiknutá a smutná, skoro nikdo ji nemá rád. Babička Aničku donutí, aby ji šla navštívit a tak se postupně stávají kamarádkami. Doporučuji malým i velkým dětem.

elli09
04.02.2013 5 z 5

Knihu čítam pre 3 ročnú dcéru. Výborná, dobré postrehy zo života i humor. Akoby som videla svoje detstvo

přátelství pro dívky deníkové záznamy

Ivana Peroutková
česká, 1960
2004  87%Anička a její kamarádky
2018  82%Valentýnka a narozeniny
2010  89%Anička u moře
2013  90%Anička a Velikonoce
2012  89%Anička a cirkus

Kniha Anička a její kamarádky je v