Angličtina na rovinu II

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování oblíbených fejetonů o nástrahách, které má angličtina pro české studenty podrobně a přitom zábavně rozebírá další zajímavé jazykové jevy. Část je zaměřena na úskalí anglických sloves, tentokrát i s praktickými cvičeními.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238412/big_anglictina-na-rovinu-ii-0rb-238412.jpg 4.675
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Angličtina na rovinu II

pepap
18.05.2022

Některá pravidla a příklady jsou vážně skvělé, v sérii "Odbordelovávání slovesných časů" jsem dával záložky a pamatováčky jako divý. Možná v něčem víc naučí než první díl, ten byl vtipnější

beran25
24.03.2019

Krásně se to čte


meluzena
18.06.2018

Tentokrát méně humoru a více gramatiky, nicméně velice jednoduše a poutavě popsané. Doporučuji zejména všem, co stále tápou ve slovesných časech.

Jen tak mimochodem: to, co autor píše o vyjádření budoucnosti a používání slovíčka will, není (bohužel) tak krásně černobílé. Nicméně pokud jste prošli klasickou (tj. chybnou) výukou zahrnující will/shall atd., je to zásadní krok na cestě ke gramatickému prozření :-).

muchomurka
07.05.2017

Suprová knížka. Díky ní jsem si utřídila poznatky z angličtiny, hlavně můj chaos ve slovesných časech a videch (o těch videch - to kdyby mi někdo řekl podstatně dříve, ušetřil by mi spoustu času a trápení a učení). Líbí se mi i autorův humor a styl vysvětlování. Takového učitele mít, to by bylo super. :)
Už se těším na předchozí díl.

tarasnica
28.03.2017

Super jako první díl.

Pe3ček
20.02.2017

Už první díl stál za to, ale dvojka se mi líbila ještě víc, protože perfektně vysvětluje to, co mě ve škole učili jako 12 různých časů v angličtině. Díky knize jsem zjistil, že časů vlastně neni 12, ale jsou jen 2, a také umím lépe poznat, kdy volit např. předpřítomný čas, neboli perfektum. Ve škole mi říkali, ze je to tehdy, když mluvím o něčem, co se stalo v minulosti a má to dopad na situaci, o které mluvím, to je ale jen jedno z mnoha použítí a ani neni to hlavní. Učitelky se snažily tuhle poučku napasovat na všechny případy použití předpřítomného času, ale jelikož v hodně připadech se používá z úplně jiného důvodu, o kterém mi nikdo neřekl, nedokázal jsem sám dobře určit další použití a pletl jsem si to třeba s časem minulým. Díky této knize mi to všechno najednou dáva smysl a zjistil jsem, že zrovna předpřítomný čas se často používá proto, že to v angličtině ani jinak říct nejde. Díky, Darrene.

makkuska
13.10.2016

Nejlepší vysvětlení časů a ostatních pravidel angličtiny, autorovou výhodou je, že umí česky a je tedy pravidla schopen lépe vysvětlit srovnáváním obou jazyků, hledáním rozdílů i společných aspektů. Vhodná knížka pro ty, kteří mají trauma z učení se angličtiny, po přečtení si jazyk zamilujete. Pro mne hlavní poselství knihy: jazyk nám má pomoct v dorozumění se, můžeme se skrze něj bavit, říkat vtipy a je vlastně velmi nepochopitelné, jakým způsobem se vyučuje. Častým výsledkem je, že se lidi bojí jazyk použít, jsou znechucení.

Phewell
07.08.2016

Na tak perfektně vysvětlené slovesné časy jsem za celou dobu své anglické praxe nikde nenarazila. Prostě skvělé. Články jsou úžasně přehledné, stručné, výstižné a VTIPNÉ. Akorát si myslím, že oba Darrenovy díly ocení spíše pokročilí studenti či znalci aj. Lépe řečeno, dokáží si více užít humor, s kterým jsou knihy psané. Dvojka se bohužel v něčem opakuje s jedničkou, ALE závěrečné ,,shrnutí,, témat je PECKA!

1