Anička a básnička

Anička a básnička https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288361/bmid_anicka-a-basnicka-08t-288361.jpg 5 119 23

Anička a nedělní kočka série

Malá Anička má starosti. Teta bude slavit narozeniny a Anička pro ni nemá dárek. Nakonec se rozhodne, že pro ni vymyslí básničku. Ale básnění je těžká věc a oslava se blíží. Ještě že je tu kouzelná nedělní kočka Zlatuška, která má v zásobě spoustu kočičích básniček. Veselé vyprávění o malé spisovatelce doprovázejí milé ilustrace Heleny Zmatlíkové. Kniha je určena dětem předškolního věku i začínajícím čtenářů.... celý text

Janizoun
11.06.2023 5 z 5

Další knížka z mého dětství, která se líbí i nové generaci dětí. Dětem se moc líbila "Anička malířka", nyní i "Anička a básnička" a čeká nás další díl o Aničce, "Anička a flétnička". Krásné ilustrace, báječný dětský příběh, který prostě nezklame.

CdC
25.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Hra na přirovnání, svět, ve kterém se říkají básničky - aneb jak napsat celou knihu o jedné básničce. Moc se nám se synem líbila a teď doma pořád posloucháme rýmy :-)

mia.com
21.03.2022 4 z 5

Knizku jsem jako mala dostala od babicky. Libily se mi ilustrace a moc rada jsem ji cetla :).

Metla
23.07.2021 4 z 5

Normální děvčátko v normálním světě s normálními starostmi? Ne tak docela; jednoduchý příběh o skládání básničky pro tetu je prošpikován scénami z říše snů a fantazie. Místo Alenky tady máme Aničku, místo Šklíby Zlatušku a také dostatek vedlejších postav, dětských i dospělých, které do textu vnášejí někdy moudrost, jindy zmatek, případně hravost.
Cácorka se dychtivě snaží zrýmovat kdejakou ptákovinu a po nocích si přeje potkávat mluvící kočky. Pan Petiška umí skříťata zaujmout a ilustrace Heleny Zmatlíkové snad ani nemohou zklamat. 80-85%

sgjoli
06.01.2021 5 z 5

Toto je moje oblíbená kniha z dětství. Krásný milý text, velmi čtivý a líbivý. Pro malé čtenáře je to jako stvořené, ale ocení to i menší děti, kterým příběh přečtou rodiče.
Zároveň je to doplněné o překrásné ilustrace paní Zmatlíkové, která v mnoha knihách provázela mé dětství.

lazenskaveverka
11.01.2020 5 z 5

Jako malá jsem tuhle knížku milovala.

Osice
23.09.2019 5 z 5

Knížku znám už dlouhou dobu, ale nikdy mě nelákala k přečtení. Nedávno jsme si ji ale přinesli z knihovny, protože ji vyřazovali z fondu, a dnes jsme ji s dcerou dočetly. Byla jsem příjemně překvapena. U knížky jsem se nahlas smála, dojímal mě laskavý dědeček a v malém Mikšovi jsem úplně viděla naši dceru. Už se těším až si od Petišky přečteme nějakou další knížku:-)

haki34
07.01.2019 5 z 5

Knižečka vhodná pro začínající čtenáře (8letá dcera přečetla v průběhu 2 večerů). Jednoduchý příběh o Aničce a její rodině, a o tom, jak Anička vymýšlela gratulační básničku pro oblíbenou tetičku :)) dětmi oceněny i ilustrace Heleny Zmatlíkové...doporučuji.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem si také půjčila v druhé třídě v knihovně. Musím říct, že je to moc hezká a i zábavná knížka. Ještě teď umím tu básničku :)

Damato
07.01.2018 5 z 5

Poprvé jsem tuhle knihu četla klukům, když byli malí a při vánočním úklidu jsem na ni narazila a počkala si, až ji jakoby náhodou , najdou vnučky, z nichž jedna právě začíná louskat své první knížky . Už po chvilce , kdy po jejím příchodu jsem zaslechla z pokojíčku- júúú babi, my tady máme novou knížku??? a s krásnými obrázky. Venku byl dnes odpoledne sychravý, ocelově šedý a studený leden a tak jsme honem i s dědou uvařili oběd, blesově uklidili v kuchyni a pak s bylinkovým čajem s zbytkem cukroví zalezli do obyváku k topení, kde jsme se s vnučkou střídali u čtení a prožili s touto knihou velmi příjemné odpoledne. K večeru jsme si dali soutěž, do vymyslí svoji vlastní , nejkrásnější básničku - no a bylo po poezii nedělního odpoledne, neboť děda přišel s básničkou sobě vlastní- Babičko papričko, přines mi pivečko- a to že tohle budou zítra holky říkat ve škole a ve školce , na to můžu vzít jed - a děda si pro holky zítra hezky půjde, jen ať si ve školce a ve družině vychutná svoji minutu básnické slávy.

sanulllka
05.09.2017 5 z 5

krásná knížka i básnička, jakou Anička vymyslela ;)

StihOMam
23.04.2017 5 z 5

Váša, Miládka, mistr všecka... to nabizi Petiska detem a myslim, ze jim se to stale libi. Jedna z mnoha publikaci, která neztratila svoje kouzlo. Vdeci za to pribehum napsanym pohadkovym jazykem, ale i ilustracim urcenym tem nejmensim.

SeverusSnape
26.03.2017 5 z 5

Četla jsem ji když jsem byla malinká a pamatuji si,že byla velmi hezky napsaná a krásně ilustrovaná

witiko
22.03.2017 5 z 5

Petiškova trojdílná série o Aničce nemá chybu!

AniS1
18.02.2017 5 z 5

Jedna z mých prvních knih. Jedna z knih, které mě přivedly ke čtení. Doteď si na ní pamatuji. Co víc říct? :)

Clarice
16.08.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem sama přečetla. Dokonalá symbióza textu a ilustrací. Inspirující, potěšlivá.

Lucissia
18.07.2016 5 z 5

Pěkná knížka, jako malá jsem ji četla a moc se mi líbila, sice o malinko méně než Anička malířka. A to samé teď u syna. Taky se mu více líbila malířka. :-)

Ellissabeth
26.06.2016 5 z 5

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Vlastně moje první knížka, kterou jsem si přečetla :-) Krásné obrázky. Dětem mám v plánu koupit a číst všechny další díly :-)

adlenka
04.04.2016 5 z 5

Další z oblíbených mého dětství, kterou si zamilovaly i mé děti. A nádherná ilustrace!

rreegg1
11.10.2015 5 z 5

Moje prvni knizka, kterou sem precetla!:) Zamilovana...